RAMALLÁH. Pri izraelskom útoku na severe Pásma Gazy zahynuli podľa miestnych zdravotníkov desiatky ľudí.
Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na miestnych zdravotníkov, podľa ktorých bolo zasiahnutých niekoľko domov.
Mesto Bejt Lahíja bolo terčom izraelského úderu už pred týždňom, keď tu podľa úradov ovládaných teroristickým hnutím Hamas zahynulo v zničenej viacpodlažnej obytnej budove vyše 70 ľudí.
Izraelská armáda minulý mesiac vyslala tanky do Bejt Lahíje a neďalekých miest Bajt Hanún a Džabálija, kde je veľký utečenecký tábor. Urobila tak v rámci ťaženia, ktoré má podľa nej zabrániť útokom a preskupovaniu ozbrojencov Hamasu. Uviedla tiež, že v týchto troch oblastiach zabila stovky ozbrojencov.
Izrael vedie v Pásme Gazy vojnu proti Hamasu v odvete za útok z vlaňajšieho 7. októbra, keď palestínski teroristi v izraelskom pohraničí pozabíjali okolo 1 200 ľudí a ďalších zhruba 250 odvliekli ako rukojemníkov.
Izraelská operácia si v Pásme Gazy vyžiadala podľa tamojších úradov približne 44-tisíc mŕtvych Palestínčanov a ďalších viac ako 104-tisíc Palestínčanov bolo pri nej zranených.