SME
Pondelok, 8. august, 2022 | Meniny má Oskar

Ukrajina Rusko Online: Rusko tvrdí, že v Kyjeve zasiahlo vojenskú infraštruktúru

Vojna na Ukrajine pokračuje.

Kľúčové udalosti

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najnovšie správy o vojne na Ukrajine minúta po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť. Vojnu na Ukrajine budeme opäť sledovať od rána.

SkryťVypnúť reklamu
26. 6. 2022
|
23:15
|
Svet

Po tom, ako ruské jednotky ovládli Severodoneck, zamerali svoje útoky na Lysyčansk. S cieľom zablokovať prístup k mestu z juhu nasadili delostrelectvo, zasiahnuté boli okrem vojenskej aj civilná infraštruktúra. V správe o bojoch to tvrdí ukrajinská armáda.

Lysyčansk je podľa ukrajinského generálneho štábu posledným mestom v Luhanskej oblasti, ktoré majú ešte pod kontrolou ukrajinské jednotky. Ruskí vojaci sa však už dostali na jeho okraje.

Informácie ukrajinskej armády nie je možné nezávisle overiť. (TASR)

26. 6. 2022
|
22:47
|
Svet

Kanada vyslala do Baltského mora a severného Atlantiku ďalšie dve vojenské lode. Pripoja sa k dvojici fregát, ktoré už v danej oblasti pôsobia. Cieľom je posilniť východné krídlo NATO v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu.

Vojenské lode Kingston a Summerside vyplávali na štvormesačné nasadenie v rámci "odstrašujúcich opatrení v strednej a východnej Európe", ktoré sa začali v roku 2014 po anexii polostrova Krymu Moskvou, uviedli kanadské námorné sily vo vyhlásení.

Do októbra sa lode zúčastnia na námorných cvičeniach zameraných na odstraňovanie mín a budú v stave "vysokej pripravenosti", ktorá im umožní "rýchlo a účinne reagovať na podporu akýchkoľvek operácií NATO", dodalo kanadské vojenské námorníctvo.

Fregaty Halifax a Montréal, ktoré v danej námornej oblasti už pôsobia, sa z operácie aliancie NATO s kódovým názvom Reassurance, ktorá je v súčasnosti najväčším nasadením Kanady v zahraničí, vrátia do domovského prístavu v júli, doplnila agentúra AFP. (TASR)

26. 6. 2022
|
22:08
|
Svet

Proruskí separatisti v Donbase tvrdia, že z protileteckých krytov chemickej továrne Azot v meste Severodoneck evakuovali ďalších asi 250 ľudí. Podľa vojenského veliteľstva samozvanej Luhanskej ľudovej republiky ich previezli na "bezpečné miesto".

Následne im ministerstvo pre mimoriadne situácie v samozvanej republike nájde ubytovanie.

V sobotu z areálu závodu Azot vyviedli asi 200 civilistov, vrátane malých detí, napísal predstaviteľ Luhanskej ľudovej republiky v Moskve Rodion Mirošnik vo svojom statuse v aplikácii telegram. Dodal, že z vyjadrení evakuovaných vyplynulo, že na území závodu Azot mohli zostať ďalšie stovky civilistov.

Prokyjevský gubernátor Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj uvádza, že predtým, ako ukrajinské jednotky dostali v piatok rozkaz stiahnuť sa zo Severodonecka, sa v krytoch závodu Azot skrývalo 568 civilistov.

Podľa hovorcu ruského ministerstva obrany Igora Konašenkova jednotky samozvanej Luhanskej ľudovej republiky spolu s ruskými ozbrojenými silami pokračujú v obhliadke závodu Azot, kde pátrajú po ukrývajúcich sa ukrajinských ozbrojencoch, a pokračujú v evakuácii obyvateľstva, ktoré sa tam skrylo na začiatku operácie ruskej armády zameranej do dobytie Severodonecka. Úplnú kontrolu nad týmto mestom proruské a ruské sily oznámili v sobotu. (TASR)

26. 6. 2022
|
22:02
|
Svet

Účastníci demonštrácie v Nottinghame žiadali prepustenie trojice mužov odsúdených v Donbase na smrť. Pripojila sa k nim aj ukrajinská snúbenica jedného z odsúdených, 28-ročného Brita Aidena Aslina, ktorý je rodákom z Newarku v grófste Nottinghamshire.

Aslin padol do zajatia počas bojov v Donbase spolu so 48-ročným Shaunom Pinnerom z grófstva Bedfordshire. Obaja títo Briti majú ukrajinské partnerky, žili na Ukrajine a slúžili v ozbrojených silách Ukrajiny ešte pred ruskou inváziou. Súd samozvanej Doneckej ľudovej republiky, ktorý v ich kauzách rozhodoval, však deklaroval, že sú "žoldnieri", a vyniesol nad nimi trest smrti.

Aslinova snúbenica Diana Okovytá sa na zhromaždení v Nottinghame pripojila k jeho rodičom Ang a Andrewovi Woodovcom, bratovi Nathanovi Woodovi a jeho sestre Shannon Tinegateovej.

Jeho stará mama Pamela Hallová sa prihovorila davu, keď sa prítomným poďakovala za účasť na zhromaždení a za vyjadrenie podpory jej vnukovi.

"Potrebujeme mier na Ukrajine, potrebujeme mier na celom svete. Všetci naši vojnoví zajatci musia byť prepustení. Treba s nimi zaobchádzať ako s ľudskými bytosťami," zdôraznila Hallová na proteste, ktorého účastníci žiadali slobodu aj pre Maročana Bráhíma Saadúna odsúdeného na smrť spolu s Britmi. (TASR)

26. 6. 2022
|
17:57
|
Svet

Putin sa chystá na budúci týždeň navštíviť Tadžikistan a Turkménsko , informovala ruská štátna televízia. Išlo by o prvú známu zahraničnú cestu šéfa Kremľa od začiatku vojny na Ukrajine.

Putin sa plánuje v metropole Tadžikistanu Dušanbe stretnúť so svojím náprotivkom Imomali Rachmonom. V turkménskom hlavnom meste Ašchabadu zase Putina čaká summit krajín susediacich s Kaspickým morom.

Presné údaje Reuters vo svojej správe neuvádza, avšak kaspický summit je naplánovaný na stredu. Po návrate do Moskvy sa Putin stretne s indonézskym prezidentom Jokom Widodom, uviedla ďalej štátna televízia.

Posledná oficiálna cesta ruského prezidenta do zahraničia smerovala na začiatku februára do Číny, kde práve začínali zimné olympijské hry. Krátko po ich konci Putin poslal tisíce svojich vojakov na Ukrajinu. (Reuters)

26. 6. 2022
|
17:27
|
Svet

Od začiatku vojny na Ukrajine doteraz padlo približne 34 850 ruských vojakov. Ukrajina uvádza, že Moskva stratila 3 659 obrnených vozidiel, 184 vrtuľníkov, 1 532 tankov a 217 lietadiel. Tieto údaje sa nepodarilo nezávisle overiť. (Sky News)

26. 6. 2022
|
17:22
|
Domov
Dôležité

Rusko tvrdí, že pri útoku na Kyjev zasiahlo továreň na výrobu zbraní. Ministerstvo obrany spresnilo, že továreň Arťom "bola cieľom ako vojenská infraštruktúra". Škody na neďalekej obytnej budove podľa neho spôsobila raketa protivzdušnej obrany vypálená Ukrajinou.

"Došlo k poškodeniu spodnej časti budovy, ako aj vrchnej časti, čo potvrdzuje verziu, že išlo o padajúcu strelu," uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva obrany, ktoré označilo tvrdenia o ruskom útoku na civilné objekty v Kyjeve za nepravdivú. (SME)

Odpratávanie trosiek po tom, čo rakety zasiahli obytnú budovu v Kyjeve.
Zdroj TASR/AP
26. 6. 2022
|
16:21
|
Svet
Dôležité

Pri útoku na Kyjev zomrel podľa predbežných informácií generálnej prokuratúry jeden človek. Prokuratúra tiež uvádza štyroch zranených, pričom o rovnakom počte hovoril aj starosta Kličko. Podľa neho z trosiek vytiahli aj živé sedemročné dievča. (SME)

26. 6. 2022
|
14:11
|
Svet

Rusko zaútočilo na tri vojenské výcvikové strediská na severnej a západnej Ukrajine, jedno pri hraniciach s Poľskom, vysokopresnými zbraňami ruských vzdušno-kozmických síl a raketami Kalibr, informovalo ruské ministerstvo obrany.

Vojenské výcvikové stredisko ukrajinskej armády v okrese Staryči vo Ľvovskej oblasti je približne 30 kilometrov od členského štátu NATO Poľska.

Ďalšie dve zasiahnuté výcvikové strediská ležia v Žytomyrskej oblasti v strednej časti Ukrajiny a v Černihivskej oblasti na severe. Konašenkov však neuviedol, kedy a odkiaľ boli rakety, použité pri útokoch, vypálené. Kyjev síce v sobotu uviedol, že Rusko podniklo útoky z územia severného ukrajinského suseda Bieloruska, Moskva však tieto tvrdenia nekomentovala.

Po útokoch na výcvikové strediská úplne stratilo bojovú schopnosť niekoľko ukrajinských vojenských brigád, takže plány na ich nasadenie v boji boli tým pádom zmarené, doplnil Konašenkov.

Uvedené útoky majú byť upozornením, že Rusko je schopné zaútočiť na ktorúkoľvek časť Ukrajiny i napriek tomu, že veľká časť jeho operácií sa momentálne odohráva na ukrajinskom východe a juhu, domnieva sa AFP. (TASR)

26. 6. 2022
|
13:38
|
Svet

Britský premiér a francúzsky prezident vidia príležitosť na zvrátenie vývoja vojny. Londýn však zároveň varoval pred okamžitými pokusmi o urovnanie vojenského konfliktu medzi Moskvou a Kyjevom.

Hovorca Downing Street uviedol, že lídri Británie a Francúzska, ktorí sa stretli na summite G7, "sa zhodli, že ide o rozhodujúci okamih pre priebeh konfliktu a existuje príležitosť zvrátiť vývoj vojny".

Johnson však Macrona varoval, že "akýkoľvek pokus o urovnanie konfliktu teraz spôsobí len trvalú nestabilitu". Ruský prezident Vladimir Putin by podľa jeho slov mohol takto získať "oprávnenie na večnú manipuláciu suverénnych štátov a medzinárodných trhov".

Macron na stretnutí s Johnsonom ocenil pretrvávajúcu vojenskú podporu Ukrajiny zo strany Londýna a obaja lídri sa zhodli na posilnení tohto úsilia a pokračujúcej blízkej spolupráci v oblastiach obrany a bezpečnosti.

Macronova prezidentská kancelária okrem toho uviedla, že Johnson prejavil "nadšenie" ohľadom myšlienky širšieho európskeho politického spoločenstva, ktorú navrhol Paríž. Táto štruktúra by zahŕňala aj nečlenské krajiny EÚ, akou je aj Británia.

Na rozdiel od šéfa Elyzejského paláca, ktorý dialóg s ruským prezidentom neprerušil, Johnson ďalšie rozhovory s Putinom odmietol. Odkedy Kremeľ rozhodol o spustení útoku na Ukrajinu, nazýva Johnson Putina "diktátorom", pripomína AFP.

Johnson novinárom po príchode na summit G7 tiež povedal, že svetoví lídri musia počítať s tým, že podpora Ukrajiny znamená aj nárast cien energií a potravín, avšak ak by Rusku dovolili vo vojen zvíťaziť, cenu, ktorú by zaplatili, by bola omnoho vyššia, píše agentúra Reuters. (TASR)

26. 6. 2022
|
12:39
|
Svet

Ukrajina vyzvala G7, aby dodali Ukrajine viac zbraní a uvalili na Moskvu ďalšie sankcie. K tejto žiadosti prišlo niekoľko hodín po tom, čo ruské jednotky zasiahli ráno v Kyjeve obytné budovy.

"Chorý ruský imperializmus musí byť porazený," tweetoval ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.

Poslanec ukrajinského parlamentu Olexij Hončarenko sumarizoval, že ruské jednotky vypálili počas nedele na mesto Kyjev a priľahlú oblasť dovedna 14 rakiet. (TASR)

26. 6. 2022
|
12:19
|
Svet

Starosta Vitalij Kličko označil raketový útok na Kyjev za "symbolický útok" pred summitom NATO, ktorý sa koná budúci týždeň v Madride. Podľa agentúry AP išlo o prvý ruský útok na ukrajinské hlavné mesto za tri týždne.

Dnes sa zároveň v Nemecku začal summit skupiny G7 aj za účasti amerického prezidenta Joea Bidena. (SME)

Vitalij Kličko po ruskom útoku.
Zdroj TASR/AP
26. 6. 2022
|
12:17
|
Svet

Západ musí zostať jednotný, čo sa týka postoja proti ruskej agresívnej vojne na Ukrajine, vyhlásil americký prezident Biden, ktorý sa pred začiatkom summitu G7 stretol s nemeckým kancelárom Scholzom.

"Myslím si, že sa cez toto všetko môžeme dostať a vyjdeme z toho silnejší," povedal Biden v súvislosti s vojnou na Ukrajine a spoločnou odozvou Západu na bezdôvodnú agresiu Moskvy. Dodal, že šéf Kremľa Vladimir Putin od začiatku dúfa, že "NATO a G7 sa nejako roztrieštia", avšak ako zdôraznil, dosiaľ sa tak nestalo a ani sa to nestane.

Šéf Bieleho domu na bilaterálnom stretnutí ocenil líderstvo Scholza a Nemecka ako predsedajúcej krajiny G7 v čase krízy spôsobenej inváziou Ruska na Ukrajinu a s tým súvisiacimi globálnymi ekonomickými problémami. (TASR)

26. 6. 2022
|
10:45
|
Svet

Rusko sa chystá do ovládnutých miest na Ukrajine vyslať svojich učiteľov, aby od nového školského roka prešli školy na ruské osnovy. Napísal ruský server Lenta.ru s odvolaním sa na ministerstvo školstva Novosibirskej oblasti.

Podľa Lenty.ru majú ruskí učitelia pôsobiť v "oslobodených" oblastiach Donbasu na východe Ukrajiny. Na Ukrajinu majú z Ruska odcestovať nielen pedagógovia, ale aj "metodológovia" vzdelávacieho systému. O vyslanie učiteľov na Ukrajinu požiadalo ruské ministerstvo školstva, spresnil server.

Podľa skorších správ z médií dostali študenti Novosibirskej štátnej pedagogickej univerzity ponuku "služobnej cesty" do okupovanej Záporožskej a Chersonskej oblasti na Ukrajine, napísal spravodajský portál Meduza. Ponuka práce na ovládnutých územiach na Ukrajine bola šírená aj medzi učiteľmi v Ufe na Urale alebo v Nižegorodskej oblasti.

Nová Ruskom dosadená správa Chersonskej oblasti usporiadala schôdzku riaditeľov miestnych škôl, na ktorej ich vyzvala na prechod na ruské osnovy od 1. septembra, informovala agentúra Unian s odvolaním sa na spravodajské oddelenie ukrajinského ministerstva obrany. Z asi 60 prítomných riaditeľov však podľa informácií ministerstva s požiadavkou súhlasili len dvaja.

Podľa ruskej agentúry RIA Novosti v Chersonskej a Záporožskej oblasti už prechod na ruské osnovy začal a miestni riaditelia a učitelia sa zúčastňujú na školení na polostrove Krym, ktorý Rusko pripojilo už v roku 2014.

"Žiadne problémy (s tým) nie sú. U mnohých je spoločný jazyk, spoločný základný sovietsky systém, "povedal agentúre poradca šéfa informačnej politiky Krymu Oleg Krjučkov. (ČTK)

Zničená škola v Charkove.
Zdroj TASR/AP
26. 6. 2022
|
10:28
|
Svet

Ruský minister obrany Šojgu navštívil veliteľské stanoviská ruskej armády na okupovanej Ukrajine a vypočul si hlásenia o situácii. Zaujímal sa vraj tiež o životné podmienky nasadených vojakov.

"Minister obrany Ruskej federácie, armádny generál Sergej Šojgu, preveril ruské zoskupenie vojsk zapojených do špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine. Na veliteľských stanovištiach ruských jednotiek Šojgu vypočul hlásenie od veliteľov o aktuálnej situácii a postupoch ruských ozbrojených síl v hlavných operačných oblastiach, "uviedlo podľa ruských agentúr vo vyhlásení ministerstvo obrany. Minister tiež niektorých ruských vojakov vyznamenal.

Agentúra RIA Novosti na komunikačnej sieti telegram zverejnila minútové video z ministrovej návštevy. Obsahuje zábery prichádzajúceho vrtuľníka, rokovania Šojga s vojakmi a gratulácie pri odovzdaní medailí. (ČTK)

26. 6. 2022
|
10:21
|
Domov

Slovenskými hranicami prešlo z Ukrajiny 4 061 ľudí, späť sa ich vrátilo 4 135.  O dočasné útočisko požiadalo 7 žiadateľov. Celkovo ho dostalo 82 972 ľudí. Na Slovensko spolu prišlo z Ukrajiny 549 377 ľudí a späť sa ich vrátilo 296 188. (SME)

26. 6. 2022
|
10:08
|
Svet

Štyria členovia G7 zakážu dovoz zlata z Ruska, čo má zabrániť, aby ruskí oligarchovia tento vzácny kov skupovali a vyhýbali sa tak sankciám uvaleným na Moskvu v súvislosti s jej inváziou na Ukrajinu.

Táto spoločná akcia Británie, Japonska, Kanady a Spojených štátov "zasiahne priamo ruských oligarchov a uštedrí úder do srdca vojnovej mašinérie (prezidenta Vladimira) Putina," povedal britský premiér Boris Johnson.

Export zlata je pre Rusko veľmi významnou položkou v jeho ekonomike – v roku 2021 dosiahol hodnotu 15,5 miliardy dolárov. V súčasnom období, keď sú na Rusko uvalené ťažké sankcie, jeho najbohatší obyvatelia začali urýchlene zamieňať svoje aktíva za zlato, aby sa tak vyhli dosahu finančných reštrikcií. (TASR)

26. 6. 2022
|
09:56
|
Svet
Dôležité

Pri raketovom útoku na Kyjev zomrel najmenej jeden človek, píše ruská verzia serveru BBC. Z trosiek zasiahnutej obytnej budovy vytiahli sedemročné dievčatko, ktoré odviezli do nemocnice. Mŕtvy je zrejme jeho otec, pod troskami ešte zostáva jeho matka. (SME)

Zdroj TASR/AP
26. 6. 2022
|
09:13
|
Svet
Dôležité

Ruské jednotky vypálili na Kyjev a priľahlú oblasť 14 rakiet, tvrdí ukrajinský poslanec Olexij Hončarenko. Podľa poradcu ukrajinského ministra vnútra dopadla raketa aj na dvor materskej školy. Ukrajinská ani ruská armáda sa zatiaľ nevyjadrili. (TASR)

26. 6. 2022
|
08:54
|
Domov

Vývoz osobných vozidiel na Ukrajinu bude možný aj cez hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod. Informovala o tom hovorkyňa Colného úradu Michalovce Jana Nimrichterová. Umožnia to od polnoci na pondelok.

"K tomuto mimoriadnemu opatreniu finančná správa pristúpila v súvislosti s opätovne rastúcim náporom vývozu osobných vozidiel fyzickými osobami na Ukrajinu cez hraničný priechod Ubľa - Malyj Bereznyj," vysvetlila Nimrichterová.

Ako doplnila, colné formality nevyhnutné k vývozu osobných vozidiel s prevoznými evidenčnými číslami fyzickými osobami na Ukrajinu musia byť vybavené ešte pred príchodom na hraničný priechod. (SME)

26. 6. 2022
|
08:27
|
Svet
Dôležité

Výbuchy v Kyjeve si vyžiadali zranených a možno aj obete, informuje ukrajinská služba pre mimoriadne situácie. Na mieste sú záchranári, podľa ktorých bol zasiahnutý aj deväťposchodový obytný dom. Svedkovia tvrdia, že išlo o ostreľovanie raketami. (ČTK)

Zasiahnutá obytná budova v Kyjeve.
Zdroj TASR/AP
26. 6. 2022
|
06:44
|
Svet
Dôležité

V kyjevskej Ševčenkivskej štvrti sa ráno ozvalo niekoľko explózií, píše agentúra Reuters s odvolaním sa na starostu Vitalija Klička. Agentúra AFP s odvolaním sa na svojich novinárov tvrdí, že bol zasiahnutý obytný komplex neďaleko centra mesta.

Na miesto boli vyslaní záchranári, uviedol Kličko na komunikačnej platforme telegram s tým, že ďalšie podrobnosti budú oznámené neskôr. "Obyvatelia sú zachraňovaní a evakuovaní z dvoch budov," dodal.

Podrobnosti o príčine výbuchu či o možných obetiach v tejto chvíli nie sú známe, píše Reuters.

Agentúra AFP s odvolaním sa na svojich novinárov uvádza, že sa okolo 06:30 miestneho času (05:30 SELČ) ozvali štyri explózie. Zasiahnutý bol podľa nej obytný komplex neďaleko centra, čo spôsobilo požiar.

V historickej štvrti, ktorá je jednou z centrálnych v Kyjeve, sa nachádza rad univerzít, reštaurácií a galérií. (SME)

26. 6. 2022
|
00:19
|
Svet

Americký prezident Joe Biden pristál v Nemecku. S lídrami kľúčových spojencov USA sa zúčastní na summite G7. Rokovať budú o vojne na Ukrajine, klimatickej zmene, energetických otázkach a prehlbujúcej sa potravinovej kríze. (TASR)

Zdroj TASR/AP
25. 6. 2022
|
23:40
|
Ekonomika
Dôležité

Rusko smeruje k vynútenej platobnej neschopnosti. Do nedeľného večera má zaplatiť zhruba 100 miliónov dolárov ako úroky zo zahraničných dlhopisov. Peniaze na zaplatenie síce má, západné krajiny mu ale kvôli invázii na Ukrajinu platbu nechcú umožniť. (ČTK)

25. 6. 2022
|
22:52
|
Svet

Ukrajina získa späť všetky mestá, ktoré na jej území zabrali Rusi. Povedal to prezident Zelenskyj v tradičnom videopríhovore. Jeho vyjadrenie prišlo po tom, ako sa ruské sily po dlhej ofenzíve definitívne zmocnili Severodonecka.

Ukrajinský prezident v príhovore okrem Severodonecka spomenul aj Doneck a Luhansk, ktoré sú od roku 2014 pod kontrolou Ruskom podporovaných separatistov. Po februárovej invázii potom Rusi z väčších miest dobyli aj Cherson a Mariupoľ na juhu Ukrajiny.

Zelenskyj zároveň informoval, že Rusi útočili na viacerých miestach krajiny. Podľa prezidenta na Ukrajinu dopadlo 45 ruských rakiet. Kyjev predtým uviedol, že útok bol čiastočne vedený z bieloruského územia.

Moskva tvrdí, že pri útoku na východoukrajinskú Kosťantinivku zahynulo až 80 poľských žoldnierov, neposkytla však v tomto smere veľa podrobností. Ruská armáda tiež ostreľovala vojenskú základňu v Javorive blízko poľskej hranice, pri čom štyria ľudia utrpeli zranenia. Strely zasiahli tiež dedinu Desna v Černihivskej oblasti, kde je výcvikové stredisko ukrajinskej armády. (ČTK)

Súvisiaci článok Ukrajina Rusko Online: Severodoneck je pod úplnou kontrolou Rusov, bojuje sa o Lysyčansk Čítajte 

Vojna na Ukrajine

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za vysokou spotrebou sa často skrýva zlá kondícia motora
 2. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 3. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 4. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
 5. Kde u nás kúpite domácke potraviny
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha
 8. Miliónová autorka Táňa K. Vasilková: Po úspechu som netúžila
 1. Čo robiť, aby dieťa neskončilo v nemocnici s črevnou virózou?
 2. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 3. Goralské folklórne slávnosti po prvýkrát priamo v horách
 4. Za vysokou spotrebou sa často skrýva zlá kondícia motora
 5. Ktoré regionálne projekty podporí Nadácia COOP Jednota?
 6. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
 7. Kde u nás kúpite domácke potraviny
 8. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 1. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 9 714
 2. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 7 161
 3. Pozrite si, kedy hrá futbalové zápasy vaše mesto či dedina 6 313
 4. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 6 215
 5. Miliónová autorka Táňa K. Vasilková: Po úspechu som netúžila 5 501
 6. Kde u nás kúpite domácke potraviny 2 660
 7. Dobrá správa pre pacientov s cukrovkou 2 491
 8. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články 2 361
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Maďarský premiér Viktor Orbán.

Ich cieľom je zrušiť zmeny v systéme daňových odvodov pre malých podnikateľov ešte pred tým, ako vstúpia do platnosti.


TASR 36m
Bývalý britský premiér Gordon Brown.

Brown tiež žiada nepretržité zasadanie krízového tímu britskej vlády počas súčasnej krízy.


TASR 1 h
Cvičenie palestínskych vojakov v Pásme Gazy. Ilustračná fotografia.

Izrael čiastočne otvára hraničné priechody a plánuje prehodnotiť bezpečnostné opatrenia.


TASR 3 h
Čína pokračuje vo vojenskom cvičení pri Taiwane vo vzduchu aj na mori.

Manévre sa mali pôvodne skončiť v nedeľu.


TASR 4 h
SkryťZatvoriť reklamu