Autor pôsobí vo think-tanku Globsec Policy Institute.
Môže sa to zdať ako večnosť, odkedy sme sa registrovali prvýkrát na facebooku, ale pravda je, že táto sociálna sieť stále nemá ani pätnásť rokov, odkedy je dostupná ľuďom verejnosti mimo elitných vysokých škôl v Spojených štátoch.
Odvtedy narástla úžasným tempom do rôznych končín sveta, nabrala tretinu svetovej populácie medzi svojimi aktívnymi používateľmi a umožnila spojiť sa s ľuďmi takmer z každej krajiny a podeliť sa s nimi o rôzne životné momenty.
Lenže technológie sú nástroje a tie sa dajú používať rôznymi spôsobmi, čo znamená, že si niekedy nájdu cestu aj k ľuďom, ktorí majú celkom iné záujmy ako zvyšok spoločnosti.
Technika v rukách teroristov
Časy, keď sa teroristi spoliehali na tradičné médiá, sú dávno preč a ako sa vyvíjal internet a jeho nástroje, tak sa vyvíjali aj techniky teroristov a stávali sa zložitejšími a prepracovanejšími.

Od komunikácie cez telefón neskôr prešli pri zrode e-mailu na používanie konceptov neodoslaných správ. Propaganda sa mnohonásobne rozmohla práve vďaka sociálnym sieťam a ani nábory a tréning neostali bez zásahu.
Zmenili sa od fyzických táborov k digitálnym online manuálom a dokonca v niektorých prípadoch neboli využité vôbec, lebo napríklad Daíš (takzvaný Islamský štát) sa začal spoliehať na motivovanie osôb náchylných na jeho propagandu na vykonanie teroristických činov použitím akéhokoľvek predmetu namiesto zbrane, napríklad dodávok, nožov a podobne.