DAMASK, BRATISLAVA. Telo ženy bolo v žumpe mesiac, kým si ho všimli a vytiahli.
Napriek jeho zlému stavu boli na hlave viditeľné viaceré rany, zrejme železnou tyčou. Miestnym ženám sa o tom veľmi hovoriť nechcelo, no dve z nich nakoniec priznali, čie telo to je.

Obeťou bola ujgurská žena, ktorá sa dopustila cudzoložstva.
Podľa najprísnejšieho výkladu islamu ide o hriech hodný trestu smrti a presne tak si vieru vykladajú príslušníčky samozvanej mravnostnej polície Hisbá, ktorá získava čoraz väčší vplyv v záchytnom tábore al-Hól na hranici Sýrie a Iraku.
V tomto tábore žije asi 68-tisíc ľudí (zhruba toľko ako v Trnave), väčšinou žien a detí po padlých bojovníkoch Islamského štátu, ktorí čakajú, kým sa rozhodne, čo s nimi bude.
Ide o občanov 58 štátov, väčšina je síce z Iraku, no uviazlo v ňom aj mnoho európskych občianok, ktoré odišli na územie samozvaného kalifátu, alebo ich detí. Tie sa často narodili už v Sýrii alebo v Iraku.
Keď prehovorí Bagdádí
V prostredí nečinnosti sa radikalizujú deti aj ženy, ktoré vytvárajú vlastné jednotky a strážia „mravnosť“ v tábore.
A vždy, keď Abú Bakr Bagdádí, líder Islamského štátu vydá vyhlásenia vyzývajúce na povstanie, zahraničné ženy sú o niečo ťažšie kontrolovateľné, hovorí pre denník Times Ajlúl Rizgarová, ktorá tábor vedie.