LONDÝN, BRATISLAVA. Poštári, zamestnanci železníc či metra, asi stotisíc sestier, učitelia autoškoly na motocykle, nosiči batožín, šoféri autobusov, učitelia, právnici, ľudia z údržby ciest a energetických spoločností.
Aby sa britskí občania vyznali v tom, kto bude v najbližších týždňoch v ktoré dni štrajkovať, noviny už prichádzajú s kalendármi, kde sú jednotlivé štrajky oddelené farebnými značkami.
Ku každému dňu prinášajú osobitné návody, aby ľudia vedeli, s čím radšej nemajú počítať. Napríklad darčeky by si mali objednať skôr, lebo na poštu sa v posledných dňoch pred Vianocami nebude dať spoľahnúť.

Zima nespokojnosti?
Nová "zima nespokojnosti", píše napríklad denník Financial Times a pripomína roky 1978 a 1979, keď hromadné protesty v krajine videli k pádu labouristického premiéra Jamesa Callaghana, čím vydláždili cestu k viac než desaťročiu vládnutia konzervatívnej Margaret Thatcherovej.
Teraz je v úrade konzervatívec Rishi Sunak, ktorý na Downing Street 10 len koncom októbra vymenil spolustraníčku Liz Trussovú. Nezmenili sa však hlavné problémy krajiny – spomaľujúca sa ekonomika, problémy s dostupnosťou bývania, rastúce úrokové miery či najvyššia inflácia za 41 rokov, ktorá presahuje 11 percent.