Bratislava 6. februára (TASR) - Neobvyklým spôsobom sa chcel v utorok skoro ráno dostať do Rakúska 35-ročný Juhoslovan z Belehradu. Na uskutočnenie plánu si vybral rýchlik a počas jeho pobytu na Hlavnej stanici v Bratislave sa ukryl v stropnom priestore toalety rakúskeho vozňa. Zámer Juhoslovana odísť nepozorovane zo Slovenska však prekazila železničná polícia, ktorá ho zadržala a odovzdala orgánom cudzineckej polície.
Na úradné vojenské listiny sa ulakomil 40-ročný muž z Chynorian v okrese Partizánske, ktorý v utorok dopoludnia na nástupišti železničnej stanice v Leopoldove vytrhol vojakovi ZVS z ruky služobnú obálku. Muža s podivnými záujmami o pár minút zadržali železniční policajti, a keďže odmietol predložiť doklad totožnosti, predviedli ho na oddelenie. Tam sa k činu priznal s tým, že vojakovi obálku vytrhol a nechcel mu ju vrátiť. Motív svojho konania však nevedel vysvetliť. Svedkom celej udalosti bol ďalší vojak, ktorý uviedol, že dotyčný muž ich obťažoval už v čakárni stanice. Prípadom sa zaoberá oddelenie ŽP Leopoldov.
Nadávky najhrubšieho zrna si vyslúžila hliadka skupiny sprevádzania vlakov oblastnej správy železničnej polície (ŽP) zo Zvolena, ktorá v utorok dopoludnia vylučovala z prepravy 31-ročného muža pochádzajúceho z Liptovského Mikuláša a musela ho predviesť na oddelenie ŽP v Hronskej Dúbrave. Dotyčný totiž cestoval rýchlikom R 804 Sitno bez lístka. Či si ho zabudol kúpiť, alebo nemal naň peniaze nie je zrejmé. Jedno je však isté, v dychu mu namerali 1,01 promile alkoholu. Prípadom sa zaoberá oddelenie ŽP v Hronskej Dúbrave.
TASR informácie poskytol hovorca Železničnej polície Jozef Búranský.
*mm som NNNN