WASHINGTON, BRATISLAVA. Za predsedníckym pultom amerického Senátu vymenil republikána Mitcha McConnella. Jake Angeli, neúspešný herec, spevák či dabér z Arizony, bol do pol pása vyzlečený, na hlave mal kožušinu s rohmi a v ruke kopiju s americkou vlajkou.

V domovskom štáte je už súčasťou akéhosi folklóru protestov, v stredu však patril medzi skupinu prívržencov prezidenta Donalda Trumpa, ktorí vtrhli do Kapitolu a prerušili zasadnutie Kongresu, keď poslanci potvrdzovali výsledky prezidentských volieb.
Zábery na muža, ktorý na internete vystupuje ako QŠaman, sa potom dostali do celého sveta a stali sa symbolom bizarnosti stavu Spojených štátov po štyroch rokoch Trumpovho vládnutia.
Pedofilná sieť v pizzérii
Symbolom situácie, keď s požehnaním prezidenta môže americké demokratické procesy narušiť muž s rohmi, ktorý sa zaštiťuje bizarnou internetovou konšpiračnou teóriou.
A tiež situácie, že tej teórii verí sedemnásť percent Američanov a ďalších 37 percent si nie je istých, či to predsa len nie je pravda. Konšpiračná teória QAnon už totiž zasahuje do najvyšších miest americkej politiky a ostane v nej aj po odchode Trumpa z Bieleho domu.