SME
Utorok, 14. júl, 2020 | Meniny má KamilKrížovkyKrížovky

Koronavírus vo svete: Počet úmrtí na Covid-19 prekročil pol milióna

Sledujeme dianie vo svete po vyhlásení pandémie koronavírusu. Ako sa vyvíja situácia v Brazílii, Číne a ďalších krajinách?

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem


Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotníckych informáciách o novom koronavíruse, budú na SME.sk odomknuté a prístupné pre každého. Považujeme to totiž za verejný záujem. Ak chcete podporiť novinárov a serióznu i overenú žurnalistiku, môžete tak urobiť kúpou predplatného →


Správu priebežne aktualizujeme.

Globálny počet úmrtí súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu prekročil hranicu pol milióna (500 306 k polnoci SELČ). Vyplýva to zo štatistiky, ktorú v nedeľu na svojej stránke zverejnila Univerzita Johnsa Hopkinsa.

Približne jedno zo štyroch týchto úmrtí bolo zaznamenaných v USA, ktoré majú najviac obetí na svete - 125 763.

Za nimi nasleduje Brazília s 57 070 úmrtiami; z tejto juhoamerickej krajiny pochádza približne jedna z deviatich obetí.

Skryť Vypnúť reklamu

Vo Veľkej Británii zomrelo na komplikácie spôsobené koronavírusom SARS-CoV-2 najmenej 43 634 ľudí.

Počet úmrtí v Spojených štátoch, kde žije približne 330 miliónov obyvateľov, je najvyšší v absolútnych číslach, ale vo vzťahu k počtu obyvateľov sú na tom niektoré európske krajiny horšie.

Podľa údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa v USA zomrelo zaokrúhlene 38 ľudí na 100-tisíc obyvateľov, v Spojenom kráľovstve 66, v Taliansku 57 a vo Švédsku 52.

Skutočný počet obetí vírusu, ktorý sa prvýkrát objavil v Číne koncom decembra minulého roka, sa všeobecne považuje za oveľa vyšší. Odborníci tvrdia, že najmä v ranej fáze zomrelo veľa ľudí na ochorenie Covid-19 bez toho, aby boli testovaní, píše agentúra AP.

Internetová stránka Univerzity Johnsa Hopkinsa sa neustále aktualizuje o prichádzajúce údaje, preto tam uvádzaná bilancia býva odlišná od oficiálnych údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), upozorňuje agentúra DPA.

Skryť Vypnúť reklamu

Zatiaľ čo podľa americkej univerzity počet ľudí infikovaných novým koronavírusom presiahol hranicu desať miliónov, WHO v nedeľu uvádzala vyše 9,84 milióna potvrdených infekcií a 495 760 úmrtí. Podľa WHO bolo v sobotu hlásených 189-tisíc nových prípadov nákazy, z toho 62 percent v Severnej a Južnej Amerike, čo je doteraz najvyšší denný nárast.

Prečítajte si, aký je najnovší vývoj v jednotlivých krajinách.

Koronavírus v Česku

Česko potvrdilo v pondelok 305 nových prípadov nákazy koronavírusom v priebehu uplynulých 24 hodín. Ide o najvyšší denný nárast od začiatku apríla.

Skryť Vypnúť reklamu

Epidemiológovia však ubezpečujú, že nejde o druhú vlnu. Informovala o tom spravodajská stanica ČT24.

Celkovo Česko hlási 11 604 nakazených.

Nárast počtu prípadov choroby je najmä dôsledkom intenzívneho testovania v okrese Karviná, ktorá je najviac postihnutým regiónom v Česku.

Druhou najviac postihnutou oblasťou je susedný okres Frýdek-Místek, uvádzajú údaje ministerstva zdravotníctva.

Jarmila Rážová, hlavná hygienička ČR, na tlačovej konferencii uviedla, že úrady v súčasnosti riešia okolo desať ohnísk nákazy. Šírenie je však podľa nej pod kontrolou.

"Celková epidemiologická situácia je veľmi dobrá, plošne nedochádza k nekontrolovanému šíreniu nákazy," povedal Ladislav Dušek, riaditeľ Ústavu zdravotníckych informácií a štatistiky.

Skryť Vypnúť reklamu

"Všetky nárasty počtu pacientov, ktoré v posledných dňoch boli trochu šokujúce, súvisia s už známymi ohniskami," dodal.

Moravskosliezsky kraj, ktorého sú oba okresy súčasťou, už v počte prípadov predbehol Prahu. Moravskosliezsky kraj zaznamenal 2644 nakazených, Praha hlási 2506 prípadov.

Od 1. júla sa v Česku uvoľnia ďalšie opatrenia. Ľudia okrem iného už nebudú musieť nosiť rúška vo vnútorných priestoroch ani vo verejnej doprave. To však neplatí pre Prahu a Moravskosliezsky kraj.

Koronavírus v Poľsku

Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom v Poľsku stúpol od nedele o 247 a dosiahol 34 154. V pondelok dopoludnia to oznámilo ministerstvo zdravotníctva.

Zomrelo ďalších šesť ľudí, takže celkový počet úmrtí stúpol na 1 444. Informácie priniesla poľská tlačová agentúra PAP.

Skryť Vypnúť reklamu

Ministerstvo tiež uviedlo, že celkovo je hospitalizovaných 1 797 ľudí s podozrením na nákazu koronavírusom, 83 460 osôb sa nachádza v karanténe a 14 469 je pod hygienicko-epidemiologickým dohľadom. Z infekcie sa v Poľsku zatiaľ celkovo vyliečilo 20 897 ľudí.

Prvý prípad nákazy týmto koronavírusom hlásilo Poľsko 4. marca.

Krajina vyhlásila 20. marca stav epidémie a vláda 31. marca oznámila ďalšie obmedzenia pohybu ľudí. Niektoré obmedzenia zrušila 20. apríla, ďalšie opatrenia uvoľňovala postupne počas mája a júna.

Koronavírus v Nemecku

Nemecko potvrdilo za posledných 24 hodín 262 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čím sa ich počet zvýšil na 193 761. Počet úmrtí stúpol o štyri na 8 961. Vyplýva to zo správy, ktorú v pondelok zverejnil Inštitút Roberta Kocha (RKI).

Skryť Vypnúť reklamu

Najviac prípadov nákazy v Nemecku hlási Bavorsko (48 344), pričom nákaze COVID-19, ktorú nový koronavírus spôsobuje, tam podľahlo 2 592 ľudí.

Druhou najviac postihnutou spolkovou krajinou je Severné Porýnie-Vestfálsko, kde je 42 869 infikovaných. Doposiaľ tam nákaze koronavírusom podľahlo 1 678 ľudí.

Koronavírus v Maďarsku

Ochoreniu COVID-19 podľahli v Maďarsku za uplynulých 24 hodín štyria starší pacienti trpiaci chronickými chorobami.

Nákazu novým druhom koronavírusu potvrdili u troch ľudí, informoval v pondelok vládny server koronavirus.gov.hu.

Počet úmrtí stúpol na 585 a nakazených na 4 145. Z ochorenia sa vyliečilo 2685 pacientov.

V súčasnosti je infikovaných 875 ľudí. V nemocničnom ošetrení je 170 chorých, z ktorých deväť je napojených na pľúcnu ventiláciu.

Skryť Vypnúť reklamu

V úradnej domácej karanténe je 1 763 osôb. Laboratóriá od vypuknutia epidémie koronavírusu otestovali už 273 897 vzoriek.

Nosenie rúšok, prípadne zakrytie tváre nejakou formou je v Maďarsku naďalej povinné v obchodoch a v prostriedkov hromadnej dopravy. Dopoludňajší čas vymedzený pre nákup dôchodcov bol 17. júna zrušený.

Koronavírus v Rusku

Rusko oznámilo v pondelok 6719 nových prípadov nákazy koronavírusom a 93 úmrtí v priebehu uplynulých 24 hodín. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na ruské krízové centrum.

Denný nárast počtu nakazených pacientov sa už štvrtý deň po sebe drží pod 7000. Celkový počet infikovaných stúpol na 641 156.

Najviac nových prípadov hlási Moskva (782), ďalších 335 ľudí sa nakazilo v Moskovskej oblasti, 277 v Chantyjsko-mansijskom autonómnom okruhu, 236 v Irkutsku a 219 v Petrohrade.

Skryť Vypnúť reklamu

Počet úmrtí v dôsledku choroby COVID-19 vzrástol na 9166.

Smrtnosť na COVID-19 je v Rusku 1,43 percenta.

Počet vyliečených pacientov v pondelok stúpol o 4 343 na 403 430. Uzdravilo sa už 63 percent z celkového počtu nakazených. Aktuálne je v krajine nakazených 228 560 ľudí.

Koronavírus v Brazílii

V Brazílii pribudlo za uplynulých 24 hodín 30 476 nových prípadov nákazy novým koronavírusom a ďalších 552 úmrtí. Uviedlo to v nedeľu tamojšie ministerstvo zdravotníctva.

Celkový počet nakazených dosiahol 1 344 143 a počet úmrtí stúpol na 57 622, čo Brazíliu radí na druhé miesto na svete po USA. Viac ako polovica infikovaných sa medzičasom uzdravila, informuje agentúra TASS.

Epicentrom epidémie v Brazílii zostáva štát Sao Paulo (271 737 prípadov infekcie a 14 338 úmrtí) vrátane svojho rovnomenného hlavného mesta, v ktorom žije viac ako 21 miliónov ľudí. Krátko po tom, čo úrady oznámili postupné uvoľňovanie obmedzení súvisiacich s koronavírusom, začal narastať počet nových prípadov a karanténne opatrenia museli byť opäť sprísnené.

Skryť Vypnúť reklamu

Veľké ohniská epidémie boli hlásené aj v susednom štáte Rio de Janeiro (111 298 nakazených a 9819 úmrtí) a v regióne Seara na severovýchode (107 568 nakazených a 5999 úmrtí).

V Brazílii bol prvý prípad nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 potvrdený 26. februára. Ministerstvo zdravotníctva predpokladá, že situácia sa stabilizuje do júla a v auguste sa šírenie nákazy začne spomaľovať.

Brazília má za sebou najhorší týždeň pokiaľ ide o nové prípady nákazy. Podľa údajov ministerstva zdravotníctva ich zaznamenala do nedele 259 105.

Počet úmrtí (7005) bol uplynulý týždeň o niečo nižší ako predchádzajúci (7285).

Proti brazílskemu prezidentovi Jairovi Bolsonarovi, ktorý koronavírusovú pandémiu označil na začiatku za "chrípočku", sa v nedeľu opäť konali demonštrácie. Na pláži Copacabana v Riu de Janeiro vojenská polícia tvrdo zasiahla proti davu okolo 200 ľudí.

Skryť Vypnúť reklamu

V hlavnom meste Brazília demonštranti umiestnili na trávnik pred Kongresom tisíc krížov s nápisom "Bolsonaro, prestaň popierať!", aby vzdali hold obetiam choroby Covid-19, uviedla agentúra AFP.

Koronavírus v Číne

Takmer pol milióna ľudí, ktorí žijú v okrese An-sin ležiacom v provincii Che-pej približne 150 kilometrov južne od čínskej metropoly Peking, je z dôvodu zistenia nových prípadov nákazy koronavírusom SARS CoV-2 v "riadenej karanténe". Informoval o tom v nedeľu denník South China Morning Post (SCMP).

K tomuto prísnemu opatreniu, podobnému uzavretiu veľkomesta Wu-chan, pristúpili miestne úrady po tom, čo sa tam objavilo 13 prípadov nákazy súvisiacich s novým ohniskom v pekinskej tržnici Sin-fa-ti.

Situácia je podľa nich "mimoriadne vážna" a obmedzenia sú potrebné na to, aby sa zabránilo importovaniu vírusu z iných regiónov i jeho šíreniu v okrese An-sin.

Skryť Vypnúť reklamu

Obyvatelia uzatvorenej oblasti musia zostať doma a svoje domovy môžu opustiť len v prípade, že musia ísť do nemocnice alebo sa podieľajú na karanténnych opatreniach. Len jeden člen každej rodiny môže ísť raz denne nakúpiť potraviny či lieky. Do obývaných oblastí sa nedostane nikto, kto tam nemá trvalé bydlisko.

Podľa obežníka miestnej samosprávy sa už 18. júna začali zavádzať dočasné dopravné obmedzenia zamerané na "obmedzenie šírenia nákazy".

Profesor Cchuej Siao-po z Capital Medical University (CMU) v Pekingu si však myslí, že situácia v An-sine nie je príčinou na veľké obavy. "(An-sin) nie je taký husto obývaný ako Peking. Pokiaľ ľudia nevytvárajú veľké skupiny, nemal by to byť veľký problém," cituje ho SCMP.

Skryť Vypnúť reklamu

Nové ohnisko nákazy v Pekingu vyvolalo obavy z opätovného rozšírenia infekcie v Číne, ktorá dostala epidémiu po jej prepuknutí koncom decembra 2019 do značnej miery pod kontrolu. V čínskom hlavnom meste začali nové prípady pribúdať 11. júna a zatiaľ ich je 311.

Pekinskú tržnicu Sin-fa-ti navštívilo podľa úradov od 30. mája okolo 200-tisíc ľudí. Obchoduje sa tam s väčšinou rybích produktov. Podľa agentúry Sinchua tam spoločnosti z okresu An-sin dodávali sladkovodné ryby.

V uplynulých dňoch boli na prítomnosť vírusu hromadne testovaní pracovníci pekinských veľkoobchodov a reštaurácií a kuriéri, ako aj obyvatelia Pekingu žijúci v ohrozených štvrtiach. Testy by sa teraz mali rozšíriť na všetkých zamestnancov kozmetických salónov a kaderníctiev, uviedol čínsky denník Global Times.

Skryť Vypnúť reklamu

Koronavírus v Indii

India v pondelok oznámila takmer 20-tisíc nových prípadov koronavírusového ochorenia Covid-19, čo je najvyšší denný nárast v krajine od začiatku pandémie.

V dôsledku rastúceho počtu prípadov niekoľko štátov znovu zavádza karanténne opatrenia, uviedla agentúra AP s odvolaním sa na indické ministerstvo zdravotníctva.

Za posledný týždeň India zaznamenala takmer 100-tisíc nových infekcií, celkový počet potvrdených prípadov nákazy sa tak v krajine zvýšil na 548 318. Najmenej 16 475 ľudí ochoreniu podľahlo.

India je momentálne štvrtou najviac zasiahnutou krajinou na svete. Vyšší počet infekcií zaznamenali len v USA, Brazílii a Rusku.

Po náraste prípadov do 12. júla opäť uzatvorili indický štát Ásám, ktorý sa nachádza na severovýchode krajiny pri hranici s Bangladéšom. Ďalší pohraničný štát, Západné Bengálsko, predĺžil uzavretie až do 31. júla.

Skryť Vypnúť reklamu

V najťažšie zasiahnutých oblastiach, ako je štát Maháraštra a jeho hlavné mesto Bombaj, či v mestách Čennaj a Naí Dillí však karanténne opatrenia uvoľnili. Otvorili tam reštaurácie, nákupné strediská, parky i modlitebné miesta a opäť začala fungovať hromadná verejná doprava.

Koronavírus v Južnej Kórei

Južná Kórea hlásila v pondelok 42 nových ochorení Covid-19, pričom prípady plynulo pribúdajú v širšej metropolitnej oblasti hlavného mesta Soul. Úrady to núti uvažovať o zavedení prísnejších obmedzení pohybu ľudí, informovala tlačová agentúra AP.

Údaje oznámené Kórejským centrom pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC) ukazujú, že celkový počet infekcií v krajine stúpol na 12 757 vrátene 282 úmrtí.

Dvadsaťštyri nových prípadov ochorenia Covid-19, ktoré nový druh koronavírusu spôsobuje, hlásili z metropoly Soul a blízkych mestských oblastí. Práve celá táto lokalita je od konca mája novým ohniskom nákazy.

Skryť Vypnúť reklamu

Najmenej 12 z týchto nových prípadov sa spája s ľuďmi, ktorí prišli zo zahraničia. Koronavírus sa totiž naďalej šíri v juhovýchodnej Ázii, Spojených štátoch aj na ďalších územiach.

Južná Kórea hlásila stovky nových prípadov denne koncom februára a začiatkom marca, v čase veľkej vlny nákazy v oblasti mesta Tegu na juhovýchode krajiny, kde väčšina infekcií súvisela s jediným veľkým cirkevným zborom, ktorý má viac ako 210-tisíc členov.

Aj keď vtedy zdravotnícke úrady uplatnili agresívne testovanie a vyhľadávanie kontaktov, aby zvládli toto ohnisko nákazy, oveľa ťažšie to majú s vyhľadávaním osôb pri najnovšom prenose nákazy v širšej metropolitnej oblasti Soulu, kde žije približne polovica z 51 miliónov obyvateľov krajiny.

Keďže ľudia už žijú menej obmedzovane a slobodnejšie, nové zhluky prípadov sa objavujú v podstate všade vrátane nočných klubov, kostolov, reštaurácií, veľkoobchodov a aj medzi podomovými obchodníkmi.

Minister zdravotníctva Pak Nung-hu v nedeľu popoludní na brífingu oznámil, že vláda je pripravená zaviesť prísnejšie opatrenia sociálneho odstupu, ak bude pandémia silnieť.

Koronavírus v Srbsku

V Belehrade je znovu povinné nosenie ochranných rúšok vo všetkých uzavretých priestoroch. Srbské úrady tak rozhodli v reakcii na opätovný nárast počtu prípadov koronavírusu.

Krízový tím v pondelok uviedol, že nariadenie platí pre nákupné centrá, kaviarne, reštaurácie, nočné kluby, salóny krásy, posilňovne a ďalšie verejné priestory. V prípade nedodržania hrozí porušovateľom pokuta.

Okrem hlavného mesta zaviedli mimoriadne opatrenia aj viaceré iné srbské mestá. Krajina informovala v pondelok o 242 nových prípadoch nákazy a štyroch úmrtiach za posledných 24 hodín.

Srbsko zaznamenalo nárast počtu infikovaných po tom, čo prešlo od veľmi prísnych obmedzení po ich takmer úplné uvoľnenie. Nakazilo sa aj viacero vládnych predstaviteľov, medzi nimi minister obrany a predseda parlamentu. V krajine sa navyše 21. júna konali parlamentné voľby.

Koronavírus v Austrálii

Austrálsky druhý najľudnatejší štát Viktória v pondelok oznámil, že uvažuje o znovuzavedení obmedzení sociálneho kontaktu, pretože ostrovná krajina hlásila svoj najvyšší jednodňový nárast počtu infekcií novým koronavírusom za vyše dva mesiace. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters.

Štát Viktória hlásil za posledných 24 hodín 75 nových prípadov ochorenia COVID-19 a Austrália celkovo 85, čo je najvyšší denný nárast od 11. apríla.

Austrálii sa pandémiu koronavírusu darilo zvládať lepšie než mnohým iným krajinám, keď zaznamenala 7 800 infekcií a 104 úmrtí, ale najnovší výskyt prípadov vyvoláva obavy z druhej vlny. Austrália mala totiž donedávna niekoľko týždňov menej než 20 nových prípadov denne.

Najnovší nárast zaznamenáva krajina v čase, keď celkový počet prípadov nákazy vo svete dosiahol desať miliónov a celkový počet úmrtí na koronavírus presiahol pol milióna.

Keď začali vo Viktórii pribúdať nové prípady infekcie, spustila režim hromadného testovania a hlavný predstaviteľ zdravotníctva v tomto štáte Brett Sutton vyhlásil, že tam zrejme znovu zavedú opatrenia tzv. sociálneho odstupu.

"Musíme uvažovať o zmene zákona, pretože musíme urobiť všetko pre to, aby sme túto situáciu zvrátili," povedal Sutton novinárom v Melbourne, keď sa ho pýtali, či nepristúpi na zavedenie lokalizovaného uzavretia niektorých oblastí (lockdown).

Predstavitelia štátu Viktória minulý týždeň vyslali do terénu sanitky a mobilné testovacie centrá v snahe otestovať čo najviac obyvateľov na desiatich predmestiach, teda v nových ohniskách.

Niektorí miestni obyvatelia však odmietli dobrovoľne podstúpiť test spočívajúci vo výtere z hrdla a nosa.

Viktória dúfa, že nový test zo slín, ktorý je menej invazívny, povzbudí viacerých ľudí (napríklad deti) a dajú sa otestovať, hoci tento test je trochu menej presný.

Viktória s vyše šiestimi miliónmi obyvateľov začala v máji uvoľňovať obmedzenia zavedené v apríli, ktoré mali zastaviť šírenie pandémie koronavírusu. A prisľúbila, že veľkú väčšinu obmedzení zruší do konca júla.

Koronavírus v Iráne

Irán hlásil v pondelok 162 ďalších úmrtí na nový druh koronavírusu. Je to najvyšší prírastok za jediný deň od vypuknutia nákazy v krajine vo februári. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP.

"Tento nárast v počte je v skutočnosti odrazom nášho celkového výkonu, pokiaľ ide o znovuotváranie krajiny a aj dodržiavanie zdravotných postupov (počas pandémie ochorenia COVID-19)," uviedla na tlačovej konferencii hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Símá Sadatová Láríová.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Viete, ako vzniká kvalitná šálka espressa?
 2. Ako na výmenu starej klímy za novú? Ekologicky aj ekonomicky
 3. Kaufland môže vašim školákom venovať čerstvé ovocie a zeleninu
 4. Kuba má obrovský potenciál na výnimočné výnosy
 5. Ako zvýšiť testosterón? Najlepší doplnok výživy pre mužov
 6. Podpora malého výrobcu ako Vlčie sirupy pomáha aj regiónu
 7. Získajte EKO čistiace prostriedky od slovenského výrobcu zdarma
 8. Pracujem, zarábam a čo ďalej?
 9. Dostaňte svoj regionálny produkt na pulty obchodného reťazca
 10. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty
 1. 30 rokov po...
 2. Kuba má obrovský potenciál na výnimočné výnosy
 3. Ako zvýšiť testosterón? Najlepší doplnok výživy pre mužov
 4. Kaufland môže vašim školákom venovať čerstvé ovocie a zeleninu
 5. Podpora malého výrobcu ako Vlčie sirupy pomáha aj regiónu
 6. Dopravca, ktorý dáva priestor prírode
 7. YZOP: Nové kníhkupectvo pre náročných
 8. Získajte EKO čistiace prostriedky od slovenského výrobcu zdarma
 9. Ako na výmenu starej klímy za novú? Ekologicky aj ekonomicky
 10. Pracujem, zarábam a čo ďalej?
 1. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 23 109
 2. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska 18 519
 3. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií 11 819
 4. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty 11 805
 5. Samsung „zdivočel“. Za nákup ponúka späť až 2 tisícky 11 639
 6. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách 11 276
 7. Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku 10 916
 8. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac 10 447
 9. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark? 10 265
 10. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME 9 280
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus SARS-CoV-2

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Vírusy a vírusové ochorenia, Čína
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Gröhling nemá dobré riešenie

Na volanie po čistote môže nakoniec doplatiť SaS.

Peter Tkačenko
CYNICKÁ OBLUDA

S Igorom nevybabreš

Vláda bude dostávať údaje od operátorov, aby pod hrozbou pokuty kontrolovala ľudí vracajúcich sa zo zahraničia.

PÍŠE IVAN MIKLOŠ

Historická zodpovednosť Igora Matoviča (píše Ivan Mikloš)

Reformy znamenajú zmeny a tých sa ľudia boja.

Zľava v popredí minister hospodárstva, prvý podpredseda vlády pre ekonomiku Richard Sulík (SaS), podpredseda vlády a minister financií Eduard Heger (OĽaNO), premiér Igor Matovič (OĽaNO), v pozadí vľavo minister školstva Branislav Gröhling (SaS) a vpravo minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) počas zasadnutia vlády SR.

Neprehliadnite tiež

Rumunský súd uznal expremiéra Pontu vinným z plagiátorstva

Ponta časť dizertačky skopíroval z iných zdrojov, ktoré neboli citované.

Victor Ponta.

Macron podporuje povinné rúška vo verejných budovách

Vo Francúzsku rastie počet nových prípadov koronavírusu.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron.
Britská kráľovná Alžbeta II.

V Kábule vybuchla cestná nálož, zomreli štyria ľudia

Explózia zasiahla okoloidúce auto, v ktorom sa nachádzalo osem ľudí.

Ilustračné foto.