Kontakt medzi rozbuškou a výbušninou však tentoraz zlyhal, uviedol denník The Sun s tým, že najmenej jedna z bômb obsahovala klince. Polícia sa k správe nevyjadrila.
Podľa informácií novín Daily Mirror Scotland Yard vedel, že tento týždeň má dôjsť k novému útoku na metro. "Informátor však nevedel povedať, kde a kedy," citoval denník bezpečnostný zdroj. Noviny Daily Express označili štvrtkové útoky za "blamáž pre britské tajné služby", ktoré znova nič netušili.
Viaceré noviny s odvolaním sa na policajné zdroje uviedli, že útoky mali podľa všetkého prísť v čase spomienkovej ceremónie za obete prvej série atentátov. Okrem toho nemali teroristi tentoraz udrieť na dochádzajúcich do práce v dopravnej špičke, ale školákov cestou domov, nakupujúcich a turistov.
Britskí činitelia uviedli, že je priskoro hovoriť o tom, či útoky vykonala rovnaká skupina ako atentáty zo 7. júla alebo či boli spojené s al-Káidou. Saudskoarabský veľvyslanec princ Turki al-Fajsal však vyhlásil, že mali "všetky príznaky" tejto teroristickej organizácie.
"Spôsob práce, čistá zbabelosť s nimi spojená a útoky na nevinných civilistov - to sú všetko neoddeliteľné súčasti al-Káidy," povedal veľvyslanec v rozhovore pre rozhlasovú stanicu BBC.