BRATISLAVA. Nápad týkajúci sa celoplošného testovania slovenského obyvateľstva na ochorenie COVID-19 vyvolal v zahraničí rôzne ohlasy. Niektorí ho podporujú, iní zatracujú.
V Spojených štátoch amerických, ktoré sú pandémiou koronavírusu najviac zasiahnutou krajinou sveta, však nepovažujú celoplošné testovanie za zmysluplné.
Mnohými spochybňované antigénové testy sa nepáčia ani námestníkovi amerického ministra zdravotníctva Brettovi Giroirovi.
"Negatívny test na druhý deň neznamená, že ste negatívny, tak aká je potom jeho výpovedná hodnota? Neznamená to, že o štyri dni môžete ísť za babičkou alebo na šiesty deň prestať používať rúško," vyhlásil pre televíznu stanicu CNBC.

USA evidujú už viac ako 9,2 milióna infikovaných osôb, z pohľadu celkovej populácie sú to necelé tri percentá obyvateľov krajiny.
Slováci sú na tom omnoho lepšie, keďže koronavírus dosiaľ zachytili u zhruba 1 percento občanov, podobný výsledok malo aj víkendové plošné testovanie.
"Miera infikovanosti na Slovensku je relatívne nízka. Je lepšia ako v takmer všetkých štátoch USA. Výnimkou sú iba Oklahoma, Louisiana a Havajské ostrovy," píše web inquisitr.com.
Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

- Sledujte priebeh pandémie koronavírusu minútu po minúte
- Vývoj počtu nakazených a mapa šírenia koronavírusu na Slovensku
- Otázky a odpovede o celoplošnom testovaní na Covid-19
- Ako postupovať, ak ste sa mohli nakaziť?