SME
Nedeľa, 27. september, 2020 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Koronavírus vo svete: Sprísnia sa podmienky pre vstup do Chorvátska

Sledujeme dianie vo svete po vyhlásení pandémie koronavírusu. Ako sa vyvíja situácia v USA, Sýrii a ďalších krajinách?

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem


Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotníckych informáciách o novom koronavíruse, budú na SME.sk odomknuté a prístupné pre každého. Považujeme to totiž za verejný záujem. Ak chcete podporiť novinárov a serióznu i overenú žurnalistiku, môžete tak urobiť kúpou predplatného →


Správu priebežne aktualizujeme.

Prečítajte si najnovší vývoj v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu v jednotlivých krajinách.

Koronavírus v Taliansku >>>
Koronavírus na Ukrajine >>>
Koronavírus v Chorvátsku >>>
Koronavírus v Nórsku >>>
Koronavírus v Mexiku >>>>
Koronavírus v Bolívii >>>>
Koronavírus v USA >>>>
Koronavírus v Indii >>>
Koronavírus v Sýrii >>>>
Koronavírus v Hongkongu >>>
Koronavírus v Japonsku >>>
Koronavírus vo Francúzsku >>>
Koronavírus v Izraeli >>>

Koronavírus v Srbsku >>>

Skryť Vypnúť reklamu

Koronavírus v Chorvátsku

Po rekordných 116 nových prípadoch nákazy koronavírusom, nahlásených v Chorvátsku v piatok, minister zdravotníctva Vili Beroš oznámil, že budú zavedené nové opatrenia.

Napríklad sa vystupňujú kontroly zhromaždení, sprísnia sa podmienky pre vstup do Chorvátska zo susedných krajín a nosenie rúšok v reštauráciách, baroch a obchodoch sa vyhlási za povinné. Informovala o tom chorvátska tlačová agentúra HINA.

"O nutných opatreniach stále diskutujeme a doladené budú ešte dnes," povedal Beroš novinárom po zasadnutí vedeckej rady vo vládnych priestoroch.

Minister dodal, že štátny tím pre riešenie pandémie ochorenia COVID-19 bude mať znova denne tlačové konferencie.

"Zatiaľ zhromažďovanie nezakážeme, ale vystupňujeme epidemiologické opatrenia, ktoré zatiaľ prinášali výsledky," doplnil Beroš.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa ministra sa organizátori zhromaždení budú musieť viac starať o to, aby sa dodržiavali epidemiologické opatrenia, ako aj zostavovať zoznamy účastníkov. Tie uľahčia epidemiológom prácu, ak vypukne nákaza a bude treba účastníkov aj ich kontakty vyhľadať.

Počíta sa aj s častejšími kontrolami zhromaždení, aby sa nezmenili na zdroj infekcie.

"Takisto sme diskutovali o situácii na hranici. Značne sa zlepšila, ale vzhľadom na zhoršovanie epidemiologickej situácie v susedných krajinách určite sprísnime podmienky pre vstup do Chorvátska a zavedieme 14-dňovú samoizoláciu, ako aj kratšie obdobia samoizolácie, ak osoba absolvuje PCR test," povedal Beroš.

Poznamenal, že budú prijaté aj nové pokyny týkajúce sa nosenia rúšok v určitých profesiách, ktoré podľa odhadov predstavujú najväčšie riziko v šírení ochorenia COVID-19. Takými sú napríklad sektor stravovania a maloobchodný predaj.

Skryť Vypnúť reklamu

Beroš zdôraznil, že nebudú zavedené úplne nové obmedzenia, a určite nie platné plošne. Opatrenia budú selektívne, zamerané konkrétne.

Koronavírus v Taliansku

Taliansky premiér Giuseppe Conte v piatok naznačil možnosť, že núdzový stav v krajine súvisiaci s pandémiou nového koronavírusu bude koncom júla predĺžený. Informovala o tom agentúra AFP.

"Existujú podmienky na predĺženie stavu núdze z dôvodu koronavírusu po 31. júli," povedal Conte novinárom v Benátkach. "Stav núdze slúži na to, aby sme vírus udržali pod kontrolou. Ešte sme nerozhodli (o jeho predĺžení), ale s uvážením k tomu smerujeme," dodal.

"Možné predĺženie (stavu núdze) znamená, že budeme schopní pokračovať v prijímaní nevyhnutných opatrení, i keď v obmedzenom rozsahu," vysvetlil.

Skryť Vypnúť reklamu

Núdzový stav, ktorý bol v minulosti v Taliansku zavedený v prípade záplav či zemetrasení, regionálnym úradom zaisťuje mimoriadne právomoci.

Conte vyhlásil stav núdze najprv 31. januára po tom, čo boli v Ríme potvrdené dva prípady nákazy novým koronavírusom.

V máji po tom, čo začali klesať počty nakazených, začalo Taliansko uvoľňovať prísne opatrenia zavedené v rámci dvojmesačného "lockdownu". Zdravotnícki predstavitelia však varujú, že hoci sa kríza v krajine zmiernila, vírus sa ešte stále šíri.

Taliansko vo štvrtok uzatvorilo hranice pre cestujúcich z 13 krajín, ktoré v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19 považuje za rizikové, vrátane Brazílie či Bangladéša. Stalo sa tak po tom, ako bol zistený vysoký počet nakazených medzi cestujúcimi, ktorí prileteli z Dháky do Ríma.

Skryť Vypnúť reklamu

V Taliansku sa koronavírusom nakazilo viac než 242 000 ľudí a takmer 35 000 ochoreniu COVID-19 podľahlo.

Koronavírus na Ukrajine

Počet potvrdených prípadov infekcie novým typom koronavírusu na Ukrajine presiahol v piatok 52.000, informovala agentúra Ukrinform s odvolaním sa na ministra zdravotníctva Maxyma Stepanova.

Podľa neho sa počet prípadov nákazy za posledných 24 hodín zvýšil o 819 na celkovo 52 043.

Ochoreniu COVID-19, ktoré je spôsobované novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo za posledných 24 hodín 18 ľudí, čím celkový počet obetí v krajine stúpol na 1 345.

Z nákazy sa od začiatku epidémie na Ukrajine uzdravilo približne 25 000 ľudí.

Ukrajina oznámila 26. júna rekord v počte nových prípadov, keď bolo za posledných 24 hodín pozitívne testovaných 1109 osôb.

Skryť Vypnúť reklamu

Koronavírus v Nórsku

Nórsko od 15. júla zruší cestovné obmedzenia pre cestovanie z a do viac než 20 európskych krajín vrátane Slovenska, Česka či Rakúska, ako aj pre tri z 21 švédskych provincií. Informovala o tom v piatok nórska vláda, píše agentúra Reuters.

V Nórsku, ktoré nie je členským štátom EÚ, avšak je súčasťou bezvízového schengenského priestoru, v súčasnosti platia jedny z najprísnejších cestovných obmedzení v Európe súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu.

Nórsko od 15. júna povolilo ako prvým vstup na svoje územie občanom a cudzincom z Dánska, Islandu a Fínska po tom, čo od polovice marca pre obavy zo šírenia koronavírusu uzatvorilo svoje hranice.

Zoznam bezpečných krajín bude aktualizovaný najmenej každých 14 dní na základe údajov o počte nakazených a kapacít nemocníc.

Skryť Vypnúť reklamu

V piatok sa tento zoznam rozšíril napríklad o Španielsko, Grécko či Holandsko. Na zozname figurujú takisto Belgicko, Británia, Cyprus, Estónsko, Grónsko, Írsko, Francúzsko, Lichtenštajnsko, Malta, Nemecko, Slovinsko, Švajčiarsko, Taliansko, pobaltské štáty a švédske regióny Blekinge, Kronoberg a Skane.

Cestovanie do Nórska bude, naopak, naďalej obmedzené pre nasledovné krajiny: Bulharsko, Chorvátsko, Luxembusko, Maďarsko, Portugalsko a Rumunsko, Ukrajina, ako aj 18 švédskych regiónov. Nateraz nie je možné ani cestovanie mimo európskych krajín.

Návštevníkom z krajín, ktoré neboli označené za "zelené", bude v princípe zamietnutý vstup do Nórska. Nóri vracajúci sa do vlasti z rizikových krajín budú musieť zase podstúpiť desaťdňovú karanténu.

Skryť Vypnúť reklamu

Nórske ministerstvo zahraničných vecí zároveň varuje pred cestami do zahraničia okrem krajín uvedených na zozname bezpečných. Tieto varovania nateraz platia do 20. augusta, píše sa na oficiálnej webovej stránke ministerstva.

V Nórsku evidujú podľa štvrtkových údajov 8 954 osôb nakazených koronavírusom a 252 úmrtí na ochorenie COVID-19.

Koronavírus v Mexiku

Mexiko registrovalo za štvrtok 7280 novo infikovaných, čím prekonalo svoj doteraz najvyšší denný prírastok zo dňa predtým.

Celkovo sa v krajine nákaza preukázala už u 282 283 ľudí, uviedlo miestne ministerstvo zdravotníctva. Južný sused USA taktiež zaznamenal ďalších 730 úmrtí na COVID-19, čím tam počet obetí padnémie od začiatku pandémie dosiahol už 33 526 úmrtí.

Koronavírus v Bolívii

Dočasná bolívijská prezidentka Jeanine Áňezová vo štvrtok oznámila, že mala pozitívny test na nový koronavírus. Informovala o tom agentúra AFP.

Skryť Vypnúť reklamu

"Mala som pozitívny test na COVID-19, cítim sa dobre, budem pracovať v izolácii," napísala na Twitteri Áňezová s tým, že 14 dní zostane v karanténe a následne podstúpi ďalší test.

Bolívia doteraz zaznamenala 42 984 prípadov ochorenia COVID-19, 1577 ľudí nákaze podľahlo a 12 883 osôb sa vyliečilo. Podľa ministerstva zdravotníctva by mal vrchol epidémie v Bolívii nastať v polovici septembra.

Koronavírus v USA

Spojené štáty zaznamenali vo štvrtok za uplynulých 24 hodín rekordných 65 551 prípadov nákazy novým koronavírusom. Informovala o tom v piatok agentúra AFP na základe údajov zverejnených Univerzitou Johnsa Hopkinsa.

Predchádzajúci rekordný počet nových prípadov nákazy evidovali v Spojených štátoch v utorok, keď ich bolo 60 209.

Skryť Vypnúť reklamu

V USA do štvrtka večera potvrdili celkovo viac ako 3,1 milióna prípadov ochorenia COVID-19 spôsobeného koronavírusom SARS-CoV-2. Nákaze doposiaľ v celej krajine podľahlo 133 195 ľudí, pričom do štvrtka večera bolo za 24 hodín zaznamenaných 1000 úmrtí ľudí s pozitívnym testom na koronavírus.

USA sú krajinou, ktorú koronavírusová pandémia zasiahla najťažšie, a to v počte prípadov nákazy i počte úmrtí.

Koronavírus v Indii

India hlási ďalší rekordný denný nárast infikovaných novým koronavírusom. V piatok oznámili 26 506 prípadov, čím sa celkový počet vyšplhal na 793 802. Ministerstvo zdravotníctva zaregistrovalo za uplynulých 24 hodín ďalších 475 úmrtí.

Celkovo v krajine zomrelo už 21 604 osôb. Miera vyliečenia je podľa ministerstva viac ako 60 percent.

Skryť Vypnúť reklamu

Východný štát Bihár od piatka na týždeň úplne uzavrie hlavné mesto Patna a ďalšie štyri oblasti. Najľudnatejší štát Uttarpradéš, kde žije takmer 230 miliónov ľudí, uzavrú na víkend.

Všetky súkromné obchody a iné prevádzky budú od piatkovej noci zatvorené. Výnimka sa týka lekární a obchodov s potravinami či mliekom.

Koronavírus v Sýrii

Prvý prípad nákazy novým koronavírusom zaznamenali vo štvrtok už aj v severozápadnej Sýrii, oznámila predstaviteľka opozície. Znovu to vyvolalo obavy z katastrofy v prípade, že sa pandémia dostane aj do táborov s vysídlenými ľuďmi v povstaleckej bašte, provincii Idlib na spomínanom severozápade.

"S ľútosťou dnes oznamujeme prvý prípad nákazy koronavírusom u zdravotníka v jednej z nemocníc" v severozápadnej provincii Idlib, uviedla opozičná predstaviteľka zdravotníctva Marám Šajchová.

Skryť Vypnúť reklamu

Šéf úradu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v tureckom meste Gaziantep, Mahmúd Dáhir, povedal, že pacientom je sýrsky lekár tridsiatnik, ktorý pracoval v nemocnici v meste Báb al-Hawá na sýrsko-tureckej hranici.

"Mal podozrenie, že sa asi nakazil COVIDom-19," a vo štvrtok mu prišiel pozitívny výsledok testu, dodal Dáhir. "Na severozápade Sýrie neboli až do dnešného rána zaznamenané žiadne prípady nákazy," vysvetlil Dáhir. Potvrdil, že toto je prvý prípad.

Šajchová ešte informovala: "Nemocnicu zatvorili, aj jej časti pre zamestnancov."

Ľuďom, ktorí boli v kontakte s pacientom, urobili výtery a izolovali ich. Zvolané bolo tiež núdzové zasadnutie, napísala Šajchová v oznámení na Twitteri.

Skryť Vypnúť reklamu

Humanitárne organizácie sa už niekoľko mesiacov pripravujú na nákazu koronavírusu v severozápadnej Sýrii, kde sa Ruskom podporovaná ofenzíva sýrskeho režimu proti provincii Idlib skončila krehkým prímerím.

V tomto regióne dominujú džihádisti a žijú v ňom približne tri milióny ľudí, mnohí v tesnej blízkosti vedľa seba v táboroch pre vysídlencov, teda pre Sýrčanov, ktorí boli počas deväťročnej vojny v krajine nútení ujsť zo svojich domovov.

Dáhir povedal, že zistenie prvého prípadu je "znepokojujúce vzhľadom na existujúce podmienky" v Idlibe.

"Musíme zintenzívniť spoluprácu so všetkými tamojšími úradmi a poskytovateľmi služieb, aby sme zaistili, že k ďalšiemu prenosu ochorenia COVID-19 už nedôjde. Inak môže nastať skutočný problém."

Skryť Vypnúť reklamu

Sýria oficiálne zaznamenala na územiach pod kontrolou vlády 372 prípadov nákazy, vrátane 14 úmrtí.

OSN zaznamenala na Kurdmi ovládanom severovýchode Sýrie šesť prípadov nákazy, vrátane jedného úmrtia.

Koronavírus v Hongkongu

Hongkonský Úrad pre vzdelávanie (EDB) v piatok oznámil, že od pondelka sa v krajine zatvoria všetky školy.

Dôvodom je nárast počtu prípadov lokálneho šírenia nového druhu koronavírusu, čo zvýšilo obavy o prenose v tamojších komunitách. Informovala o tom agentúra Reuters.

Väčšina škôl v Hongkongu je pre pandémiu choroby COVID-19 zatvorená už od februára - mnohé z nich prešli na on-line vyučovanie či hodiny vedené prostredníctvom konferenčných hovorov. Vo viacerých medzinárodných školách sa medzičasom už začali letné prázdniny.

Skryť Vypnúť reklamu

Niektoré z najnovších prípadov tvoria študenti a rodičia, uviedol hongkonský minister školstva Kevin Jang Žun-siung.

Hongkong ohlásil vo štvrtok 42 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, z ktorých 34 súviselo s lokálnym prenosom.

Ide už o druhý deň za sebou, čo bol v Hongkongu zaznamenaný stúpajúci počet nákazy koronavírusom. Celkovo tam evidujú od konca januára 1366 infikovaných osôb a sedem úmrtí.

Koronavírus v Japonsku

V Japonskej metropole Tokio pribudlo v piatok v priebehu uplynulých 24 hodín 243 nových prípadov nákazy koronavírusom. Už druhý deň po sebe ide o rekordný denný nárast, píše denník The Japan Times.

Vo štvrtok úrady zaznamenali 224 nových prípadov. Počet nakazených vôbec po prvý raz prekročil 200 dva dni po sebe.

Metropolitná tokijská i ústredná japonská vláda zatiaľ odmietajú opäť zaviesť epidemiologické opatrenia.

Úrady napriek obavám uvádzajú, že nemocnice sú na prípadnú druhu nákazy dobre pripravené.

Odkedy bol v Japonsku 25. mája ukončený núdzový stav, začal počet denne registrovaných nových prípadov nákazy opäť stúpať.

Za ohnisko nákazy v Tokiu sú všeobecne považované zábavné nočné štvrte.

Japonsko dosiaľ podľa údajov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa zaznamenalo 20 866 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje chorobu COVID-19, a 981 úmrtí.

Táto bilancia nezahŕňa ďalších 712 infikovaných a 13 mŕtvych z výletnej lode Diamond Princess, ktorá začiatkom februára viac ako dva týždne kotvila pri brehoch Tokia.

Koronavírus vo Francúzsku

Približne 4,4 milióna ľudí, alebo 6,7 percenta obyvateľov Francúzska, sa pravdepodobne do polovice apríla nakazilo novým koronavírusom, informoval v piatok zdravotnícky úrad, na ktorý sa odvolala agentúra DPA.

Francúzsky národný zdravotnícky úrad Santé publique France uviedol, že tieto údaje boli odhadnuté na základe testovania na prítomnosť protilátok proti vírusu SARS-CoV-2.

Francúzsko je jednou z najzasiahnutejších krajín v Európe a ochoreniu COVID-19 tam doposiaľ podľahlo takmer 30 000 ľudí. Prísne obmedzenia pohybu obyvateľstva v krajine platili od polovice marca do polovice mája.

Zdravotnícky úrad však varoval, že počet potvrdených prípadov sa v krajine opäť zvyšuje, aj keď nie rapídnym tempom.

Prieskumy ukázali, že Francúzi postupne menej dodržiavajú niektoré preventívne opatrenia, ako sú nepodávanie si rúk či dodržiavanie metrovej vzdialenosti od ostatných.

Občania však naďalej nosia rúška na verejnosti.

Koronavírus v Izraeli

Izrael zaznamenal za predchádzajúcich 24 hodín rekordných 1464 prípadov nákazy novým koronavírusom.

Vláda preto opäť uzatvorila oblasti v piatich mestách vrátane Jeruzalema, uviedlo v piatok izraelské ministerstvo zdravotníctva, na ktoré sa odvolali agentúry AFP a DPA.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vo štvrtok pripustil, že rozhodnutie o opätovnom otvorení miest a podnikov, kde sa zhromažďujú ľudia, bolo "príliš unáhlené".

V krajine doposiaľ celkovo zaznamenali 35 500 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu vrátane 350 úmrtí.

Vláda opäť zaviedla niektoré obmedzenia vrátane uzatvorenia klubov, barov, telocviční a verejných bazénov. Obnovili sa aj obmedzenia týkajúce sa počtu osôb povolených v reštauráciách a na bohoslužbách.

Prísne obmedzenie pohybu osôb (lockdown) zavedené v niektorých častiach piatich izraelských miest Jeruzalem, Lod, Bejt Šemeš, Ramla a Kirjat Bialik nadobudlo účinnosť v piatok a bude trvať najmenej sedem dní.

Koronavírus v Srbsku

Srbsko v piatok oznámilo rekordný počet úmrtí na nový koronavírus za jediný deň. Vláda tiež ostro kritizovala protesty ľudí proti jej prístupu k pandémii. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP.

Premiérka Ana Brnabičová povedala, že balkánsky štát zaznamenal za posledných 24 hodín 18 úmrtí a 386 nových prípadov nákazy. Označila to za "dramatický nárast".

Brnabičová zároveň ostro odsúdila "nezodpovedné" protesty, ktoré sa vo štvrtok konali v metropole Belehrad a ďalších mestách už tretí deň po sebe. Demonštrácie v Belehrade predchádzajúce dva dni vyústili aj do násilia.

"Pokiaľ ide o demonštrácie, k nezodpovednému správaniu práve teraz nedochádza," doplnila premiérka.

"Následky protestov uvidíme o tri, štyri dni," vyhlásila a vyzvala ľudí, "aby rešpektovali platné opatrenia", ktoré majú obmedziť šírenie koronavírusu.

Protestujúci vyventilovali frustráciu z prezidenta Aleksandara Vučiča - ten podľa nich pomohol k druhej vlne pandémie, keď zrušil pôvodné prísne obmedzenia pohybu ľudí, len aby sa mohli 21. júna konať voľby, v ktorých výrazne zvíťazila jeho Srbská pokroková strana (SNS).

Prvú demonštráciu v utorok 7. júla spustilo Vučičovo oznámenie, že cez víkend bude znova zavedený zákaz vychádzania, aby sa zastavila druhá vlna infekcií koronavírusom, pretože pacienti už zaplnili nemocnice v Belehrade.

Prezident ustúpil od tohto svojho plánu, ale protesty pokračovali a zmenili sa na všeobecnú kritiku jeho zvládania zdravotnej krízy.

Vo štvrtok vláda oficiálne upustila od plánu na zákaz vychádzania a oznámila obmedzenia verejných zhromaždení viac ako desiatich ľudí - čo prakticky znamená zákaz protestov.

Vlna nových prípadov infekcie nasledovala po viacerých športových podujatiach, ktoré sa konali za uplatňovania len minimálneho sociálneho odstupu.

Medzi týmito podujatiami bol tenisový turnaj zorganizovaný srbskou tenisovou hviezdou Novakom Djokovičom, ktorý mal potom pozitívne testy na koronavírus. Okrem neho ochorenia aj traja ďalší účastníci tenisového turnaja Adria Tour.

Po oslavách volebného víťazstva SNS mali pozitívne testy tiež viacerí vysokopostavení politici.

Dosiaľ Srbsko hlásilo celkovo 370 úmrtí na koronavírus a takmer 18 000 nakazených.

Susedné krajiny Chorvátsko a Bosna a Hercegovina (BaH) v piatok podobne zaznamenali rekordné denné počty prípadov nákazy - 116 a 316.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
 2. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 3. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 4. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 5. Slováci zisťujú, že mať plán je dobrá vec
 6. Regionálne poklady nájdete aj v Kauflande
 7. Chcete mať ekologickú domácnosť? Začnite od zelenej elektriny
 8. Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie
 9. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 10. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
 1. Jeseň je ideálny čas pre začatie diéty
 2. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
 3. Mobilný zdvihák pre pacienta
 4. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 5. Otázky zo zubárskeho kresla: Zubné implantáty
 6. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 7. Únava, Stres ? Nízke libido ? Riešenie je jednoduché!
 8. Veľký úspech slovenskej kávy v medzinárodnej súťaži Great Taste
 9. Obľúbená značka YES! sa rozrastá o nové proteínové tyčinky
 10. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 1. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 22 243
 2. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy 15 538
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 15 357
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 12 796
 5. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu? 9 911
 6. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali 9 797
 7. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 9 356
 8. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 9 287
 9. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 9 186
 10. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 9 040
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus SARS-CoV-2

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Vírusy a vírusové ochorenia, Vojna v Sýrii, Prezidentka Zuzana Čaputová
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Podcast Dobré Ráno.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
Julian Alaphilippe vyhráva MS v cyklistike 2020.
Autorská strana Petra Schutza

Bič na boľševika, Michel v karanténe a prebudená SIS

Komentár tajnej služby o vplyve Číny si zaslúži zarámovať.

Rozlúčka so sudkyňou amerického Najvyššieho súdu Ruth Bader Ginsburgovou.

Neprehliadnite tiež

Srí Lanka vrátila kontajnery s odpadom do Británie

Náklad bol na ostrov privezený v rozpore s medzinárodnými zákonmi.

Odstúpenie Lukašenka v Minsku opäť žiadalo približne stotisíc demonštrantov

Polícia podľa ministerstva vnútra zatkla zhruba dvesto protestujúcich.

Švajčiari odmietli obmedziť prisťahovalectvo z Únie

Volebná účasť dosiahla takmer 59 percent.

Koronavírus vo svete: Rusko má najväčší prírastok nakazených od júna

Sledujeme dianie vo svete po vyhlásení pandémie. Ako sa vyvíja situácia?