BERLÍN. Albánsko previezlo do Nemecka údajného člena teroristickej bunky Islamského štátu, ktorý vraj plánoval v Nemecku útočiť na americké vojenské základne. V utorok o tom informovala agentúra AP s odvolaním sa na tamojšiu prokuratúru.
Komron B.
Muža z Tadžikistanu, známeho iba ako Komron B., zatkli v pondelok po jeho príchode na letisko vo Frankfurte nad Mohanom.

Ďalších štyroch Tadžikov zadržali v Nemecku v apríli tohto roka a ich údajného vodcu vzali do väzby už v marci 2019, píše AP.
Podľa prokuratúry sa títo muži pridali k teroristickej organizácii Islamský štát vlani v januári a založili jej nemeckú bunku.
Plánovali útok v Nemecku
Ich pôvodný plán bol vycestovať do Tadžikistanu a bojovať proti tamojšej vláde, neskôr však svoju pozornosť obrátili na plánovanie útokov v Nemecku.
Za ciele si vybrali americké vojenské základne v Nemecku, ale taktiež sa zamerali na jedincov, vrátane jednej neznámej osoby, ktorú považovali za kritika islamu.
Na vykonanie teroristických činov však najprv museli získať peniaze, preto jeden z členov vycestoval do Albánska, kde mal za nájomnú vraždu zinkasovať odmenu 40.000 amerických dolárov (približne 34.000 eur) - ich plán však nakoniec zlyhal.