SME

Komunikačný tím Bieleho domu povedú výlučne ženy

Riaditeľkou komunikácie Bieleho domu sa stane Kate Bedingfieldová.

Joe Biden.Joe Biden. (Zdroj: TASR/AP)

WASHINGTON. Novozvolený americký prezident Joe Biden oznámil v nedeľu obsadenie hlavných pozícií v komunikačnom tíme Bieleho domu počas svojej budúcej vlády.

Tento tím podľa jeho vyhlásenia po prvý raz v dejinách krajiny povedú výlučne ženy, informovali svetové agentúry.

Načítavam video...

Návrat Psakiovej

Tlačovou tajomníčkou Bieleho domu, teda hlavnou hovorkyňou, bude Jen Psakiová, ktorá bola za vlády prezidenta Baracka Obamu a vtedajšieho viceprezidenta Bidena komunikačnou riaditeľkou Bieleho domu a pôsobila aj ako hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Riaditeľkou komunikácie Bieleho domu sa stane Kate Bedingfieldová, ktorá rovnakú pozíciu zastávala v Bidenovej viceprezidentskej kancelárii a bola tiež zástupkyňou šéfky Bidenovho volebného tímu.

Biden a jeho novozvolená viceprezidentka Kamala Harrisová sa pri výbere pracovníkov a nominantov do svojej vlády, ktorej sa ujmú 20. januára budúceho roka, snažia zdôrazňovať diverzitu, píše agentúra AFP.

Súvisiaci článok Biden utrpel menšie zlomeniny nohy počas prechádzky so psom Čítajte 

"S hrdosťou dnes oznamujem prvý vedúci komunikačný tím Bieleho domu zložený výlučne zo žien," uviedol Biden vo vyhlásení.

"Tieto kvalifikované a skúsené komunikátorky prinášajú do svojej práce rôzne perspektívy a spoločné odhodlanie znova budovať túto krajinu k lepšiemu."

Oznámenie prišlo necelý týždeň po tom, ako Biden a Harrisová predstavili svojich nominantov pre oblasť zahraničnej politiky a národnej bezpečnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Členky volebného tímu

V nedeľu oznámili ďalších päť mien. Hlavnými zástupkyňami Psakiovej a Bedingfieldovej budú Karine Jean-Pierreová, bývalá šéfka Harrisovej kancelárie, a Pili Tobarová, ktorá pôsobila v Bidenovom volebnom tíme i záujmovej skupine America's Voice, zameranej na imigračnú reformu.

Komunikačnou riaditeľkou viceprezidentky bude Ashley Etienneová, niekdajšia riaditeľka komunikácie predsedníčky Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej, a Harrisovej hlavnou hovorkyňou sa stane Symone Sandersová, ďalšia poradkyňa Bidenovho volebného tímu.

Komunikáciu prvej dámy Jill Bidenovej bude mať na starosti Elizabeth Alexanderová, ktorá bola hovorkyňou Bidena, keď bol federálnym senátorom za štát Delaware.

Tieto pozície si na rozdiel od väčšiny postov na úrovni kabinetu nevyžadujú potvrdenie v Senáte.

SkryťVypnúť reklamu

Návrat k tradičnejšiemu vzťahu k médiám

Agentúra AP konštatuje, že oznámený tím poukazuje na očakávaný návrat k tradičnejšiemu vzťahu Bieleho domu k médiám, ktorý súčasný prezident USA Donald Trump "obrátil hore nohami".

Jeho komunikačný tím totiž zvolával len málo tlačových brífingov a s tých sa stávali skôr "bojovné" stretnutia.

Trump tiež niekedy vystupoval ako vlastný hovorca, keď sám odpovedal na otázky novinárov, hoci často úplne obchádzal tlačové oddelenie Bieleho domu, keď sa telefonicky zapájal do vysielania svojich obľúbených programov v televízii Fox News.

Agentúra Reuters pripomína, že aj Trump má vo svojom komunikačnom tíme viacero žien vrátane tlačovej tajomníčky Bieleho domu Kayleigh McEnanyovej a komunikačnej riaditeľky Bieleho domu Alyssy Farahovej.

Joe Biden

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 438
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 283
  3. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 557
  4. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 520
  5. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 888
  6. Plátené tašky a opakované použitie 3 555
  7. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 373
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 125
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Viktória Chladoňová (vpravo) v drese tímu Visma-Lease a Bike.

Viktória Chladoňová atakuje elitnú desiatku.


Momentka z prípravného zápasu Španielsko - Ukrajina hráčov do 21 rokov.

Mladí Španieli nevyhrali už tretí zápas v sérii.


Alexander Sorloth oslavuje gól v zápase Nórsko - Taliansko.

Česko v kvalifikácii neprehralo ani jeden zápas.


a 1 ďalší
SkryťZatvoriť reklamu