SME

Bruselská polícia udelila už stovky pokút za porušovanie karanténnych opatrení

Nariadenia na obmedzenie pohybu začali v Belgicku platiť v stredu 18. marca.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: TASR/AP)
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

BRUSEL. Polícia v belgickej metropole Brusel udelila už stovky pokút ľuďom, ktorí navštívili mestské parky, čím ignorovali vládne nariadenia o obmedzovaní sociálnych stykov zamerané na spomalenie šírenia nového koronavírusu SARS-CoV-2.

S odvolaním sa na vyhlásenie hovorkyne bruselskej polície Ilse Van De Keereovej o tom v pondelok informovala agentúra AFP.

Len v nedeľu vypísali policajti v bruselských parkoch takmer 300 pokút, pričom za tri predchádzajúce dni to bolo v priemere 100 pokút denne.

Tresty za nedodržiavanie dostatočnej vzájomnej vzdialenosti, vysedávanie na slnku a prílišné vzdialenie sa od adresy trvalého bydliska dosahovali podľa slov policajnej hovorkyne výšku od 26 do 500 eur.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Minúta po minúte: Vo väzení v Bratislave potvrdili odsúdenému koronavírus Čítajte 

Hromadné rozdávanie pokút ilustruje podľa agentúry AFP vážnosť, s akou začali Belgicko a ostatné štáty EÚ uplatňovať nariadenia o obmedzovaní sociálneho kontaktu po tom, ako sa zdravotnícke systémy v niektorých štátoch začali dostávať pod náporom pacientov na hranice svojich možností.

Nariadenia na obmedzenie pohybu začali v Belgicku platiť v stredu 18. marca, pričom veľká časť obyvateľov momentálne pracuje z domu a pohyb ostatných je obmedzený len na nevyhnutné presuny.

V rámci daných opatrení je zakázané aj akejkoľvek zhromažďovanie sa na verejnosti.

Povolené sú len spoločné prechádzky jednotlivcov alebo osôb, ktoré žijú spoločne v jednej domácnosti.

"Ešte sa nájdu mladí ľudia, ktorí si chcú spolu zahrať futbal, ísť na skateboard alebo sa venovať inej skupinovej aktivite. To však nie je možné," zdôraznila Van De Keereová.

SkryťVypnúť reklamu

Hovorkyňa zároveň upozornila, že ak bude v bruselských parkoch aj naďalej dochádzať k porušovaniu nariadení, môžu byť uzavreté.

V Belgicku bolo doteraz potvrdených 3743 prípadov nákazy ochorením COVID-19, ktorého pôvodcom je koronavírus SARS-CoV-2, pričom 88 osôb už v krajine tejto nákaze podľahlo.

Belgické úrady však upozorňujú, že skutočný počet nakazených osôb je omnoho vyšší, keďže testované na prítomnosť nového druhu koronavírusu sú nateraz len hospitalizované osoby s vážnymi symptómami ochorenia a zdravotnícky personál s horúčkou.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Koronavírus SARS-CoV-2

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  3. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  8. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL
  3. V Polkanovej zasadili dobrovoľníci les budúcnosti
  4. Drevo v lese nie je dôkaz viny:Inšpekcia dala LESOM SR za pravdu
  5. Recept proti inflácii: investície do podnikových dlhopisov
  6. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  7. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 10 502
  2. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 9 078
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 000
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 178
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 3 247
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 3 133
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 3 007
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 354
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Július Hudáček v bránke Kolín Haie.

Hokejisti Eisbärenu získali svoj jedenásty titul.


Radosť hráčov Nice.

Nice bojuje o druhú priečku v súťaži, na Marseille stráca už len jeden bod.


Ricardo De Burgos Bengoetxea.

Hoci Real Madrid oficiálne nepožiadal o výmenu rozhodcov, naznačil, že arbitri by mali byť nahradení.


Reuters
Slovenský brankár Adam Húska, Dávid Mudrák (Slovensko) a Daniel Kurovský (Česko) počas prípravného zápasu Česká republika - Slovensko.

Šéf zväzu sa vyjadril aj k absencii viacerých starších hráčov.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu