SME

Covid vo svete: Dánsko neobnovilo očkovanie vakcínou AstraZeneca

Sledujeme dianie vo svete po vyhlásení pandémie. Ako sa vyvíja situácia v Česku, Nemecku a ďalších krajinách?

​Správu priebežne aktualizujeme.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mapa cestovných obmedzení

Načítavam video...

Koronavírus v Európe

Rakúsko sa nachádza v tretej vlne pandémie nového koronavírusu. Povedal to v piatok na tlačovej konferencii tamojší minister zdravotníctva Rudolf Anschober, ktorý upozornil na stúpajúci počet nakazených, hospitalizovaných i úmrtí. Informovala o tom agentúra APA.

SkryťVypnúť reklamu

"Áno, celá Európa je medzičasom v tretej vlne - aj my," uviedol Anschober. "V niektorých regiónoch nastala situácia, ktorú považujem skutočne za vážnu čo sa týka stavu na oddeleniach intenzívnej medicíny," poznamenal. "Nie je to exponenciálny nárast (nakazených), ale lineárny, ktorý veľmi konštantne stúpa," vysvetlil. Ak tento trend bude pokračovať, nastane podľa neho "celkom alarmujúca situácia".

O tom, či Rakúsko čaká sprísnenie opatrení, sa Anschober vyjadrovať nechcel. Rozhodnúť sa o tom má až na pondelňajších rokovaniach vlády, odborníkov, premiérov spolkových krajín a opozície.

Anschober vyjadril spokojnosť s počtom dosiaľ zaočkovaných Rakúšanov. Vakcínu proti koronavírusu dostalo doteraz 1,2 milióna ľudí, pričom prvá dávka bola podaná 11,5 percenta oprávnených osôb. Cieľom je, aby boli do prelomu júna a júla zaočkované dve tretiny ľudí. V apríli, máji a júni má byť do Rakúska distribuovaných takmer šesť miliónov dávok vakcín.

SkryťVypnúť reklamu

Rakúsko hlásilo za štvrtok prírastok 3515 nakazených, ako vyplýva z údajov ministerstva zdravotníctva. Už tretí deň po sebe tak pribudlo vyše 3000 nových prípadov. Týždňová incidencia nakazených na 100.000 obyvateľov predstavuje 225. Z 1834 hospitalizovaných pacientov je 397 na jednotkách intenzívnej starostlivosti - obe tieto hodnoty vzrástli v priebehu týždňa o 14 percent. V piatok pribudlo i 42 ďalších obetí koronavírusu, čím ich doterajší počet stúpol na 9024. Počet aktívnych prípadov nákazy po prvý raz tento rok prekročil hranicu 30.000, ktorá bola naposledy zaznamenaná tesne pred Vianocami.

Belgické zdravotnícke úrady vyzvali obyvateľov, aby obmedzili svoje sociálne kontakty na úplne minimum a aby v čo najväčšom možnom rozsahu pracovali z domu s cieľom predísť ďalšej veľkej vlne ochorenia COVID-19. Virológ Yves van Laethem na tlačovej konferencii v piatok povedal, že počet prípadov koronavírusu v Belgicku v uplynulom týždni stúpol o tretinu, a to v priemere na 3 226 potvrdených prípadov denne.

SkryťVypnúť reklamu

Počet hospitalizácií s ochorením COVID-19 v Belgicku v uplynulom týždni vzrástol o 27 percent. Yves van Laethem pritom varoval, že počet pacientov s COVID-19 na jednotkách intenzívnej starostlivosti by mohol kritickú úroveň dosiahnuť do 10. apríla, ak sa tempo infekcií nespomalí. Dodal však, že obyvatelia Belgicka môžu dodržiavaním preventívnych opatrení pomôcť tomu, že nový rast počtu infekcií bude "minivlnou".

Od začiatku pandémie v Belgicku po nákaze koronavírusom zomrelo 22 624 ľudí. Za posledný týždeň však denný počet úmrtí klesol o viac ako 10 percent, čo sa pripisuje intenzívnej vakcinácii v domovoch dôchodcov.

Inštitút Roberta Kocha (RKI) v piatok varoval, že nákaza novým druhom koronavírusu sa v Nemecku "celkom jednoznačne šíri exponenciálne" a krajinu aj z dôvodu dominantnosti britského variantu čakajú opäť ťažké týždne. Minister zdravotníctva Jens Spahn zároveň nevylúčil opätovné sprísnenie protipandemických opatrení. Informovala o tom agentúra DPA a nemecké médiá.

SkryťVypnúť reklamu

"Je veľmi pravdepodobné, že cez Veľkú noc nastane podobná situácia, akú sme mali pred Vianocami, čiže veľmi vysoký počet infikovaných, veľa prípadov závažného priebehu ochorenia (COVID-19) a úmrtí a preťažené nemocnice," povedal na tlačovej konferencii zástupca riaditeľa RKI Lars Schaade.

Expert RKI občanov vyzval, aby veľkonočné sviatky strávili v čo najužšom kruhu a necestovali do zahraničia a ani v rámci Nemecka. "Mobilita a kontakty sú motorom pandémie," upozornil Schaade.

"Sme v tretej vlne pandémie, čísla stúpajú, podiel mutácií je vysoký," povedal Spahn. Z tohto dôvodu nebude možné v nasledujúcich týždňoch uvoľňovať protipandemické opatrenia. Spahn nevylúčil, že Nemecko sa bude musieť dokonca vrátiť k tvrdému lockdownu. Podľa neho v Európe ešte stále nie je dostatok vakcín na to, aby sa tretia vlna dala zastaviť iba očkovaním. Aj keby dodávky do EÚ prichádzali v dohodnutých množstvách, bude podľa neho trvať ešte niekoľko týždňov, kým budú rizikové skupiny úplne zaočkované.

SkryťVypnúť reklamu

Spahn tiež nevylúčil možnosť, že by Nemecko uzatvorilo dohodu o dodávkach ruskej vakcíny Sputnik V. Potvrdil, že boli nadviazané úzke kontakty s ruskou stranou na rôznych úrovniach, Berlín však chce mať jasno v otázke dostupného množstva. Predpokladom je aj to, aby bola vakcína schválená na použitie v EÚ.

Za nevyhnutný považuje "krátky, tvrdý" lockdown i odborník na oblasť zdravotníctva zo Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) Karl Lauterbach. Inak podľa neho Nemecko v najbližších dňoch dosiahne sedemdňovú incidenciu na úrovni 200 prípadov na 100.000 obyvateľov.

V Nemecku pribudlo za 24 hodín 17.482 nakazených a 226 úmrtí, uviedol v piatok RKI. Počet nových prípadov nákazy sa v porovnaní s rovnakým obdobím minulého týždňa zvýšil o približne 5000. Sedemdňová incidencia sa zo štvrtkovej hodnoty 90 zvýšila na 95,6. Hodnota vyššia ako 95 bola v Nemecku naposledy zaznamenaná koncom januára. Následne nejaký čas klesala a najnižšiu úroveň (56,8) dosiahla 19. februára. Odvtedy sa neustále zvyšuje.

SkryťVypnúť reklamu

V rámci Nemecka presiahlo už hranicu 50 nakazených na 100.000 obyvateľov za sedem dní 357 zo 412 regiónov, uvádza portál n-tv.de. Sedemdňovú incidenciu na úrovni 100 prekonalo 150 okresov, vyplýva z údajov RKI.

Nemecko v piatok znova spustilo očkovanie vakcínou od firmy AstraZeneca, ktoré bolo prerušené od pondelka pre podozrenia, že táto očkovacia látka mohla spôsobiť krvné zrazeniny u ľudí, ktorým bola podaná. Stalo sa tak niekoľko hodín po tom, čo Európska agentúra pre lieky (EMA) vo štvrtok označila túto vakcínu za "bezpečnú a účinnú". Spahn v tejto súvislosti navrhol, aby sa očkovanie v ambulanciách praktických lekárov začalo skôr než bolo pôvodne plánované - najneskôr 19. apríla.

Sprísnené karanténne opatrenia v Maďarsku bude možné zmierniť až potom, keď budú proti novému druhu koronavírusu zaočkovaní všetci zaregistrovaní občania vo veku nad 65 rokov, čo sa dosiahne zrejme pri zaočkovaní najmenej 2,5 milióna ľudí. Vyhlásil to v piatok ráno predseda maďarskej vlády Viktor Orbána v rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió.

SkryťVypnúť reklamu

Orbán vyzval občanov Maďarska na trpezlivosť a mladých ľudí, rodiny i malých podnikateľov na dodržiavanie opatrení. Zdôraznil, že v súčasnosti sa každý týždeň zaočkuje takmer päťnásobne viac ľudí, než koľko sa ich koronavírusom infikuje, avšak na zmiernenie opatrení treba počkať až do dosiahnutia uvedenej miery zaočkovanosti obyvateľstva.

Premiér podotkol, že v piatok bude v súlade s vakcinačným plánom zaočkovaných poldruha milióna ľudí, pričom 1,26 milióna z nich už dostalo príslušné potvrdenie. Pol milióna ľudí už prekonalo ochorenie COVID-19, čo je možné potvrdiť PCR testom. Podľa Orbána to znamená, že takto budú v Maďarsku už dva milióny osôb chránených pred nákazou.

Tretia vlna koronavírusovej pandémie si vyžiadala za uplynulý deň rekordný počet 213 úmrtí. Rekordný je aj počet covidových pacientov napojených na umelú pľúcnu ventiláciu, ktorých je 1 174, dodal Orbán.

SkryťVypnúť reklamu

Za uplynulých 24 hodín pribudlo v Maďarsku 10 759 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Denný prírastok infikovaných i úmrtí je doposiaľ najvyšší od vypuknutia pandémie.

Aktuálne je nakazených 167 190 osôb. Hospitalizovaných s covidovým ochorením je 10 264 pacientov.

Doterajšou bilanciou pandémie, ktorej tretia vlna rapídne stúpa a blíži sa k vrcholu, je 549 839 prípadov nákazy a 17 841 úmrtí. Z covidu sa zotavilo 364 808 ľudí.

V Maďarsku doposiaľ zaočkovali 1 477 554 osôb, z ktorých 444.451 dostalo aj druhú dávku vakcíny.

V druhom marcovom týždni nameral maďarský Ústredný štatistický úrad (KSH) prvýkrát 52-percentnú ochotu obyvateľstva dať sa zaočkovať. Týždeň predtým bol podiel ochotných zaočkovať sa o osem percent nižší.

Dánske úrady počkajú ešte týždeň, aby určili či začnú znovu používať vakcínu proti koronavírusu od spoločnosti AstraZeneca.

SkryťVypnúť reklamu

Šéf dánskeho zdravotného úradu Soren Brostrom vysvetlil, že spolu s dánskou liekovou agentúrou a domácimi odborníkmi chcú vec ešte viac preskúmať.

Zároveň zdôraznil, že o rozhodnutí pozastaviť používanie vakcín rozhoduje jeho úrad a nie lieková agentúra.

Dánsko bolo prvou krajinou v Európe, ktorá pozastavila úplné používanie vakcíny AstraZeneca. Spravilo tak 11. marca a po ňom sa ta rozhodli napríklad Nórsko a Švédsko. Aj v týchto krajinách úrady plánujú počkať ešte týždeň, než oznámia, či obnovia používanie danej látky pri vakcinácii proti koronavírusu.

Švajčiarska vláda v piatok oznámila, že v súkromí sa bude môcť stretnúť viac ľudí, ale ostatné protipandemické obmedzenia zostanú v platnosti, pretože sa blíži tretia vlna nákazy. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP.

SkryťVypnúť reklamu

Od 1. marca vláda povolila znovu otvoriť múzeá a obchody predávajúce iný ako nevyhnutný tovar. Vtedy signalizovala, že povolí opätovne otvoriť aj vonkajšie priestory reštaurácií a barov a zmení povinnosť práce z domu, a to od budúceho pondelka.

Avšak minister zdravotníctva Alain Berset v piatok povedal, že na rušenie väčšiny obmedzení je ešte priskoro, a varoval pred nebezpečenstvom "tretej vlny" infekcií koronavírusu.

Od pondelka 22. marca sa bude môcť vo vnútri na súkromných stretnutiach zísť desať ľudí, čo je nárast oproti súčasným piatim osobám.

Vláda dúfa, že obmedzenia bude môcť začať rušiť po veľkonočných sviatkoch, a oznámiť to má 14. apríla.

Švajčiarsko s 8,6 milióna obyvateľov zatiaľ zaznamenalo takmer 578 000 prípadov nákazy a 10 202 úmrtí.

SkryťVypnúť reklamu

V tejto bohatej krajine je zatiaľ úplne zaočkovaných 432 000 ľudí.

Fínsko pozastaví očkovanie vakcínou proti koronavírusu od spoločnosti AstraZeneca najmenej na týždeň. Piatkové rozhodnutie nasleduje po dvoch správach o vzniku krvných zrazenín po podaní tejto očkovacej látky.

Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na tamojší úrad verejného zdravotníctva.

Fínsky zdravotnícky inštitút THL "sa rozhodol pozastaviť očkovanie vakcínou AstraZeneca vo Fínsku, kým nebude k dispozícii viac informácií o prípade a nebude možné vyhodnotiť možnú príčinnú súvislosť", uvádza sa vo vyhlásení.

Európska agentúra pre lieky (EMA) vo štvrtok oznámila, že vakcína od firmy AstraZeneca nesúvisí s celkovým zvýšeným rizikom vzniku krvných zrazenín jej výhody prevažujú nad rizikami.

SkryťVypnúť reklamu

Viacero európskych krajín následne oznámilo, že obnoví očkovanie touto vakcínou, ktoré pre správy o výskyte krvných zrazenín u viacerých zaočkovaných osôb v priebehu tohto a minulého týždňa pozastavili.

Očkovanie vakcínou od firmy AstraZeneca zatiaľ neobnovili Dánsko, Nórsko ani Švédsko. Dánsko bolo minulý týždeň prvou krajinou, ktorá pozastavila používanie tejto vakcíny.

Bosnianska metropola Sarajevo zavádza lockdown v snahe zvládnuť prudký nárast nových infekcií koronavírusom. V piatok začína platiť nočný zákaz vychádzania v čase od 21:00 do 5:00. Od soboty budú môcť reštaurácie a bary zákazníkov obsluhovať iba prostredníctvom donáškových služieb. Opatrenia sú podľa úradov potrebné vzhľadom na „drasticky zhoršenú“ epidemickú situáciu v meste.

Nové denné prírastky infekcií, ktoré sa pred niekoľkými týždňami pohybovali v stovkách, vzrástli na vyše 1 700. To stupňuje tlak na už oslabený systém zdravotnej starostlivosti a prudko sa zvýšil aj počet úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19.

V balkánskej krajine s 3,3 miliónmi obyvateľov sa zatiaľ nezačala masívna vakcinačná kampaň. Bosna doteraz uplatňovala uvoľnený prístup, v rámci ktorého boli počas zimnej sezóny otvorené lyžiarske strediská.

SkryťVypnúť reklamu

Česká vláda predĺžila prísny lockdown až do veľkonočných sviatkov. Dôvodom sú naďalej vysoké počty prípadov koronavírusu i úmrtnosť.

Dnes pribudlo do oficiálnych štatistík 10 576 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2.

Štvrtkový prírastok je najmenší za tento týždeň. Najviac nakazených, viac ako 14-tisíc tento týždeň pribudlo v utorok, pripomína server iDNES.cz.

V ČR ale za uplynulých 14 dní evidujú najvyšší nárast nových prípadov na stotisíc obyvateľov spomedzi krajín Európskej únie.

Od začiatku pandémie v krajine podľa ministerstva zdravotníctva potvrdili 1 449 696 prípadov nákazy koronavírusom a 24.331 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19. Vo štvrtok pribudlo najmenej 101 obetí pandémie.

Aktuálne je hospitalizovaných 8773 pacientov. Uzdravilo sa dovedna už 1.216.950 ľudí. Zaočkovaných je už vyše 1,2 milióna ľudí, pričom obe dávky koronavírusu dostalo približne 341.000 ľudí.

SkryťVypnúť reklamu

Platnosť súčasných obmedzení mala uplynúť v nedeľu, napokon však bude trvať minimálne do 5. apríla, čo je Veľkonočný pondelok a štátny sviatok.

„Nie sme v situácii, keď by sme si mohli dovoliť nejaké zásadné zmeny. Je mi to veľmi ľúto. Len vďaka týmto opatreniam sme schopní udržať funkčný zdravotný systém,“ uviedol minister zdravotníctva Jan Blatný.

V stredu evidovali v českých nemocniciach 8 910 pacientov s ochorením COVID-19, z toho 1 989 potrebovalo intenzívnu starostlivosť.

Blatný vyslovil očakávanie, že situácia v nemocniciach sa čoskoro začne zlepšovať a v apríli počet hospitalizovaných klesne zhruba na 5-tisíc.

Moldavská prezidentka Maia Sanduová informovala, že jej krajina do konca marca dostane takmer 100-tisíc dávok očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19.

SkryťVypnúť reklamu

Prezidentka očakáva, že 46 350 dávok vakcíny krajina dostane prostredníctvom iniciatívy COVAX a 50-tisíc dávok očkovacej látky Moldavsku daruje susedné Rumunsko.

Moldavsko, podobne ako mnohé iné štáty v Európe, v súčasnosti zažíva tretiu vlnu infekcií koronavírusom. Tento týždeň krajina zaznamenala rekordný počet prípadov nákazy.

Moldavsko, ktoré má 3,5 milióna obyvateľov, doteraz na svojom území potvrdilo viac ako 200-tisíc infekcií a ochoreniu COVID-19 doteraz v krajine podľahlo 4 472 ľudí. Dosiaľ v Moldavsku podľa oficiálnych údajov podali 18 593 dávok očkovacej látky.

Koronavírus v Ázii

India za predchádzajúci deň zaznamenala 39 726 nových prípadov nákazy koronavírusom. Je to zatiaľ najvyšší denný nárast od 29. novembra minulého roka. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

Experti vyjadrili obavy najmä v súvislosti s budúcotýždňovými voľbami v štátoch Západné Bengálsko, Kérala a Tamilnád. Premiér Nárendra Módí v stredu na stretnutí so šéfmi vlád jednotlivých indických štátov apeloval na podniknutie rozhodných krokov na zastavenie vznikajúcej druhej vlny pandémie.

V Indii počet nakazených presiahol hranicu 11,5 milióna, čo je najviac po USA a Brazílii. Koncom minulého roka začal počet prípadov klesať, no v uplynulých týždňoch opäť prudko vzrástol. Počet nových prípadov nákazy zverejnený v piatok bol o 11 percent vyšší než za predchádzajúci deň, kedy krajina zaregistrovala 35 871 prípadov a 154 úmrtí, čím sa celkový počet obetí začal blížiť k hranici 160-tisíc. K najnovšiemu prudkému nárastu infikovaných prispel hlavne západoindický štát Mahárašta, v ktorom zistili 25 833 nových prípadov, čo predstavovalo 65 percent z denného počtu nakazených v krajine.

Indická vláda sa snaží zaočkovať a otestovať čo najviac ľudí. Zdravotníci doteraz podali približne 40 miliónov vakcín a vykonali viac než 230 miliónov testov.

Čína zaznamenala vo štvrtok prvý lokálny prenos nákazy koronavírusom od 14. februára. Informoval o tom v piatok denník The Guardian.

Podľa čínskeho Národného zdravotného výboru pribudlo v krajine vo štvrtok 11 nových prípadov nákazy koronavírusu SARS-CoV-2, čo je o päť prípadov viac ako predošlý deň.

Podľa úradov bolo desať prípadov zavlečených zo zahraničia. V jednom prípade išlo o lokálnu infekciu, ktorú objavili v provincii Šan-si na severe Číny.

Počet nových asymptomatických prípadov, ktoré sa v Číne neklasifikujú ako potvrdené prípady, klesol zo šiestich zaznamenaných v predošlý deň na päť.

Celkový počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 v pevninskej Číne je 90.083, počet obetí zostal nezmenený (4636).

Prvý prípad ochorenia COVID-19 bol hlásený v čínskom meste Wu-chan v decembri 2019. Medzinárodné vyšetrovanie pôvodu ochorenia COVID-19 v tomto meste sa začalo až v januári 2021, viac ako rok po začatí pandémie.

Medzinárodný tím odborníkov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorý v čínskom meste Wu-chan skúmal pôvod koronavírusu SARS-CoV-2, by mal konečnú správu so svojimi zisteniami zverejniť na budúci týždeň.

Hoci sa na misii vo Wu-chane nepodarilo zistiť pôvodný zdroj koronavírusu, experti na tlačovej konferencii pred odchodom z Číny označili za nepravdepodobnú teóriu, že koronavírus unikol z miestneho virologického laboratória.

Kambodža v piatok potvrdila druhý prípad úmrtia na COVID-19. Podľa tamojšieho ministerstva zdravotníctva ochoreniu podľahla 62-ročná žena, ktorú hospitalizovali v stredu v hlavnom meste Phnom Pénh. Obeť mala vážne zdravotné ťažkosti vrátane cukrovky, vysokého krvného tlaku a problémov s pľúcami.

Prvú obeť súvisiacu s pandémiou koronavírusu Kambodža potvrdila 11. marca. Bol ňou 50-ročný muž, ktorý sa infikoval minulý mesiac v prístavnom meste Sihanoukville, kde pracoval ako vodič pre čínsku spoločnosť. V Kambodži, ktorá má takmer 17 miliónov obyvateľov, doteraz potvrdili 1 578 prípadov nákazy koronavírusom.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  4. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  5. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete
  6. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur
  7. Do ZWIRN OFFICE sa sťahuje špičková zubná klinika 3SDent
  8. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár
  1. Leťte priamo z KOŠÍC a dovolenkujte na najkrajších plážach
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Výlet 2 v 1: Jednou nohou na Slovensku, druhou v Rakúsku
  4. Ahoj, TABI! Kto je záhadný digitvor?
  5. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  6. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  7. Dobrovoľníci z MetLife vysadili nové stromy a kríky
  8. MISSia splnená. Projekt Kesselbauer ožíva spokojnými majiteľmi
  1. Fellner otvorene: Manželka mi vyčítala, že zo mňa nič nemá 30 708
  2. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár 16 997
  3. Do utorka za vás uhradia polovicu exotickej dovolenky 16 539
  4. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur 10 844
  5. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové? 10 089
  6. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu 10 020
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur 7 725
  8. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe 6 052
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Miloš Roman.

Na gól čakali fanúšikovia 50 minút.


TASR
Futbalisti FK Humenné.

Domáci Považania inkasovali tri góly v úvodnom polčase.


TASR
Máté Lékai (vľavo) a Lukáš Urban v prvom štvrťfinále Európskeho pohára EHF FTC-Green Collect Budapešť - Tatran Prešov.

Hádzanárov Tatrana čaká domáca odveta vo štvrťfinále Európskeho pohára EHF.


Larry Lloyd.

Po skončení v Nottinghame pôsobil ako hrajúci tréner vo Wigane, ktorý dostal zo štvrtej do tretej ligy.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu