Úrady napriek vysokému počtu úmrtí informovali, že "situácia je pod kontrolou". Najviac postihnutou je hospodárska metropola Bombaj a oblasť Kalajan-Dombivili. V nemocniciach je hospitalizovaných v súčasnosti 1200 ľudí so symptómami horúčky dengue, malárie a leptospirózy vyvolanej vodou kontaminovanou močom infikovaných zvierat, informovali dnes miestne úrady.
Vládny kabinet podľa oficiálnych zdrojov nevyhlási región za postihnutý epidémiou. Lekári však upozorňujú obyvateľstvo, aby bolo veľmi opatrné. Počas budúceho týždňa by sa mala znormalizovať situácia, ktorá je v súčasnosti "vážna, nie však kritická".
Záplavy a zosuvy pôdy v regióne, spôsobené monzúnovými dažďami si vyžiadali, podľa najnovšej dnešnej bilancie, viac ako 1600 obetí. Od konca júla, podľa stredajšej štatistiky zaznamenali v postihnutých oblastiach 1074 prípadov gastroenteritídy, 291 prípadov malárie, 97 prípadov leptospirózy a 38 prípadov dengue. Miestne úrady však vylučujú epidémiu a tvrdia, že úmrtia sú dôvodom na znepokojenie, nie na paniku.
3 ikr žab