BRATISLAVA. Medzi obeťami a zranenými po masovej streľbe v Thajsku Slováci nie sú. Pre TASR to uviedlo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR s odvolaním sa na informácie, ktoré má k dispozícii.
"Sme však v kontakte a miestnymi úradmi," podotkol riaditeľ tlačového odboru MZVaEZ SR Juraj Tomaga.
Najmenej 20 mŕtvych a 31 zranených si vyžiadala sobotňajšia masová streľba v thajskom meste Nakhon Ratčasima, kde vojak bezhlavo strieľal do davu samopalom.

Vojak, hodnosťou seržant-major, strieľal na niekoľkých miestach Nakhon Ratčasimy vrátane nákupného centra.
Útok sa podľa dostupných informácií začal v kasárňach, kde zahynuli traja ľudia, z ktorých minimálne jeden bol príslušníkom ozbrojených síl.
Útočník následne ukradol z kasární zbrane aj auto a odviezol sa do centra mesta, kde vo svojom vyčíňaní pokračoval.