SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Ukrajina Rusko Online: Západ vyhlásil Rusku totálnu hybridnú vojnu, sťažuje sa Lavrov

Vojna na Ukrajine pokračuje 80. deň.

Kľúčové udalosti:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najnovšie správy o vojne na Ukrajine minúta po minúte:

Najnovšie | Najstaršie
14. 5. 2022
|
23:12
|
Svet

Moskva pripravuje referendum o pripojení Mariupoľa k Rusku. Zdroje nachádzajúce sa v meste vyjadrili presvedčenie, že referendum o pripojení k Rusku sa už - napriek alarmujúcej situácii tamojšieho obyvateľstva - pripravuje. (SME)

14. 5. 2022
|
21:29
|
Svet

Turecko vyjadrilo v sobotu ochotu diskutovať o možnom vstupe Fínska a Švédska do Severoatlantickej aliancie napriek svojím tvrdeniam, že tieto severské krajiny poskytujú útočisko teroristickým organizáciám.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ešte v piatok vyhlásil, že rozšíriť Severoatlantickú alianciu o Fínsko a Švédsko by bola "chyba". Tieto krajiny totiž podľa neho poskytujú útočisko v Turecku zakázaným organizáciám, ktoré Ankara považuje za teroristické: ľavicovému frontu ľudového oslobodenia a Strane kurdských pracujúcich.

Erdoganovo vyhlásenie vyvolalo obavy, že by Turecko mohlo prípadné členstvo Fínska a Švédska v NATO zablokovať. Turecká vláda však svoj postoj k tejto otázke zatiaľ dostatočne neobjasnila. (SME)

14. 5. 2022
|
20:38
|
Svet

Turecko navrhlo, že zabezpečí námornú evakuáciu stoviek zranených ukrajinských vojakov, ktorí sa nachádzajú v komplexe oceliarní Azovstaľ v Mariupole.

"My sme pripravení. Naša loď je pripravená vyplávať a priviesť zranených vojakov a ďalších civilistov do Turecka," povedal pre agentúru Reuters hovorca prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, Ibrahim Kalin.

Kalin podľa vlastných slov osobne prediskutoval turecký evakuačný plán s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Návrh podľa neho stále zostáva aktuálny, hoci Rusko s ním zatiaľ nesúhlasilo. Pozícia Kremľa v tejto otázke podľa neho mení "každý deň".

Turecký plán počíta s prevozom zranených vojakov z Mariupolu po súši do približne 60 kilometrov vzdialeného prístavného mesta Berďansk na pobreží Azovského mora. Odtiaľ by ich tureckou loďou previezli cez Čierne more do Istanbulu.

Kyjev ani Moskva zatiaľ turecký návrh verejne nekomentovali. Podľa Kalina Erdogan o tureckom evakuačnom pláne hovoril so Zelenským približne pred dvoma týždňami.

"Loď je stále v Istanbule. Je pripravená na plavbu, ale čaká sa na definitívny súhlas z ruskej a ukrajinskej strany," uviedol Ibrahim Kalin, ktorý verí, že sa celý plán poradí zrealizovať.

Volodymyr Zelenskyj predtým uviedol, že prebiehajú zložité rozhovory o evakuácii veľkého počtu zranených vojakov z Azovstaľu výmenou za prepustenie ruských vojnových zajatcov. (SME)

14. 5. 2022
|
18:16
|
Svet

Mestská rada Kyjeva rozhodla o "dekomunizácii" Oblúku priateľstva národov zo sovietskej éry a jeho premenovaní na Oblúk slobody ukrajinského ľudu, oznámil kyjevský starosta Vitalij Kličko.

K symbolickému kroku došlo po tom, čo mestská rada rozhodla v apríli o odstránení sôch ruského a ukrajinského robotníka, ktoré sa nachádzali pod oblúkom.

Impozantný 35 metrov vysoký monument z titánu sa týči v centre Kyjeva od roku 1982. Bol odhalený v rámci osláv 1500. výročia založenia Kyjeva a 60. výročia vzniku ZSSR na pamiatku znovuzjednotenia Ukrajiny s Ruskom.

Mestská rada podľa Klička schválila tiež zoznam viac ako 40 pamätníkov a pamätných tabúľ, ktoré budú odstránené z ulíc a budov hlavného mesta a prevezené do Múzea totality.

Prebieha aj proces premenovania miest v Kyjeve spojených s Ruskom a jeho spojencom Bieloruskom, do ktorého boli zapojení odborníci z ústavov Akadémie vied Ukrajiny, Ústavu pamäti národa a ďalších inštitúcií, "aby sa neurobili unáhlené rozhodnutia". (TASR)

14. 5. 2022
|
18:07
|
Svet

Zelenskyj v Kyjeve privítal delegáciu amerického Kongresu na čele s lídrom republikánskej menšiny v Senáte Mitchom McConnellom. Nie je jasné či sa stretnutie uskutočnilo dnes  či je delegácia stále v Kyjeve.

Zelenskyj na Instagrame uviedol, že táto návšteva „je silným signálom nadstraníckej podpory Ukrajiny zo strany Kongresu USA a amerického ľudu".

„Vďaka za vaše líderstvo v pomoci nášmu boju nielen za našu krajinu ale aj za demokratické hodnoty a slobody. Naozaj si to ceníme," dodal Zelenskyj. (CNN)

14. 5. 2022
|
17:03
|
Domov

Vedenie fínskej vládnej strany je za podanie žiadosti Fínska o vstup do NATO. Zo 60 členov vedenia strany ich 53 hlasovalo za kandidatúru na členstvo v aliancii a päť sa ich hlasovania zdržalo.

Tlačová konferencia fínskeho prezidenta Sauliho Niinistöa a premiérky Marinovej pred oficiálnym zverejnením "rozhodnutia týkajúceho sa fínskej bezpečnostnej politiky" je naplánovaná na nedeľu.

Parlament, kde je prevažná väčšina poslancov pre vstup do NATO, sa na preštudovanie návrhu exekutívy zíde v pondelok a pravdepodobne bude v rovnaký deň aj hlasovať.

Tiež rozhodnutie Švédska ohľadom členstva v NATO a odstúpenie od neutrality sa očakáva v najbližších dňoch. Zásadná schôdza aj vládnucich švédskych sociálnych demokratov sa uskutoční v nedeľu. Predpokladá sa, že svojou pomocou odstráni poslednú prekážku oznámenia o podaní žiadosti Švédska o vstup do aliancie. (ČTK)

14. 5. 2022
|
16:58
|
Svet

Západ Rusku vyhlásil „totálnu hybridnú vojnu", povedal ruský minister zahraničných vecí Lavrov s tým, že je ťažké predpovedať, ako dlho bude tento konflikt so Západom trvať. Poznamenal pritom, že snaha o izoláciu Ruska bude neúspešná. (Sky News)

14. 5. 2022
|
16:19
|
Svet

Až 50 miliónom ľudí hrozí v najbližších mesiacoch hlad pre vojnu na Ukrajine, najmä v Afrike a Blízkom východe. Krajina je totiž významným exportérom kuchynského oleja, kukurice a pšenice. Tento vývoz zastavila ruská invázia. 

Varovala o tom nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková na samite organizácie G7.

Šéfka kanadskej diplomacie Melanie Jolyová uviedla, že je pripravená poslať lode do európskych prístavov, aby dopravovali obilie, ak sa ukrajinské zásoby tejto komodity uvoľnia.

„Musíme zabezpečiť, že tieto obilniny sa budú posielať do sveta," povedala novinárom. „Inak miliónom ľudí bude hroziť hladomor," dodala. (Sky News)

14. 5. 2022
|
15:24
|
Svet

Ukrajinské sily začali protiofenzívu v meste Izjum, ruské sily v niektorých smeroch ustupujú, tvrdí šéf regionálnej vojenskej správy Charkovskej oblasti Oleh Synjehubov. Generálny štáb ozbrojených síl Ukrajiny to zatiaľ nepotvrdil. (BBC)

14. 5. 2022
|
14:23
|
Svet
Dôležité

Fínsko informovalo Rusko o plánoch vstúpiť do NATO. Fínsky prezident telefonoval s Putinom. Ten vyhlásil, že upustenie od neutrality by bola chyba.

Fínsky prezident povedal Putinovi „ako sa zásadne zmenili ruské požiadavky koncom roka 2021, ktorých cieľom bolo zabrániť krajinám vstúpiť do NATO, a ruská invázia na Ukrajinu zmenili bezpečnostné prostredie Fínska“.

Ruský prezident údajne povedal Niinistovi, že Fínsku neexistujú žiadne bezpečnostné hrozby a že zmena zahraničnej politiky Fínska by bola negatívna pre bilaterálne vzťahy.

"Považovalo sa za dôležité vyhnúť sa napätiu,“ uviedol Niinisto s tým, že rozhovor bol priamy.

Niinisto pripomenul čo povedal Putinovi na ich prvom stretnutí v roku 2012, že „každý nezávislý národ maximalizuje svoju bezpečnosť“ a že vstupom do NATO Fínsko preberá svoju zodpovednosť. (Sky News)

14. 5. 2022
|
13:18
|
Svet

Skupina G7 nikdy neuzná hranice, ktoré sa Rusko snaží vojnou na Ukrajine zmeniť. Skupina rozšíri sankcie na sektory, od ktorých je Rusko závislé. Zároveň varovali Čínu v súvislosti s marením sankčných opatrení voči Moskve. (TASR)

14. 5. 2022
|
13:00
|
Svet

Ako pracoval slovenský forenzný tím na Ukrajine? Je pravda, že to boli vo veľkom počte veľmi mladí chlapci? Ako sa pracuje súdnemu lekárovi vo vojne? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Norbertom Moravanským. (SME)

14. 5. 2022
|
12:09
|
Svet

Vojna na Ukrajine by mohla dosiahnuť svoj "bod zlomu" v auguste a skončiť sa porážkou Ruska pred koncom tohto roka, povedal šéf ukrajinskej rozviedky, generálmajor Kyrylo Budanov.

"Výsledkom bude, že obnovíme ukrajinskú moc na všetkých našich územiach, kde sme ju stratili, vrátane Donbasu a Krymu," vyhlásil Budanov.

Intenzívne boje v súčasnosti prebiehajú v regióne Donbas na východe Ukrajiny, kde Rusko nedávno zhromaždilo svoje jednotky bez toho, že by dosiahlo výraznejší postup, píše AFP.

"Vieme všetko o našich nepriateľoch. Vieme o ich plánoch takmer od chvíle, keď vznikajú," podotkol šéf ukrajinskej rozviedky.

Budanov zároveň vyslovil neoverené tvrdenia, že v Moskve sa aktuálne pripravuje prevrat s cieľom zvrhnutia ruského prezidenta Vladimira Putina. Ruský vodca je tiež podľa neho "veľmi chorý" na rakovinu, cituje AFP. (TASR)

14. 5. 2022
|
12:09
|
Svet

Líderka bieloruskej opozície v súvislosti s vojnou na Ukrajine hovorí, že Bielorusi dosiahli dve víťazstvá. Jedno spája s protivojnovým postojom obyvateľstva, druhé s neochotou armády do konfliktu vstúpiť. Viac v rozhovore. (SME)

14. 5. 2022
|
11:15
|
Svet

Do Fínska už neprichádza žiadna elektrina z Ruska, potvrdil prevádzkovateľ fínskej elektrickej siete Fingrid, ktorá je však „presvedčená, že nenastanú veľké problémy". Predpokladá, že dostatok elektriny Fínsku dodá Švédsko.

Uviedol to viceprezident firmy Fingrid Reima Päivinen. Elektrina z Ruska tvorila približne 10 percent spotreby Fínska. Dôvodom zastavenia dodávok ruskej elektriny údajne boli problémy s prijímaním platieb. Rusko sa pre tento krok rozhodlo po tom, ako Fínsko potvrdilo, že podá žiadosť o vstup do Severoatlantickej aliancie. (Sky News)

14. 5. 2022
|
11:11
|
Domov

Správy pre ľudí z Ukrajiny: Легендарний ринок Miletička готується до ремонту. Цього дня 305 років тому народилася Марія Терезія, Калиняк був звільнений з-під варти, а п'ятниця 13-го не небезпечніша за звичайну п'ятницю (фух!).

Сьогоднішній випуск «Актуальні новини» готовий. Anglickú verziu si môžete prečítať tu. (SME)

14. 5. 2022
|
11:10
|
Svet

Moskva bude ragovať v prípade, že NATO rozmiestni jadrové sily a infraštruktúru v blízkosti ruských hraníc, uviedol námestník ruského ministra zahraničných vecí.

"Bude nevyhnutné reagovať... podniknutím adekvátnych preventívnych opatrení, ktoré by zaistili životaschopnosť odstrašenia," uviedol Gruško podľa agentúry Interfax.

Moskva nemá nepriateľské úmysly voči Švédsku a Fínsku a nevidí "reálne" dôvody pre vstup týchto dvoch krajín do NATO, dodal.

Gruško zároveň zopakoval predchádzajúce vyhlásenie Kremľa, podľa ktorého reakcia Moskvy na možnú expanziu NATO bude závisieť od toho, ako blízko k Rusku Aliancia presunie vojenské prostriedky a akú infraštruktúru umiestni. (TASR, Reuters)

14. 5. 2022
|
11:07
|
Domov

Cez ukrajinské hranice na Slovensko včera prišlo 3 143 ľudí. Z toho bolo 745 mužov, 1 771 žien a 627 detí. O dočasné útočisko požiadalo 199 žiadateľov. Späť na Ukrajinu prešlo včera slovenskými hraničnými priechodmi 3 095 ľudí. (SME)

14. 5. 2022
|
10:51
|
Svet

Ukrajina pravdepodobne zvíťazila v boji o Charkov. Analytici amerického Inštitútu pre štúdium vojny uviedli, že Rusku sa nepodarilo obkľúčiť druhé najväčšie ukrajinské mesto a teraz sa vzdalo pokusov urobiť to.

Podľa inštitútu však pravdepodobne nejde o úplný ústup Rusov tak, ako tomu bolo pri Kyjeve. Skôr ide o dôležitý okamih vojny ako o bod obratu, dodal inštitút. (BBC)

14. 5. 2022
|
10:29
|
Svet

Ukrajinský prezident zverejnil fotky zničených miest na Ukrajine. "Snažia sa ventilovať svoju bezmocnosť, pretože nevedia poraziť Ukrajinu," napísal Zelenskyj. Rusi sa útokmi podľa neho vzďaľujú od civilizovanosti.

(SME)
14. 5. 2022
|
10:21
|
Svet

Telá mŕtvych ruských vojakov zabitých na Ukrajine prevážali na koľajisko pri Kyjeve a spolu so stovkami ďalších umiestnili do chladiarenského vlaku, kde čakajú na čas, kedy budú môcť byť vrátené späť svojim rodinám.

"Väčšina z nich bola privezená z Kyjevskej oblasti; sú tu aj niekoľkí z Černihivskej oblasti i z niektorých ďalších oblastí," uviedol hlavný civilno-vojenský styčný dôstojník Volodymyr Ljamzin, kým ľudia oblečení v bielom ochrannom odeve nakladali vaky s telami do skriňových vagónov. Ako dodal, chladiarenské vlaky umiestnené v iných regiónoch na Ukrajine sa používajú na rovnaký pochmúrny účel. (Reuters)

14. 5. 2022
|
09:55
|
Svet

Scholz od začiatku ruskej vojenskej ofenzívy na Ukrajine nezaznamenal zmenu v postoji Putina. Pritom je podľa nemeckého kancelára jasné, že Rusko nedosiahlo žiaden zo svojich počiatočne určených vojenských cieľov.

Ukrajina ovládnutá nebola, naopak, bránila sa s veľkou dávkou zručnosti, odvahy a sebaobetovania, dodal.

"Severoatlantická aliancia sa nestiahla, naopak posilnila svoje jednotky na východnom krídle. Aliancia bude ešte silnejšia, keď k nej pristúpia Fínsko a Švédsko," pripomenul Scholz.

Samotná ruská armáda podľa neho utrpela značné škody; ďaleko väčšie, než počas desať rokov trvajúcej sovietskej vojenskej kampane v Afganistane.

"Pomaly by malo byť Putinovi jasné, že východisko z tejto situácie vedie jedine po dohode s Ukrajinou," podotkol nemecký kancelár s tým, že takáto dohoda nemôže byť mierom nadiktovaným zo strany Ruska.

Scholz, ktorý v piatok absolvoval viac než hodinový telefonát s Putinom, zároveň opätovne prisľúbil Ukrajine ďalšiu podporu, akou sú dodávky zbraní, píše DPA. "Áno, budeme pokračovať. Aj v sankciách. Pretože naším cieľom je, aby sa ruský pokus o inváziu zlyhal. To je meradlom pre naše konanie," uviedol.

"Za Putinov šialený nápad zväčšiť ruské impérium platí práve Rusko i celý svet veľmi vysokú cenu," podotkol Scholz. Ako upozornil, mnohé krajiny trpia výpadkom Ukrajiny ako jedného z hlavných dodávateľov obilia. "Tu ide o ozajstný hlad - nie o to, či je na regáloch supermarketov dostatok slnečnicového oleja, ako u nás," pripomenul nemecký kancelár. (TASR)

14. 5. 2022
|
09:31
|
Svet

Ústrednou súčasťou ruského plánu invázie bolo zrejme podriadiť väčšinu ukrajinských oblastí dlhodobej proruskej správe, ale podarilo sa to zatiaľ len v Chersonskej oblasti. Uviedlo to britské ministerstvo obrany vo svojej správe.

Ruskom dosadená vojensko-civilná správa v Chersonskej oblasti uviedla, že požiada Moskvu, aby región začlenila do Ruskej federácie, potvrdilo britské ministerstvo. Už v stredu ruskojazyčný web BBC informoval, že oblasť na juhu Ukrajiny chce požiadať ruského prezidenta Vladimíra Putina o začlenenie do Ruskej federácie.

Britské ministerstvo obrany upozornilo, že pokiaľ Rusko v Chersone zorganizuje referendum o pripojení oblasti k Rusku, takmer určite výsledky zmanipuluje, aby ukázalo, že jasná väčšina obyvateľov je pre opustenie Ukrajiny. "Občania v Chersonskej oblasti budú pravdepodobne naďalej demonštrovať svoj odpor voči ruskej okupácii," uviedlo britské ministerstvo obrany.

"Skutočnosť, že Rusku sa podarilo dosadiť proruské miestne vedenie len v Chersone, zvýrazňuje neúspech invázie Ruska, pokiaľ ide o pokrok smerom k jeho politickým cieľom na Ukrajine," píše aj ministerstvo. (ČTK)

14. 5. 2022
|
09:30
|
Svet

Keď vypukla vojna na Ukrajine, celkom som zhlúpol, hovorí kaplán Pavel Ruml, ktorý pracuje vo Vojenskej nemocnici v Prahe. "Táto vojna je nezmazateľnou hanbou Európy. My všetci, čo tu žijeme, sme nechali vyrásť netvora." (SME)

14. 5. 2022
|
09:00
|
Domov

Pri pomoci ľuďom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine suplujú štát aj hotelieri. Trnavský Spectrum ubytoval stovky utečencov. Riaditeľ hotela im hľadá ubytovanie v súkromných domácnostiach, brigády a v škôlkach miesta pre deti. (SME)

Hotel Spectrum v Trnave. V hoteli ubytováva majiteľ Peter Cák ukrajinských utečencov.
Zdroj SME/Marko Erd
14. 5. 2022
|
08:05
|
Svet

Ukrajinskí vojaci v zničenom obliehanom prístavnom meste Mariupoľ budú vzdorovať ruským jednotkám napriek nedostatku munície, jedla, vody a liekov "tak dlho, ako budú môcť", uviedol zástupca veliteľa pluku Azov Sviatoslav Palamar. (TASR)

14. 5. 2022
|
07:10
|
Svet

Pri ruskom ostreľovaní v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny zahynul jeden človek, 12 ďalších ľudí utrpelo zranenia. "Rusi 13. mája zabili ďalšieho civilistu v Donbase - v meste Avdiivka," uviedol Kyrylenko. (TASR)

14. 5. 2022
|
06:16
|
Svet

Volodymyr Zelenskyj požaduje ešte väčší tlak medzinárodného spoločenstva na Rusko. Rokovania s Moskvou o oslobodení obrancov fabriky Azovstaľ v Mariupoli sú podľa neho veľmi zložité a Kyjev v nich využíva sprostredkovateľov. (ČTK)

14. 5. 2022
|
06:07
|
Svet

Ukrajinka Antonina Samojlovová vo štvrtok vystúpila na vrchol najvyššej hory sveta Mount Everest v Himalájach. Táto expedícia mala podľa jej slov potvrdiť "neporaziteľnosť ukrajinského ducha". (TASR)

14. 5. 2022
|
06:06
|
Svet

Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov pripustil, že rýchly koniec vojny s Ruskom je v nedohľadne. Na sociálnych sieťach napísal, že bude trvať určitý čas, kým západné zbrane prinesú celkový obrat v prospech Ukrajiny.

"Vstupujeme do novej - dlhodobej - fázy tejto vojny," uviedol Reznikov na svojom účte na Facebooku. "Čakajú nás extrémne ťažké týždne. Koľko ich bude, to nevie nikto naisto povedať," dodal.

Minister obrany tiež uviedol, že ruské sily nie sú schopné prehnať sa cez Ukrajinu a dobyť jej hlavné mesto Kyjev a sú teraz "nútené zmenšiť škálu svojich cieľov".

"Sme svedkami strategického bodu obratu v prospech Ukrajiny. Tento proces však bude určitý čas trvať," napísal.

Reznikov informoval, že Ukrajina "pomaly, ale predsa" dostáva dodávky ťažkých zbraní od západných partnerov. Kyjev očakáva aj ďalšie zbrane po minulomesačnom stretnutí ministrov obrany z vyše 40 krajín na americkej základni Ramstein v Nemecku - Reznikov ho označil za "historické stretnutie".

V zaobchádzaní so západnými zbraňami sa už cvičí alebo sa chystá v najbližších dňoch cvičiť vyše 1500 ukrajinských vojakov. (TASR)

Súvisiaci článok Ukrajina Rusko Online: Chcem dohodu, ale Krym ako súčasť Ruska neuznám, odkazuje Zelenskyj Čítajte 

Vojna na Ukrajine

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 2. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku
 3. Nalaďte sa na svoje mladšie ja s rádiom Vlna
 4. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk
 5. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu
 6. Inovatívna diagnostika - moderná budúcnosť zdravotníctva
 7. Slovákov láka zakladanie fondov, no väčšina preferuje zahraničie
 8. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny
 1. Na čo slúžia bubnové kosačky a ako vybrať tú správnu?
 2. V Košiciach vznikla inkluzívna škola s finančnou podporou grantu
 3. Lekár U19: „Majstrovstvá Európy sú pre nás vyvrcholením"
 4. Tatra banka získala 2 prestížne ocenenia
 5. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 6. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku
 7. Nalaďte sa na svoje mladšie ja s rádiom Vlna
 8. BILLA vstupuje do sveta e-commerce
 1. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny 27 426
 2. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu 9 553
 3. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 6 259
 4. 91 kreslených správ o Slovensku, Ukrajine a celom svete 4 873
 5. Máte v hľadáčiku dovolenku v Turecku? Táto inšpirácia padne vhod 4 281
 6. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk 3 792
 7. Jedinečný rodinný All Inclusive hotel vás privíta aj toto leto! 2 818
 8. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME 2 656
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vstup do Národného parku Poloniny.

Štát podporu z plánu obnovy nedomyslel.


17. jún
Zuzana Kepplová.

Balíček je Sputnik, a preto vieme, čo by malo nasledovať.


12 h
Šéf rodinnej firmy Unipas Maroš Kara

Rodinná firma Unipas z Hornej Nitry má tridsaťročnú tradíciu a klientov od protinožcov.


23. jún
Volodymyr Zelenskyj v najnovšom videopríhovore.

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 4 ďalší 8 h

Neprehliadnite tiež

Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Ochorenie potvrdili už takmer v 50 krajinách sveta.


TASR 1 h
Volodymyr Zelenskyj v najnovšom videopríhovore.

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 4 ďalší 8 h
Väčšinu fontán v Miláne odstavia.

Priľahlý región Lombardsko vyhlásil výnimočný stav.


TASR 10 h
Zničený Severodoneck.

Proruskí separatisti tvrdia, že už prenikli do ulíc mesta Lysyčansk.


TASR 13 h
SkryťZatvoriť reklamu