SME

Koronavírus vo svete: Štáty hlásia rekordné prírastky nakazených

Sledujeme dianie vo svete po vyhlásení pandémie koronavírusu. Ako sa vyvíja situácia?

Ak sa vám graf nezobrazuje správne, kliknite sem.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prečítajte si najnovší vývoj v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu vo svete.

Počet prípadov infekcie novým druhom koronavírusu, ktorý sa koncom minulého roka začal celosvetovo šíriť z Číny, prekročil vo štvrtok 17 miliónov. Vyplýva to z bilancie tlačovej agentúry AFP.

SkryťVypnúť reklamu

Na svete bolo zaevidovaných najmenej 17 022 877 prípadom nákazy. Najviac postihnutou krajinou zostávajú aj naďalej Spojené štáty, kde sa nakazilo už viac ako 4,4 milióna ľudí.

Pandémia koronavírus sa naďalej zrýchľuje. Ochorením COVID-19 sa od 18. júla nakazí každé štyri dni asi milión ľudí.

Koronavírus v Európe

V Česku pribudlo za posledný deň 278 nakazených, naposledy bol podobný denný nárast nakazených iba 24. júna. V stredu pribudlo tiež 72 vyliečených pacientov.

Počet aktuálne chorých je 4290, z toho je hospitalizovaných 120 ľudí.

Ak sa vám graf nezobrazuje správne, kliknite sem.

Najviac obetí je vo veku od 75 do 84 rokov. Evidujú však aj mŕtveho vo veku od 25 do 34 rokov a najmenej ďalších štyroch do 44 rokov.

Súvisiaci článok Koronavírus na Slovensku: Otestovali viac ako 1 800 vzoriek, 20 bolo pozitívnych (minúta po minúte) Čítajte 

Najviac ľudí zomiera v Prahe a Moravsko-sliezskom kraji, ktorý nákaza postihla najviac. Hygienici tam zaevidovali 4 430 prípadov. V

SkryťVypnúť reklamu

Prahe zaregistrovali 3 259 nakazených. Na treťom mieste je Stredočeský kraj s 1 682 infikovanými. Najmenej nakazených je v Juhočeskom kraji (289), na Vysočine (380) a Královohradeckom kraji (407).

Podľa štatistík ministerstva zdravotníctva je medzi potvrdenými nakazenými 1 078 detí do 14 rokov. Najpočetnejšiu skupinu infikovaných tvoria dospelí vo veku od 45 do 54 rokov.

Väčšina ľudí, až 93 percent, sa nakazila vírusom v Českej republiky. Najviac osôb, ktoré sa infikovali v zahraničí, pricestovalo z Rakúska. Na druhej priečke je Ukrajina, za ktorou nasleduje Taliansko.

Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch predstavil vo štvrtok novú Národnú stratégiu testovania na koronavírus. Počet ľudí, ktorých v Česku denne otestujú na ochorenie COVID-19, by sa tak mohol zvýšiť až na 25-tisíc.

SkryťVypnúť reklamu

Poľsko zažíva opätovný nárast nových prípadov koronavírusu. V stredu pribudol rekordný počet nakazených, za uplynulý deň odhalili testy 615 prípadov. Ochoreniu COVID-19 podľahlo 15 ľudí.

Súvisiaci článok Poľsko zažíva opätovný nárast nakazených Čítajte 

Poliaci zvažujú opätovné zavedenie karanténnych opatrení pre cestujúcich vracajúcich sa z krajín, v ktorých narastá počet osôb nakazených, povedal v rozhovore pre spravodajský kanál Polsat hovorca poľskej vlády Piotr Müller.

"Uvažujeme o zavedení karanténnych opatrení pre konkrétne krajiny Európskej únie, ako aj mimo EÚ," pripustil Müller. O aké krajiny ide, hovorca neuviedol.

Spomenul však krajiny ako Španielsko a Francúzsko, ktoré vyvolávajú obavy v súvislosti so situáciou okolo koronavírusu.

Rozhodnutie by mohla rozhodnutie oznámiť v priebehu niekoľkých dní, ak sa situácia v danej krajine zhorší.

SkryťVypnúť reklamu

Holandské mestá Amsterdam a Rotterdam vo štvrtok nariadili, že ľudia pohybujúci sa frekventovaných miestach musia mať od 5. augusta horné dýchacie cesty chránené rúškom alebo respirátorom.

Došlo k tomu napriek stredajšiemu vyhláseniu holandských úradov verejného zdravia, podľa ktorých neexistuje na vydanie celoplošného nariadenia o nosení rúšok dostatok dôkazov potvrdzujúcich ich účinnosť v zmysle ochrany pred koronavírusom.

Amsterdam zavádza povinné používanie nelekárskeho rúška na frekventovaných miestach od 5. augusta. Toto nariadenie sa týka aj štvrti De Wallen, známej ako Štvrť červených lampiónov, kde sa legálne vykonáva prostitúcia. Poskytovanie sexuálnych služieb sa tam obnovilo 1. júla po dodatočných hygienických opatreniach.

Od 5. augusta budú rúška povinné aj v prístavnom meste Rotterdam, a to v kľúčových nákupných štvrtiach a krytých obchodoch.

SkryťVypnúť reklamu

V oboch mestách sa povinnosť nosiť rúško vzťahuje na ľudí vo veku 13 a viac rokov. Tým, ktorí nebudú toto nariadenie rešpektovať, bude hroziť pokuta. Jej výška zatiaľ nebola stanovená.

Epidemiologický štáb holandskej vlády v stredu vyhlásil, že neexistuje "žiaden dôkaz", ktorý by mohol poslúžiť ako dôvod pre vydanie celoplošne platného nariadenia o povinnom nosení rúšok. Štáb však pripustil, že regionálne orgány môžu prijať iné opatrenia.

Holandsko nateraz eviduje 6145 úmrtí spojených s koronavírusom, z ktorých polovica sa týka ľudí vo veku viac ako 83 rokov. Od vypuknutia epidémie malo v Holandsku pozitívny test na koronavírus viac ako 53 000 ľudí.

V Chorvátsku sa za posledných 24 hodín nakazilo koronavírusom 78 ľudí, celkovo sa z ochorenia COVID-19 lieči stále 749 ľudí.

SkryťVypnúť reklamu

Za posledný deň pribudlo 79 vyliečených. V nemocnici je 130 ľudí, z toho šesť pacientov je na pľúcnej ventilácii.

Najviac nakazených je v oblasti Záhrebu, Vukovarsko-srijemska a Splitsko-dalmatinska.

V Rakúsku pribudlo v stredu ďalších 105 nakazených. Ochoreniu COVID-19 podľahli ďalší traja ľudia. Z infekcie sa zotavilo 149 pacientov.

Rakúsko sprísnilo pre niekoľkými dňami oparenie pre návrat z rizikových krajín. Prichádzajúci ľudia z 32 krajín musia predložiť novšie výsledky testov, alebo sa do dvoch dní nechať otestovať.

V Maďarsku odhalili testy v stredu ďalších deväť nakazených. Ochoreniu COVID-19 nikto za posledný deň nepodľahol. V domácej karanténe je viac ako 7800 ľudí.

Súvisiaci článok Koronavírus na Slovensku: Mapa a vývoj počtu nakazených Čítajte 

Podujatia pre viac ako päťsto ľudí považuje maďarská vláda prípadné zmiernenie aktuálnych epidemiologických opatrení za súčasného stavu za riskantné a preto rozhodla, že ani po 15. auguste ich ešte nebude možné organizovať, povedal to šéf úradu vlády Gergely Gulyás.

SkryťVypnúť reklamu

Organizátori viacerých festival sa ich rozhodli pre nariadenie vlády zrušiť. Podľa spravodajského servera 24.hu viacerí hudobníci a speváci už skôr kritizovali vládu za to, že odkladá rozhodnutie o zmiernení opatrení, ktoré by umožnilo robiť väčšie koncerty, pričom futbalové zápasy vládny kabinet už povolil.

Server pripomenul, že pred dvoma týždňami vláda rozhodla o tom, že na Deň sv. Štefana 20. augusta sa tradičný ohňostroj, koncerty, ale ani letecká prehliadka nebudú môcť uskutočniť.

Maďarsko od 12. júla sprísnilo aj kontroly na hraniciach, aby spomalilo šírenie koronavírusu. Vyžaduje dvojtýždňovú karanténu od ľudí, ktorí prichádzajú z krajín označených žltou farbou.

Z krajín, ktoré sú označené ako červené, kam patrí Albánsko, Kosovo, Čierna Hora alebo Ukrajina, ľudia do Maďarska nesmú cestovať vôbec.

SkryťVypnúť reklamu

Británia sa obáva druhej vlny pandémie, povedal to minister zdravotníctva Matt Hancock.

Súvisiaci článok Británia sa obáva druhej vlny pandémie, s karanténou nebude váhať Čítajte 

"Obávam sa druhej vlny. Myslím si, že vidíme, ako sa druhá vlna začína valiť Európou, a my musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme zabránili tomu, že sa dostane (do Británie)," povedal Hancock v rozhovore pre Sky News.

Britská vláda podľa neho nebude váhať pri opätovnom zavádzaní karanténnych opatrení, ak budú potrebné pre bezpečnosť Spojeného kráľovstva, informovala agentúra Reuters.

Británia minulý týždeň znova zaviedla dvojtýždňovú karanténu pre ľudí prichádzajúcich zo Španielska.

Na Ukrajine pribudlo v stredu rekordných 1197 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, informovala ukrajinská rada bezpečnosti a obrany.

Počet nakazených v priebehu posledných dvoch mesiacov prudko stúpol potom, čo Ukrajina začala koncom mája postupne uvoľňovať opatrenia.

SkryťVypnúť reklamu

Najviac nových prípadov pribúda v Lvovskej oblasti, v hlavnom meste Kyjev a v Ivano-Frankivskej oblasti.

Bosna za posledný deň zaznamenala rekordných 383 nových prípadov nákazy koronavírusom, desať ľudí na COVID-19 zomrelo.

Súvisiaci článok V Bosne podľahol koronavírusu minister Bukvarevič, mal 53 rokov Čítajte 

Medzi obeťami je aj minister pre záležitosti veteránov Salko Bukvarevič (53).

Koronavírusom sa už skôr nakazil aj premiér federácie Fadil Novalić. Z ochorenia sa zotavil a minulý týždeň ho prepustili z nemocnice.

Zatiaľčo začiatok epidémie v jarných mesiacoch prečkala Bosna s relatívne nízkym počtom nakazených i obetí, po májovom uvoľnení opatrení začal počet infikovaných prudko stúpať.

Asi 80 percent nakazených zaznamenali úrady od polovice mája. Podobný priebeh epidémie zažívajú aj okolité balkánske štáty.

Vo Francúzsku pribudlo ďalších 1392 nových prípadov, čo je podľa Reuters najviac za posledný viac ako mesiac. Obyvatelia sa obávajú druhej vlny pandémie, úrady zatiaľ tento scenár odmietajú.

SkryťVypnúť reklamu

Ochoreniu COVID-19 za posledný deň podľahlo 15 ľudí. Klesá však počet hospitalizovaných aj počet pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Krajina pre obavy z druhej vlny pandémie od 20. júna zaviedla povinné rúška v obchodoch a ďalších uzavretých priestoroch.

Rumunsko prijalo v stredu nové opatrenia proti koronavírusu. Okrem iného sa tamojším barom a reštauráciám skrátia otváracie hodiny a nosiť rúška na tvár bude povinné aj v niektorých preplnených vonkajších priestoroch.

Súvisiaci článok Epidemiológovia aktualizovali zoznam. Ktoré krajiny sú menej rizikové? Čítajte 

Vláda sa obmedzenia rozhodla zaviesť pre značný nárast nakazených, ku ktorému dochádza v ostatnom čase, informovala AFP.

V posledných ôsmich dňoch totiž v Rumunsku denne pribúdalo viac ako tisíc nových prípadov infekcie.

V Rumunsku aj doteraz platila povinnosť nosiť rúška v uzatvorených verejných priestoroch a reštaurácie a pohostinstvá mohli svojich zákazníkov obsluhovať len vo vonkajších priestoroch, napríklad na terasách, pričom pri jednom stole nesmeli sedieť viac než štyria ľudia. Teraz však vláda obmedzenia ešte rozšírila.

SkryťVypnúť reklamu

Rumunské úrady uzavreli pre zvýšený výskyt koronavírusu ešte minulý týždeň viacero dedín i jedno mesto, pričom ľuďom až na malé výnimky zakázali do nich vstupovať alebo z nich naopak odchádzať.

Počet potvrdených prípadov infekcie koronavírusu v Rusku stúpol za posledný deň o 5509, informovalo protivírusové krízové centrum.

Ochoreniu COVID-19, ktoré je spôsobované novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo za posledných 24 hodín 129 ľudí.

Počet vyliečených pacientov sa v priebehu jedného dňa zvýšil o 9322.

Denná miera rastu počtu nakazených je aktuálne podľa centra približne 0,7 percenta. Ochoreniu podľahlo 1,65 percenta z infikovaných.

Island oznámil vo štvrtok opätovné sprísnenie epidemiologických opatrení. Pristúpil k nemu po takmer troch mesiacoch postupného uvoľňovania obmedzení, a to pre nárast nakazených.

SkryťVypnúť reklamu

Nové pravidlá nadobudnú účinnosť v piatok o 14.00 SELČ a budú platiť najmenej dva týždne.

Islandská vláda obmedzila v súlade s prvotnými nariadeniami zavedenými 16. marca počet ľudí na zhromaždeniach z 500 na 100.

Takisto bol opätovne nariadený povinný dvojmetrový fyzický odstup, ktorý platil od 22. mája len v zmysle odporúčania.

Na Islande bude teraz zároveň po prvý raz povinné nosiť rúška vo verejnej doprave, počas vnútroštátnych letov, pri plavbe na trajektoch aj v kaderníckych salónoch, kde nie je možné dodržiavať dvojmetrový odstup.

Všetci cestujúci prichádzajúci na Island sa budú musieť podrobiť testu na nový druh koronavírusu, aby sa tak vyhli karanténe. Turisti, ktorí plánujú v krajine stráviť desať a viac dní, sa budú musieť dať na štvrtý až šiesty deň po príchode otestovať znova.

SkryťVypnúť reklamu

Z počtu 31 nových prípadov nákazy, ktoré zaznamenali na Islande minulý týždeň, súviselo 28 s tzv. domácim prenosom vírusu v rámci krajiny.

Päť zdrojov nákazy bolo identifikovaných na juhozápade tohto ostrovného štátu, v meste Akranes. Na Islande hospitalizovali v stredu pacienta s ochorením COVID-19, ktorý bol vôbec prvým hospitalizovaným nakazeným od polovice mája.

V tejto severskej krajine doteraz zaznamenali 1872 prípadov nákazy koronavírusom vrátane desiatich úmrtí.

Momentálne tam evidujú 39 aktívnych prípadov.

Koronavírus v Amerike

Spojené štáty evidovali v stredu 1267 úmrtí na koronavírus, informovala americká Univerzita Johnsa Hopkinsa.

Krajina, ktorú je najviac postihnutou krajinou sveta, hlásila aj 68 086 nových denných prípadov infekcie.

SkryťVypnúť reklamu

Po poklese prípadov infekcie koncom jari Spojené štáty znova hlásia nárast v ochoreniach COVID-19, predovšetkým v južných a západných štátoch.

Obzvlášť tvrdo je pandémiou zasiahnutý štát Florida v stredu oznámil rekordných 216 nových úmrtí za posledných 24 hodín. Celkovo ich tam zaznamenali vyše 6300.

Brazília zaznamenala v stredu rekordné denné počty v prípadoch nákazy a úmrtiach na koronavírus, pričom celkový počet mŕtvych už presiahol 90 000.

Juhoamerická krajina, ktorú zasiahla pandémia nového koronavírusu tvrdšie než iné štáty - okrem USA -, hlásila za posledných 24 hodín 69 074 nových nakazených a 1595 nových úmrtí.

Odborníci vravia, že skutočné počty sú zrejme oveľa vyššie, lebo v krajine s 212 miliónmi obyvateľov sa nedostatočne testuje.

SkryťVypnúť reklamu

Počet infikovaných ochorením COVID-19 sa v Peru v stredu zvýšil o 5678, čo je najvyšší denný nárast za šesť týždňov. Za uplynulých 24 hodín zomrelo v Peru 204 pacientov.

Po Brazílii a Mexiku ide v oblasti Latinskej Ameriky o tretiu najviac zasiahnutú krajinu.

Peru začalo 1. júla postupne uvoľňovať karanténne opatrenia pre väčšinu regiónov vrátane hlavného mesta Lima.

Koronavírus v Ázii

Čína hlásila vo štvrtok 105 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najvyšší denný prírastok od apríla. Z nových prípadov pochádza 102 z domáceho prenosu.

Súvisiaci článok Brazília otvorila hranice pre turistov prichádzajúcich letecky Čítajte 

Z najnovších údajov čínskej Národnej zdravotnej komisie vyplýva, že 96 prípadov zistili v provincii Sin-ťiang na západe Číny, ktorá je od začiatku mesiaca jedným z nových ohnísk nákazy v krajine.

Situácia sa tam ďalej zhoršuje napriek oficiálnym predpovediam, že šírenie nákazy sa už bude spomaľovať.

Päť nových infikovaných hlásili aj severovýchodnej provincii Liao-ning, kde nákaza v továrni na spracovanie rýb a plodov mora v prístavnom meste Ta-lien spôsobila, že časti mesta museli úrady zatvoriť a zrušili aj stovky letov.

Napriek týmto opatreniam sa nákaza z Ta-lienu rozšírila do deviatich iných miest. Jeden nový lokálny prípad zistili vo štvrtok aj v Pekingu.

Tri dovezené prípady hlásili tiež v provinciách Jün-nan, Kuang-tung a Ša-an-si.

Počet nových prípadov nákazy koronavírusom v Tadžikistane sa za uplynulých 24 hodín zvýšil o 46 na celkovo 7366.

Uviedlo to vo štvrtok tamojšie ministerstvo zdravotníctva, ktoré citovala agentúra TASS.

Podľa rezortu ochoreniu COVID-19, ktoré spôsobuje nový druh koronavírusu SARS-CoV-2, nepodľahol v uvedenom čase nikto, celkový počet obetí tak zostáva 60.

Z nákazy sa od začiatku pandémie v Tadžikistane vyliečilo 6151 ľudí, 92 je stále hospitalizovaných v nemocniciach.

Tadžikistan informoval o svojich prvých 15 prípadoch nákazy koronavírusom 30. apríla.

Počet nových prípadov nákazy koronavírusom v Azerbajdžane sa za posledných 24 hodín zvýšil o 339 na celkovo 31 560. Uviedlo to vo štvrtok tamojšie národné centrum boja proti koronavírusu, ktoré citovala agentúra TASS.

Ochoreniu COVID-19, ktoré spôsobuje nový druh koronavírusu SARS-CoV-2, podľahli za ďalší traja ľudia, čím celkový počet obetí v krajine stúpol na 441.

Z nákazy sa od začiatku pandémie v Azerbajdžane vylúčilo 25 168 ľudí, 5951 je stále hospitalizovaných v nemocniciach.

V Azerbajdžane doteraz vykonali 717 164 testov na koronavírus, z toho 8532 za uplynulých 24 hodín.

V Indii zaznamenali po prvý raz viac ako 50-tisíc nových prípadov nákazy za jeden deň, informovalo o tom tamojšie ministerstvo zdravotníctva.

Súvisiaci článok Česi predstavili novú stratégiu, denne chcú testovať 25-tisíc ľudí Čítajte 

V krajine za posledný deň potvrdili 52 123 infikovaných. Od stredy pribudlo 775 úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19.

India je z hľadiska počtu nakazených treťou najviac zasiahnutou krajinou na svete a v tomto smere ju predstihujú už len Spojené štáty a Brazília.

India presiahla milión potvrdených prípadov nákazy len pred necelými dvoma týždňami.

Mnohí zdravotnícki experti upozorňujú na to, že svojich obyvateľov dostatočne netestuje a mnohé úmrtia, ktoré súvisia s koronavírusom, tam potom nie sú ani zaevidované.

Počet ľudí nakazených koronavírusom prekročil v Iráne 300-tisíc. Za posledných 24 hodín pribudlo 226 obetí. Testy odhalili v stredu ďalších 2636 nakazených.

Súvisiaci článok Británia predĺžila domácu karanténu na desať dní Čítajte 

Infikovaných v Iráne rýchlo pribúda od apríla, keď vláda uvoľnila obmedzenia. Prezident Hasan Rúhání občanov požiadal, aby sa riadili pokynmi hygienikov a dodržiavali ich najmä počas obdobia moslimských sviatkov.

Úrady hlásia veľký nárast prípadov z posvätného mesta Mašhadu, kde sa podľa ministerstvo zdravotníctva za mesiac počet infikovaných zvýšil o tristo percent

Moslimovia po celom svete budú od 30. júla oslavovať sviatok obetovania íd al-adhá, ktorým tiež končí veľká púť do Mekky.

Saudská Arábia, kde je viac ako 270-tisíc nakazených, drasticky znížila počet pútnikov, ktorý tento rok môžu vykonať púť do Mekky.

Koronavírus v Oceánii

V Austrálii je situácia vážna najmä v štáte Viktória. Austrálsky štát zaznamenal 723 nových prípadov ochorenia COVID-19 za posledných 24 hodín, čo je dosiaľ najvyšší denný prírastok v štáte i celej krajine, oznámil vo štvrtok premiér štátu Viktória Daniel Andrews,.

Súvisiaci článok Austrálsky štát Queensland zatvorí od soboty hranice pre obyvateľov Sydney Čítajte 

Zaznamenaný počet infekcií predstavuje viac než dvojnásobok prípadov nákazy za predošlý deň vo Viktórii, ktorá je epicentrom druhej vlny pandémie COVID-19 v Austrálii. Tento štát eviduje najvyšší počet súvisiacich úmrtí za jeden deň - 13.

Andrews oznámil prísnejšie obmedzenie pohybu obyvateľstva a povinné nosenie tvárových rúšok, ktoré začne vo Viktórii platiť od nedele.

V štáte sa nakazilo už takmer 10-tisíc ľudí, aktívnych prípadov je momentálne 5385 a hospitalizovaných je 312 pacientov.

Mesto Sydney v štáte Nový Južný Wales zaznamenalo za uplynulý deň 18 nových prípadov infekcie, vo štvrtok tam zatvorili štyri školy. Štát Queensland od soboty uzatvorí svoje hranice pre obyvateľov Sydney.

Zdravotné varovanie vydali pre queenslandské hlavné mesto Brisbane po tom, ako sa zistilo, že dve ženy na ceste zo štátu Viktória klamali pohraničnej stráži so zámerom vyhnúť sa karanténe.

Austrália celkovo eviduje 189 úmrtí na COVID-19, pričom štát Viktória ich má 105. Austrália má celkovo 5977 aktívnych prípadov, z ktorých väčšina je taktiež vo Viktórii.

V Austrálii za posledný deň pribudlo celkovo 744 nových prípadov nákazy.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu
  2. Bývanie vytesané do kameňa? V Kapadócii tak žijú po stáročia
  3. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  4. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  5. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  6. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete
  7. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár
  8. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur
  1. Bývanie vytesané do kameňa? V Kapadócii tak žijú po stáročia
  2. E-recept, evolúcia v zdravotnej starostlivosti
  3. Leťte priamo z KOŠÍC a dovolenkujte na najkrajších plážach
  4. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  5. Výlet 2 v 1: Jednou nohou na Slovensku, druhou v Rakúsku
  6. Ahoj, TABI! Kto je záhadný digitvor?
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  8. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  1. Fellner otvorene: Manželka mi vyčítala, že zo mňa nič nemá 30 265
  2. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár 17 395
  3. Do utorka za vás uhradia polovicu exotickej dovolenky 16 543
  4. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur 10 903
  5. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové? 10 241
  6. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu 10 043
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur 7 823
  8. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe 5 798
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers: ONLINE prenos zo zápasu základnej časti NHL. Hrá aj Juraj Slafkovský.

Sledujte s nami ONLINE prenos zo zápasu zámorskej NHL: Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers.


Tomáš Záborský a František Gajdoš v zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipos extraligy medzi HK Poprad - HK Nitra.

Pozrite si prehľad športových udalostí v piatok 29. marca. Aký je program dňa?


Viliam Čacho.

Vypočujte si piatkovú časť denného športového podcastu portálu Sportnet.sk, v ktorom si zhrnieme to najdôležitejšie, čo sa udialo v športovom svete.


Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka v zápase proti Nórsku.

Futbalisti odohrali prvé zápasy v príprave na EURO.


SkryťZatvoriť reklamu