SME

V Rakúsku zatkli ďalších slovenských prevádzačov

Bruck a. d. Leitha 24. mája (TASR) - Ďalších dvoch slovenských prevádzačov sa podarilo zadržať dolnorakúskym bezpečnostným orgánom na hraničnom priechode ...

Bruck a. d. Leitha 24. mája (TASR) - Ďalších dvoch slovenských prevádzačov sa podarilo zadržať dolnorakúskym bezpečnostným orgánom na hraničnom priechode so SR v Bergu v okrese Bruck a. d. Leitha.

Slovenský prevádzač vo veku 23 rokov a jeho len 18-ročná slovenská spolujazdkyňa sa pokúšali v sobotu na územie Dolného Rakúska prepašovať štyroch Indov. Ilegálnych imigrantov ukryli do kufra svojho osobného auta. Vozidlo sa stalo pre príslušníkov rakúskej pohraničnej stráže podozrivé po tom, čo sa šofér krátko pred kontrolou na rakúskej strane snažil auto otočiť a ujsť smerom naspäť do Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V posledných týždňoch rakúske bezpečnostné orgány stále častejšie úspešne zadržiavajú slovenských prevádzačov. Dvaja slovenskí a dvaja ukrajinskí prevádzači sa príkladom pokúšali v noci na piatok previesť na územie Rakúska z Maďarska až 11 ilegálnych imigrantov z Ukrajiny.

Dvaja 34-roční slovenskí občania sa najskôr cez hraničný priechod Nickelsdorf v okrese Neusiedl am See vo svojom menšom nákladnom aute pokúšali prepašovať štyroch utečencov z Ukrajiny. Imigranti mali pri sebe sfalšované slovenské cestovné doklady.

Následne príslušníci rakúskej pohraničnej stráže zaistili ďalších dvoch prevádzačov, tentoraz z Ukrajiny a vo veku 21 a 37 rokov. Tí sa zase pokúšali na územie spolkovej krajiny Burgenland dovedna prepašovať sedem žien z Ukrajiny. Táto druhá skupina imigrantiek mala pri sebe falošné povolenia na pobyt a falošné víza.

SkryťVypnúť reklamu

Slovenských občanov ako aj 37-ročného ukrajinského prevádzača stíhajú rakúske orgány na slobode. Dvadsaťjedenročného druhého ukrajinského prevádzača umiestnili do vyšetrovacej väzby v Eisenstadte. Utečencov vydali naspäť do Maďarska.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone
  2. Poškodené čelné sklo? Vieme ako si ho dáte do poriadku aj bez spoluúčasti
  3. Z ruky do úst: Viete, koľko rodín nemá žiadnu finančnú rezervu?
  4. Dubová alej prichádza s dostupnejším bývaním na predmestí
  5. Známy šéfkuchár radí: Takto budú bezlepkové pagáče dlhšie mäkké
  6. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol
  7. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  1. Doma v záhrade je najčítanejší mesačník na Slovensku
  2. Známy šéfkuchár radí: Takto budú bezlepkové pagáče dlhšie mäkké
  3. Z ruky do úst: Viete, koľko rodín nemá žiadnu finančnú rezervu?
  4. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol
  5. Dubová alej prichádza s dostupnejším bývaním na predmestí
  6. Poškodené čelné sklo? Vieme ako si ho dáte do poriadku
  7. Príbeh firmy, ktorá si získala celé Slovensko
  8. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 17 489
  2. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 6 606
  3. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 703
  4. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 4 607
  5. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 594
  6. Plátené tašky a opakované použitie 4 191
  7. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone 2 210
  8. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol 1 988
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nový juhokórejský prezident I Če-mjong.

Prvostupňový súd uznal Iho za vinného z klamstva.


TASR

Vojnu na Ukrajine sledujeme minútu po minúte.


a 5 ďalší 9
Dvaja policajti kalifornskej diaľničnej hliadky sa snažia vyhnúť kameňom neďaleko Metropolitného detenčného centra v centre Los Angeles.

Trump tvrdí, že to bolo potrebné.


TASR a 1 ďalší 9
Ilustračné foto.

Od začiatku roka dorazilo do Talianska po mori približne 23-tisíc migrantov.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu