SME
Utorok, 4. október, 2022 | Meniny má František

Ruskí okupanti opäť zasiahli areál Záporožskej elektrárne, zamestnanca zranil šrapnel (SME Minúta)

Vojna na Ukrajine pokračuje.

Kľúčové udalosti:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najnovšie správy o vojne na Ukrajine minúta po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

7. 8. 2022
|
22:46
|
Svet

Ak Moskva na okupovaných územiach usporiada referendá o pripojení k Rusku, zatvorí si podľa Zelenského cestu k ďalším rozhovorom. Kyjev trvá na tom, že neodstúpi Rusku žiadne územia.

"Postoj našej krajiny zostáva rovnaký ako vždy. Nič, čo je naše, nedáme, "povedal Zelenskyj v pravidelnom prejave.

Ruské jednotky spoločne so separatistami okupujú rozsiahle oblasti na juhu a východe Ukrajiny. Kyjev opakovane varoval, že Ruskom dosadené administratívy na ukrajinskom území plánujú referendá o pripojení k susednej krajine. Agentúra Bloomberg predtým s odvolaním sa na zdroje uviedla, že hlasovanie sa môže na jeseň uskutočniť v Doneckej a Luhanskej oblasti na východe krajiny a v Chersonskej a Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny.

"Ak sa okupanti vydajú cestou pseudoreferend, uzavrú si tým akékoľvek nádeje na rokovania s Ukrajinou a slobodným svetom," povedal Zelenskyj.

Delegácie Kyjeva a Moskvy viedli niekoľko rokovaní o mieri a zastavení bojov krátko po tom, ako ruské sily vo februári začali inváziu na Ukrajinu. Hovory však uviazli na mŕtvom bode a od konca marca sa predstavitelia k mierovej rozprave nezišli. Obe strany sa navzájom obviňujú z neúspechu. (ČTK)

7. 8. 2022
|
19:39
|
Svet

Pápež František privítal vyplávanie prvých lodí naložených obilím z prístavov na Ukrajine. "Tento krok ukazuje, že je možné viesť dialóg a dosiahnuť konkrétne výsledky v prospech všetkých," uviedol počas tradičnej modlitby Anjel Pána.

"Preto je táto udalosť aj znakom nádeje a ja úprimne dúfam, že touto cestou boje ukončíme a dosiahneme spravodlivý a trvalý mier," dodal pápež.

Od začiatku ruskej vojenskej ofenzívy na Ukrajine koncom februára František počas nedeľnej modlitby Anjel Pána opakovane vyzýva na mier, píše APA. (TASR)

7. 8. 2022
|
18:46
|
Domov

Správa Amnesty sa stretla s kritikou a kritika každej správy je v poriadku, ak je vecná. Je však nebezpečná, keď zahŕňa dezinterpretácie, klamstvá a urážky, ako sa to z veľkej časti v tomto prípade stalo, píše Michal Lipták. (SME)

7. 8. 2022
|
18:23
|
Svet

Úroveň radiácie v Záporožskej jadrovej elektrárni je na normálnej úrovni. Oznámil to gubernátor Záporožskej oblasti Oleksandr Staruch. Dodal, že normálna úroveň radiácie je aj v susednom meste Enerhodar. (SITA)

7. 8. 2022
|
18:04
|
Svet

Irán odmietol tvrdenia, že jeho družicu na diaľkový prieskum Zeme bude využívať Moskva v rámci vojny na Ukrajine. Družicu Chajjám vynesie raketa Sojuz-2.1b, ktorá odštartuje 9. augusta z ruského kozmodrómu Bajkonur v Kazachstane.

Oznámenie o spolupráci pri vynesení iránskeho satelitu bolo zverejnené po júlovej návšteve šéfa Kremľa Vladimira Putina v Teheráne.

Iránska družica by podľa denníka The Washington Post mala posilniť kapacity ruskej armády pri monitorovaní vojenských cieľov v rámci vojny na Ukrajine. Denník sa pritom odvolal na vyjadrenia nemenovaných predstaviteľov západných tajných služieb. Irán pravdivosť týchto tvrdení poprel.

"Všetky nariadenia týkajúce sa kontroly a fungovania tejto družice budú od prvého dňa a okamžite po štarte vydávať iba iránski experti z vesmírnych základní v Iráne," uviedla vo vyhlásení Iránska vesmírna agentúra. (TASR)

7. 8. 2022
|
17:32
|
Ekonomika

Nemci budú musieť v zime s energiami tvrdo šetriť, ak chcú odvrátiť hrozbu nedostatku plynu, uviedol šéf úradu pre reguláciu sieťových odvetví Klaus Müller, ktorý nevylúčil, že vláda v úsporných opatreniach ešte pritvrdí. (TASR)

7. 8. 2022
|
17:06
|
Svet

Ukrajinská prokuratúra už vyšetruje takmer 26-tisíc prípadov podozrenia z vojnových zločinov spáchaných od začiatku ruskej invázie, v súvislosti s ktorými zároveň už obvinila 135 osôb.

Agentúre Reuters to povedal Jurij Bilousov, šéf oddelenia ukrajinskej generálnej prokuratúry, ktoré sa zaoberá vojnovými zločinmi.

Približne 15 z týchto obvinených osôb je podľa jeho slov vo väzbe na Ukrajine, zatiaľ čo zvyšných 120 je stále na slobode. Bilousov dodal, že súdom už bolo predložených 13 prípadov a padlo dovedna sedem verdiktov. (TASR)

7. 8. 2022
|
16:50
|
Svet

Ruská polovojenská Wagnerova skupina najíma žoldnierov do bojov na Ukrajine vo väzniciach v rôznych častiach Ruska, píše investigatívny portál The Insider. Nábor vykonali už v 17 väzniciach, prihlásilo sa im viac ako tisíc odsúdených.

Šéfka organizácie Rusko za mrežami Olga Romanovová uviedla, že väzni idú v predvoji v prvej línii. V nápravnom zariadení číslo 2 v Rostove na Done na juhozápade Ruska podľa nezávislého mediálneho projektu Vjerstky vzniklo výcvikové stredisko pre regrútov Wagnerovej skupiny z radov väzňov: výcvik trvá 20 hodín denne, štyri hodiny sú vyhradené spánku. Prvá skupina, ktorá výcvik v tomto tábore absolvovala, bola vyslaná na front 20. júla.

Náborári najčastejšie navštevujú väznice s prísnym režimom. Väzni, ktorí so vstupom do Wagnerovej skupiny súhlasia, ale potom si to rozmyslia, končia na samotke a je na nich vyvíjaný nátlak.

Odsúdení opísali, že ozbrojení "náborári" nechajú väzňov nahnať na väzenský dvor, kde ich vyzývajú, aby "bránili vlasť" a ponúkajú im žold 200-tisíc rubľov mesačne, teda niekoľkonásobok priemernej mzdy v Rusku. K tomu im patrí odškodné v prípade zranení a päť miliónov rubľov "za rakvu" v prípade, že vo vojne zomrú. Ak vydrží v službe pol roka, ponúka im slobodu.

Britská vojenská rozviedka v polovici júla informovala, že Rusko svoje jednotky na Ukrajine posilnilo žoldnieri z Wagnerovej skupiny. Zohrali podľa nej ústrednú úlohu pri dobytí miest Popasna a Lysyčansk. Tieto boje však spôsobili skupine ťažké straty. (ČTK)

7. 8. 2022
|
15:42
|
Svet

Organizácia na ochranu ľudských práv Amnesty International si stojí za svojou správou, podľa ktorej bojová stratégia Ukrajincov ohrozuje životy civilistov.

Proti dokumentu, ktorý okrem iného Ukrajinu obvinil z porušovania medzinárodných práv, sa ohradili ukrajinskí činitelia na čele s prezidentom Zelenskym. Organizácia sa však ospravedlnila za "rozrušenie a hnev", ktoré spôsobila.

Amnesty v správe uviedla, že od apríla do júla strávili jej pracovníci niekoľko týždňov vyšetrovaním ruských úderov v ukrajinských mestách. Z vyšetrovania vyplynulo, že ukrajinské sily v niektorých prípadoch vykonávali údery z obytných oblastí a že v uvedených regiónoch rozmiestňovali jednotky do civilných budov.

Zároveň podľa správy nenašla organizácia dôkazy o tom, že by ukrajinská armáda požiadala civilistov o evakuáciu z priľahlých budov alebo im pri nej pomáhala. (ČTK)

7. 8. 2022
|
15:30
|
Svet
Dôležité

Ruská vojenská prítomnosť v Záporožskej elektrárni znamená aj riziko katastrofy, ktorá by mohla vypuknúť, ak by elektráreň zasiahli rakety. Na Ukrajine sa nachádza aj neslávne známy Černobyľ. V piatok sa ukázalo, že toto riziko je až príliš reálne.
(SME)

7. 8. 2022
|
15:11
|
Svet

Zelenskyj vyzval na „silnejšiu reakciu" na ruské útoky na Zaporižžskú jadrovú elektráreň. V telefonáte s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom Zelenskyj požiadal o sankcie proti ruskému odvetviu jadrovej energetiky. (SITA)

7. 8. 2022
|
14:32
|
Svet

Švédsko sa pripojí ku krajinám, ktoré sa podieľajú na výcviku ukrajinských vojakov vo Veľkej Británii. V rámci programu pod vedením Británie sa cvičí do 10-tisíc nových príslušníkov ukrajinskej armády.

Britský minister obrany Ben Wallace uviedol, že ho teší, že sa Švédsko zapája do programu spolu s Kanadou a Holandskom. (SITA)

7. 8. 2022
|
14:01
|
Svet
Dôležité

Ruská armáda pri ostreľovaní Enerhodaru znova zasiahla Záporožskú jadrovú elektráreň, tvrdí ukrajinský štátny prevádzkovateľ. Rakety dopadli podľa Enerhoatomu vedľa skladu vyhoreného jadrového paliva. Jedného zamestnanca zranil šrapnel.

V dôsledku útokov boli poškodené tri senzory monitorujúce radiáciu v okolí areálu. Enerhoatom predpokladá, že Rusi chceli zasiahnuť kontajnery s vyhoretým jadrovým palivom, ktoré sú uložené na voľnom priestranstve. Pripomína, že v areáli elektrárne sa nachádza 174 takýchto kontajnerov, z ktorých každý obsahuje 24 kaziet s použitým jadrovým palivom.

V piatok strely zasiahli vedenie vysokého napätia pri jadrovej elektrárni, jeden z jej reaktorov bol odstavený. Radiácia ale zo zariadenia neunikla. Ukrajina a Rusko sa v sobotu navzájom obviňovali z "jadrového terorizmu". Enerhoatom uviedol, že za škody môžu Rusi, naopak ruské ministerstvo obrany obvinilo ukrajinské jednotky, že elektráreň ostreľovali.

Záporožskú jadrovú elektráreň Rusko obsadilo v marci, krátko po začiatku invázie na Ukrajinu. Stále v nej ale pracujú ukrajinskí technici. Ukrajinská pravda napísala, že pred sobotňajším útokom sa približne 500 Rusov a zamestnancov ruskej spoločnosti Rosatom ukrylo v bunkroch. (TASR)

Zdroj Twitter/Reuters
7. 8. 2022
|
12:59
|
Svet

Pri ruskom ostreľovaní Záporožskej jadrovej elektrárne bol zranený jeden pracovník. Informovala o tom ukrajinská štátna jadrová spoločnosť Enerhoatom.

Podľa denníka Ukrajinska pravda sa to stalo pri ostreľovaní mesta Enerhodar, na ktorého okraji sa najväčšia jadrová elektráreň v Európe nachádza.

Enerhoatom na komunikačnej platforme Telegram uviedol, že pri útoku bolo zasiahnuté skladisko, kde je uložených 174 kontajnerov s vyhoretým jadrovým palivom. (ČTK)

7. 8. 2022
|
12:24
|
Svet

Rusko od začiatku vojenskej invázie na Ukrajinu prepustilo už šesť svojich vysokopostavených vojenských veliteľov, vyplýva z najnovšej správy britského ministerstva obrany.

Ruskému vojenskému vedeniu sa podľa správy založenej na informáciách britských tajných služieb stali osudnými slabé výkony ozbrojených síl počas invázie.

Velenie ruskej invázie na Ukrajine dostal v apríli do rúk generál Alexander Dvornikov, v júni ho však Moskva podľa analytikov zrejme vymenila, píše agentúra DPA. Nahradiť ho mal generálplukovník Gennadij Židko.

Okrem zmien na najvyšších veliteľských postoch prišlo najmenej desať ruských generálov aj o život na bojisku na Ukrajine, upozorňuje britský rezort obrany. Tieto udalosti zrejme viedli k taktickým a operatívnym problémom Ruska v útočnej vojne. (TASR)

7. 8. 2022
|
12:06
|
Svet

Berlínske úrady nechcú, aby bola pred ruským veľvyslanectvom vystavená ruská vojenská technika, ktorú zneškodnila ukrajinská armáda. Postoj úradov kritizuje ukrajinský veľvyslanec v Nemecku.

Táto výstava sa skončila pred pár dňami v Prahe, kde ju pre veľký záujem predĺžili. Tanky, ktoré Ukrajinci zneškodnili počas vpádu ruských vojsk na Ukrajinu, plánovali na triede Unter den Linden vystaviť majitelia súkromného múzea venovaného moderným nemeckým dejinám.

Koncom júla podali žiadosť na úrad mestskej časti Berlín-Mitte. Úradníci ju však zamietli s tým, že v tanku, ktorý chceli postaviť pred ruskú ambasádu, pravdepodobne zomreli ľudia, a vystavovať ho preto nie je vhodné. Okrem toho vystavovať techniku zničenú v prebiehajúcej vojne sa dotýka nemeckých zahraničnopolitických záujmov, uviedol úrad.

Ukrajinský veľvyslanec v Nemecku Andryj Melnyk v rozhovore pre denník Tagesspiegel odôvodnenie berlínskych úradov označil za "jalové". "Zničená ruská vojenská technika, ktorá by bola vystavená v srdci Berlína, mala ľuďom v Nemecku zblízka sprostredkovať, aká je brutálna a zničujúca vojna," povedal veľvyslanec, ktorý už v minulosti otvorene kritizoval nemeckých predstaviteľov za ich prístup k ruskej agresii proti Ukrajine. Melnyk vo svojej funkcii však čoskoro skončí, pred časom ho z nej odvolal ukrajinský prezident Zelenskyj. (ČTK)

7. 8. 2022
|
12:03
|
Svet
Dôležité

Ukrajinská spravodajská služba tvrdí, že ruská armáda ukladá míny v Záporožskej jadrovej elektrárni. Rusi do elektrárne dopravujú zbrane, techniku a výbušniny. Elektráreň v piatok ohrozili rakety. Kyjev obviňuje okupačné vojská. (SITA)

7. 8. 2022
|
10:40
|
Domov

V Centre výcviku Lešť má vzniknúť do konca roka kontajnerové mestečko s kapacitou 2444 lôžok. Ministerstvo obrany zaň zaplatí 20 miliónov eur.

Mestečko budú tvoriť kontajnery na bývanie a na hygienu, spojením viacerých kontajnerov vznikne oddychová miestnosť. V projekte Slávia M2 by malo vzniknúť 1344 lôžok a v rámci projektu Riečky M1 má vzniknúť ubytovanie pre 1100 vojakov.

Ubytovacie kapacity sú určené najmä pre zahraničných vojakov, ktorí posilnili vojenskú prítomnosť NATO na Slovensku v reakcii na vojenskú agresiu Ruska na Ukrajine. Okrem Lešti má podobné ubytovanie vzniknúť aj na letisku Sliač. Vláda na zámer vyčlenila do 31,42 milióna eur. Zhotoviteľom bude Združenie Lešť na čele so spoločnosťou CSM Industry s.r.o. (TASR)

7. 8. 2022
|
09:57
|
Svet

Ruské útoky v Doneckej oblasti za uplynulý deň zabili piatich civilistov a ďalších osem ľudí utrpelo zranenia. Na komunikačnej platforme Telegram to napísal šéf vojenskej administratívy oblasti Pavlo Kyrylenko. (SITA)

7. 8. 2022
|
09:52
|
Domov

Hraničnými priechodmi prešlo na Slovensko v sobotu z Ukrajiny 3676 osôb. Z toho bolo 787 mužov, 1972 žien a 917 detí. Zo Slovenska na Ukrajinu prešlo 3464 osôb. (TASR)

7. 8. 2022
|
09:28
|
Svet

Z ukrajinských čiernomorských prístavov vyplávali ďalšie štyri lode vezúce 170-tisíc ton obilia, informoval minister dopravy Oleksandr Kubrakov. Na cestu cez Čierne more vyplávali lode Mustafa Necati, Star Helena, Glory a Riva Wind. (ČTK)

7. 8. 2022
|
09:21
|
Regióny

Pomoci pre Ukrajinu je menej, ale stále je potrebná. „Vojna trápi každého. Musíme žiť, lebo my to sami teraz nezmeníme. Treba pozerať jeden na druhého, pomôcť si, nebáť sa a žiť najlepšie, ako sa dá,“ hovorí lekár z Užhorodu. (My Regióny)

7. 8. 2022
|
08:27
|
Svet

Ukrajinské jednotky "zaznamenali dôležité výsledky v ničení logistiky ruskej armády", uviedol Zelenskyj a pochválil armádu za úspešné odrážanie útokov ruských jednotiek.

Dodal, že každý útok na sklady munície či veliteľské stanovištia nepriateľa "zachraňuje životy nás všetkých, ukrajinských vojakov a civilistov". Zároveň vyzdvihol kľúčovú úlohu, ktorú vo vojne zohrávajú zbrane dodané západnými krajinami.

Ukrajinský prezident v príhovore poďakoval Spojeným štátom, ktoré nedávno oznámili, že Kyjevu poskytnú ďalšie zbraní v hodnote 550 miliónov dolárov. Zároveň požiadal spojencov o ďalšie dodávky vojenskej pomoci.

Zelenskyj opätovne obvinil Rusko z terorizmu a povedal, že "ruskí teroristi použili po prvýkrát atómovú elektráreň na účely teroru", čím odkázal na piatkové ostreľovanie Záporožskej atómovej elektrárne, z ktorého sa navzájom obviňujú Moskva a Kyjev. (TASR)

7. 8. 2022
|
07:47
|
Svet

Proruské sily sa snažia vylákať od ľudí z okupovaných miest v Luhanskej oblasti osobné údaje a vymôcť si ich účasť na zamýšľanom referende o pripojení k Rusku, tvrdí gubernátor oblasti Serhij Hajdaj.

Gubernátor na sociálnej sieti Telegram uviedol, že na podujatiach, kde sa prideľuje humanitárna pomoc, prebieha takáto kampaň a zbieranie osobných údajov.

"Okupačná moc a kolaboračné verejné hnutie organizujú pod zámienkou poskytovania jedla a stavebných materiálov stretnutia s obyvateľmi nedávno dobytých území," napísal Hajdaj. Dodal, že okupanti na týchto stretnutiach "od ľudí lákajú osobné údaje a vyzývajú ich, aby sa zúčastnili na takzvanom referende, ľudí tak nútia, aby svoju vôľu vymenili za jedlo či pitnú vodu". (TASR)

7. 8. 2022
|
06:13
|
Ekonomika

Päť tureckých bánk sa pripája k ruskému platobnému systému Mir. Výhody z toho budú mať tak ruskí turisti, ako aj Turecko, povedal prezident Erdogan na ceste zo Soči, kde rokoval s ruským prezidentom Putinom. (ČTK)

6. 8. 2022
|
23:00
|
Svet

Z Doneckej oblasti evakuovali počas prvého týždňa viac ako dvetisíc civilistov. Podľa ukrajinského ministerstva pre reintegráciu dočasne okupovaných území medzi evakuovanými boli ženy, deti, starší ľudia a ľudia so zdravotným postihnutím.

Povinná evakuácia z Doneckej oblasti začala 2. augusta. Ministerka pre reintegráciu Iryna Vereščuková ešte skôr uviedla, že z oblasti je potrebné evakuovať 200-tisíc ľudí. (SME)

6. 8. 2022
|
21:42
|
Svet
Dôležité

Prvýkrát od začiatku ruskej invázie v ukrajinskom prístave zakotvila loď plaviaca sa pod cudzou vlajkou, ktorá naloží tovar. Loď na prepravu sypkého materiálu Fulmar S plaviaca sa pod vlajkou Barbadosu naložia obilím.

Plavbu do ukrajinského prístavu Čornomorsk jej umožnila dohoda o obnove vývozu potravín, uviedol ukrajinský minister dopravy Oleksandr Kubrakov a poďakoval ukrajinským činiteľom a zástupcom Turecka a OSN, ktorí sa na dohode podieľali. V nasledujúcich týždňoch plánuje Kyjev zvýšiť počet priplávajúcich nákladných lodí na tri až päť za deň.

Ako prvá od začiatku invázie tento týždeň vyplávala z ukrajinského morského prístavu s nákladom ukrajinských poľnohospodárskych produktov loď Razoni. Plavidlo naložené kukuricou zvládlo inšpekciu v Istanbule a teraz mieri do libanonského prístavu. Ďalšie tri lode s kukuricou vyplávali z ukrajinských prístavov v piatok, momentálne čakajú na kontrolu pri čiernomorskom ústí Bosporskej úžiny. (ČTK)

Zdroj Facebook/Міністерство інфраструктури України

Vojna na Ukrajine

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slováci a peniaze: Na čo sporíme a koľko investujeme?
 2. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané
 3. V Žiline projektujú železnice pre Londýn, Austráliu i Čínu
 4. Dôležitosť duševnej pohody
 5. Druhý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 6. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň
 7. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 8. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 1. Nivy oslávili prvé narodeniny a takmer 13 miliónov návštevníkov
 2. Zuzana Bednárová: V Prešove je ešte veľa vecí na zlepšovanie
 3. Dni nezábudiek prispejú na zachovanie prevádzky Linky dôvery
 4. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané
 5. V Žiline projektujú železnice pre Londýn, Austráliu i Čínu
 6. Dôležitosť duševnej pohody
 7. Slováci a peniaze: Na čo sporíme a koľko investujeme?
 8. Metropolis ostáva bez inflačnej doložky
 1. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané 10 248
 2. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať? 7 281
 3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 7 178
 4. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 5 935
 5. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň 5 879
 6. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 5 833
 7. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 5 083
 8. Dôležitosť duševnej pohody 3 917
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ľuboš Machaj.

S názorom, že Fico by nemal byť hosťom diskusií v RTVS, sa nestotožňuje.


30. sep
Za to všetko môže prezidentka a Sulík a médiá.

Máme takého ministra vnútra, volá sa Roman Mikulec. To je dobre.


2. okt

Zažili necitlivé reakcie úradov.


a 1 ďalší 2 h
Ukrajinskí vojaci na juhu krajiny postupujú.

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 5 ďalší 18 h

Neprehliadnite tiež

Ukrajinský spravodaj

Rusku utekajú vojaci aj pracovná sila.


5m
Protesty v Iráne.

Podľa Esfandiariovej je dôležité, že protesty vedú ženy.


1 h
Alexej Navaľnyj.

Tím väzneného ruského opozičného politika Alexeja Navaľného má v úmysle obnoviť prácu štábov jeho podporovateľov v Rusku.


TASR 1 h
Zničený príves v meste Fort Myers Beach.

Hurikán si vyžiadal najmenej 68 obetí.


a 3 ďalší 2 h
SkryťZatvoriť reklamu