SME

Mayová prehrala aj druhý pokus presadiť dohodu o brexite (minúta po minúte)

Poslanci neschválili dohodu o brexite.

Premiérka Mayová.Premiérka Mayová. (Zdroj: TASR/AP)
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Načítavam video...

Ďalšie hlasovanie o brexite sme sledovali minútu po minúte:

21:20 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

Prečítajte si tiež: Nikto nevie, čo bude s brexitom, ale scenárov vývoja je niekoľko Čítajte 

21:00 Britskí poslanci už druhýkrát odmietli dohodu s EÚ a z Bruselu zaznelo, že tretiu možnosť Londýnu naozaj nebudú dávať.

Nakoniec, do rokovaní sa Bruselu nechcelo ani na druhýkrát, keď poslanci dohodu odmietli v januári. Pozrite si prehľad scenárov ďalšieho vývoja.

SkryťVypnúť reklamu

20:55 Únia zo svojej strany urobila všetko, čo bolo možné k uzavretiu dohody medzi EÚ a Londýnom. Reagoval hovorca šéfa Európskej rady Donalda Tuska.

"Ľutujeme výsledok hlasovania a sme sklamaní, že britská vláda nebola schopná zabezpečiť väčšinu pre dohodu o vystúpení, odsúhlasenú oboma stranami v novembri," napísal vo vyhlásení pre médiá Tuskov hovorca Preben Aaman.

20:49 V stredu by poslanci mali hlasovať o brexite bez dohody, toto hlasovanie však podľa pozorovateľov tiež nebude úspešné. V takomto prípade by mal parlament vo štvrtok hlasovať o predĺžení termínu odchodu z Únie.

V prípade, že poslanci tento návrh schvália, bude musieť premiérka o jeho odsúhlasenie požiadať EÚ.

20:32 Corbyn znovu skúsi presvedčiť poslancov o návrhu, ktorý by prešiel parlamentom a odobril by ho aj Brusel. Tým je vraj presne jeho návrh, ktorý chce predniesť parlamentu.

SkryťVypnúť reklamu

"Mayovej čas vypršal, možno by sme mali mať predčasné voľby," poznamenal v reakcii na hlasovanie.

20:29 Mayová priznáva, že prežíva osobnú dilemu. Na jednej strane chce vypočuť hlas ľudí, ktorí si v referende zvolili odchod, na druhej strane si uvedomuje, aké dôležité je dosiahnuť dohodu.

Vládnou pozíciou ostáva, že ak žiadna dohoda nevznikne, Británia odchádza z Európskej únie o sedemnásť dní bez dohody.

Ak poslanci zajtra odchod bez dohody odmietnu, vo štvrtok sa bude hlasovať o posunutí termínu odchodu. To však podľa nej nerieši zásadný problém, keďže Únia bude chcieť počuť, či Británia úplne ruší svoj odchod, alebo plánuje zorganizovať nové referendum.

20:26 Mayová nechá zajtra voľnú ruku svojim poslancom v hlasovaní o odchode bez dohody.

SkryťVypnúť reklamu

Ak to však odmietnu, nie je jasné, čo bude ďalej, lebo EÚ už rokovať o novej dohode nechce.

20:23 Prekvapenie sa nekoná, Mayovej dohoda prehrala v pomere 391 ku 242.

20:21 Premiérka (už čoskoro to nemusí platiť) Mayová sa už pripravuje na prejav, pozerá sa do svojich papierov a nevyzerá ako víťazka. Hlasovanie sa naťahuje, bežne trvá asi pätnásť minút, nie je jasné, prečo je to tentokrát viac.

20:11 Pohľad do zákulisia. Poslanci hlasujú tak, že prejdú chodbou áno alebo chodbou nie. Tá záporná je počas hlasovania preplnená, čo pre premiérku neznačí nič dobré.

20:07 Skôr, ako sa dozvieme výsledky hlasovania, si povedzme, že hneď po ňom sa očakáva zásadné vyjadrenie premiérky Mayovej. Mohla by avizovať, že požiada Úniu o posunutie britského odchodu, prípadne by mohla oznámiť svoju rezignáciu, špekulujú britské médiá.

SkryťVypnúť reklamu

20:01 Začalo sa hlasovanie.

Súčasný minister pre brexit Stephen Barclay v poslednom prejave vyhlásil, že generálny prokurátor Geoffrey Cox na poslednú chvíľu doplnil svoje odporúčanie a Británia za istých okolností bude môcť jednostranne vystúpiť zo severoírskej poistky.

Umožňuje to vraj Viedenský dohovor, ktorými sa riadia medzinárodné zmluvy. Ak by sa podmienky, za ktorých Británia s poistkou súhlasila, zmenili, môže vraj Londýn od medzinárodnej dohody odstúpiť.

Celkovo ide o veľmi odbornú právnu diskusiu, otázne je, či to ešte na poslednú chvíľu môže presvedčiť dostatočný počet poslancov.

19:55 Za labouristov má posledné slovo ich tieňový minister pre brexit Keir Starmer.

Nepovedal nič zásadné, ani prekvapujúce. Súčasný chaos v britskej vláde si vraj osobne neužíva a ani on nečakal, že sa Mayovej kabinet dostane do takéhoto stavu.

SkryťVypnúť reklamu

Po tomto neúspešnom hlasovaní by sa podľa neho mali stretnút poslanci a spoločne hľadať možnosti ďalšieho postupu.

Faktom je, že Mayová s labouristami veľmi nerokovala, nehľadala medzi nimi ani podporu pre súčasnú dohodu, presviedčala len rebelov z radov vlastných konzervatívcov.

Na druhej strane, labouristi si od začiatku kládli ako podmienku podpory vyhlásenie predčasných volieb, po ktorých by vznikla vláda s čerstvým mandátom rokovať s Bruselom.

Mimochodom, spomínaný exminister pre brexit David Davis bude tentokrát hlasovať za dohodu.

19:45 Asi nemá veľký zmysel špekulovať, čo sa stane, ak dohoda dnes prejde. Všetko nasvedčuje tomu, že neprejde, diskusie sa vedú len o veľkosti prehry vládneho návrhu.

Tušia to aj v kuloároch britského parlamentu, kde sa podľa Paula Wagha z Huffington Postu vášnivo diskutuje už o treťom hlasovaní o dohode s Európskou úniou.

SkryťVypnúť reklamu

Samozrejme, šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker ďalšie rokovania to odmietol, no aj ten má nad sebou svojich nadriadených a to sú členovia Európskej rady, teda lídri členských štátov.

Hovorí sa, že by sa Mayová ešte na nich pokúsila zapôsobiť na budúcotýždňovom summite a potom to skúsiť znova. Tretie "zmysluplné" hlasovanie britského parlamentu, keďže o zmysle dvoch predošlých by sa dalo diskutovať, by sa malo do podoby zákon dostať v pondelok pred summitom.

19:39 Britskí novinári zozbierali už 22 mien konzervatívcov, ktorí za dva mesiace zmenili názor a tentokrát by mali hlasovať za dohodu. Menom číslo 23 by mohol byť David Davis, bývalý minister pre brexit, ktorý vládu opustil v lete minulého roka. Stále je to však málo a platí predpoveď, že prehra bude trojciferná.

SkryťVypnúť reklamu

19:20 Rokovanie sledujú aj v Bruseli a hlavný európsky vyjednávač Michel Barnier priznáva, že sám je prekvapený z názorov, ktoré počúva.

"Prevláda tam nebezpečná ilúzia, že Británia bude mať výhody prechodného obdobia, aj keď parlament neschváli odchodovú dohodu. Poviem to jasne: právnym základom pre prechodné obdobie je odchodová dohoda. Žiadna dohoda znamená žiadne prechodné obdobie," napísal Barnier.

Prechodné obdobie má podľa zmluvy trvať do konca roka 2020 a slúži na to, aby sa vzťahy nepretrhli hneď, ale firmy si postupne zvykali na odpútanie sa od európskych regulácií.

Túto možnosť však nedostanú, ak neprejde dohoda, zdôrazňuje Barnier. Britské ani európske firmy určite nepotešil.

19:15 Cítite to napätie vo vzduchu? To sa blíži kľúčové hlasovanie o brexite. Zhrňme si teda, čo môžeme po dnešku očakávať.

SkryťVypnúť reklamu

Najväčším prekvapením by bolo, ak by sme sa dozvedeli, kedy a za akých podmienok Británie naisto odíde. Teda že by poslanci nakoniec dohodu schválili a súhlasili s tým, že nebudú žiadať o odklad odchodu, že Británia odíde 29. marca. Teda to, v čo ešte na nočnej tlačovke dúfala Mayová.

Reálnejšie je, že poslanci dohodu odmietnu a čakajú ich ďalšie hlasovania. V stredu by mali povedať, či odmietajú aj odchod bez dohody, vo štvrtok zas to, či Londýn požiada Brusel o posunutie termínu. Autori takýchto live prenosov by sa v tom prípade o nedostatok práce na niekoľko dní báť nemuseli.

Takisto sa môžu stať aj radikálnejšie udalosti a to najmä v prípade, že Mayová si ďalšiu vysokú prehru zoberie osobne a svoje pôsobenie na čele vlády vzdá. V tom prípade by nás čakal ďalší mocenský boj medzi konzervatívcami, čo by zrejme so sebou prinieslo žiadosť o posunutie termínu odchodu alebo rovno odchod bez dohody.

SkryťVypnúť reklamu

Dostanú sa dnes do hry aj predčasné voľby so šancou, že rokovania sa začnú nanovo pod taktovkou labouristu Jeremyho Corbyna? On si, samozrejme, veľmi želá, ale zatiaľ tomu nič nenasvedčuje, ale britskú politiku je v posledných rokoch ťažké predpovedať.

A nové referendum? Tam je odpoveď podobná ako pri predčasných voľbách. Corbyn chce, zatiaľ to tak nevyzerá, ale úplne vylúčené to nie je.

18:52 V parlamente teraz prebiehajú zákulisné rokovania pred hlasovaním, svoj pohľad na súčasné dianie tak medzitým priniesla editorka Daily Mirror, ktorý v kampani podporoval možnosť odchodu, Pippa Crerarová.

Rozdelená je aj Labouristická strana, aj keď tam chce väčšina členov užšie väzby na kontinent, oficiálna línia strany dokonca hovorí o novom referende. A potom sú medzi poslancami (a, samozrejme, aj medzi elektorátom) zástancovia tvrdého brexitu.

SkryťVypnúť reklamu

Títo by v konečnom dôsledku podľa Crerarovej aj zahlasovali za dohodu, lebo sa boja, že v prípade odmietnutia bude v hre len mäkší brexit, no nechcú tak urobiť, kým vládny návrh smeruje k prehre. V strane by ich totiž okamžite označili za zradcov.

A ponúkla aj vlastný tip na budúci vývoj: Mayová dnes prehrá hlasovanie približne o osemdesiat hlasov, poslanci potom odmietnu možnosť odchodu bez dohody a odhlasujú posun odchodu.

Únia bude súhlasiť len s dlhším odkladom, čo spôsobí paniku medzi zástancami tvrdého brexitu. Mayová pretlačí tretie hlasovanie, odhlasuje sa len krátky posun odchodu a Británia odíde v apríli, píše novinárka.

18:30 Otázka brexitu rozdeľuje aj severoírsku politiku. Republikáni zo Sinn Fein vyčítajú unionistom, že ignorujú záujmy oblasti.

SkryťVypnúť reklamu

„Obchodníci, farmári, štátni zamestnanci, ľudia z akademických kruhov či z odborov. Všetky tieto skupiny už týždne varujú pred vážnymi následkami odchodu bez dohody na našu ekonomiku,“ povedala podľa Guardianu predsedníčka strany v Severnom Írsku Michelle O’Neill

„Unionisti naďalej ignorujú tieto hlasy rovnako ako ignorujú fakt, že väčšina obyvateľov na severe v prvom rade hlasovala proti brexitu,“ pripomenula.

Katolícki unionisti majú desať poslancov a podporujú menšinovú vládu Theresy Mayovej, aj keď teraz sa rovnako ako pred tromi mesiacmi chystajú hlasovať proti.

Sinn Fein má síce podľa volebných výsledkov sedem poslaneckých kresiel, no na protest proti britskej nadvláde v Severnom Írsku tradične do Londýna svojich zástupcov neposielajú. Na celoštátnej úrovni je tak ich hlas oveľa slabší.

SkryťVypnúť reklamu

18:12 Steven Swinford z Telegraphu na twitteri špekuluje o tom, čo urobí premiérka Mayová, ak prehrá aj toto hlasovanie.

„Odvolávajúc sa na neoverené informácie z dobrých zdrojov, by mala oznámiť, že požiada o krátke predĺženie článku 50 Lisabonskej zmluvy, pričom bude dúfať, že sa tým vyhne ďalším prehrám a získa čas,“ uvádza Swinford.

O posune termínu odchodu sa hovorí už dlhšie, znamenalo by to, že by Británia neodišla 29. marca, ale o niekoľko týždňov či mesiacov neskôr. Na tlačovej konferencii v noci na utorok však Juncker povedal, že najneskorším termínom na odchod je posledný májový víkend.

Vtedy sa totiž konajú voľby do europarlamentu a ak by Británia bola členom, musela by ich organizovať tiež. Netreba asi pripomínať, že britské strany sa síce možno pripravujú na voľby, no oveľa viac na hrozbu predčasných volieb doma.

SkryťVypnúť reklamu

17:55 Aby sme neboli len za poslov zlých správ pre britskú premiérku, tu prinášame pohľad jedného z konzervatívnych poslancov, ktorí pred dvomi mesiacmi hlasovali proti dohode. Johnny Mercer zmenil názor, bude hlasovať za.

Argumentuje, že ak je niekto skutočným zástancom odchodu, musí zobrať zodpovednosť a zariadiť, aby sa odchádzalo za čo najlepších podmienok. A to sa bez dohody urobiť nedá.

Nájde sa tak 150 jemu podobných?

17:45 Mayová by na víťazstvo napriek nočnému optimizmu skutočne potrebovala zázrak. Tak to vyzerá po tom, ako severoírskí unionisti aj zástancovia tvrdého brexitu združení v Európskej výskumnej skupine vypovedali premiérke rovnako ako naposledy poslušnosť.

Dokopy ide o takmer sto poslancov, ktorí za návrh nehlasovali pred dvomi mesiacmi, aj keď jednotlivci môžu svoj názor zmeniť. Aj keby sa to stalo, črtá sa ďalšia trojciferná prehra.

SkryťVypnúť reklamu

Zdá sa, že zástancov tvrdého brexitu by mohla presvedčiť len obava, že ak by dnes Mayová z dohodou neuspela, hľadala by podporu medzi labouristami a presadzovala oveľa mäkší brexit.

Aj keby tak neurobila Mayová, premiérka sa môže po druhej vysokej prehre vzdať postu a iniciatívu preberie jej prípadný nástupca, ktorý môže vzísť spomedzi súčasných konzervatívnych poslancov alebo z predčasných volieb.

Na premiérsky post sa už teší líder labouristov Corbyn, ktorý je aj medzi európskymi ľavičiarmi považovaný za socialistu.

17:30 "Mayová napriek doplnkom k brexitovej dohode stojí dnes v parlamente pred ďalšou porážkou," píše agentúra ČTK. "Mayová pred večerným kľúčovým hlasovaním poslancom povedala, že si teraz musia vybrať medzi jej dohodou, brexitom bez dohody, alebo žiadnym brexitom."

SkryťVypnúť reklamu

17:00 Predstaviteľ konzervatívnych toryovcov Zac Goldsmith uviedol, že sa stále rozhoduje, ako bude napokon hlasovať. V januári Mayovej dohodu o brexite odmietol.

16:40 Podpredseda Výboru 1922 Charles Walker už skôr uviedol, že ak vláda utorkové hlasovanie neustojí, treba počítať s tým, že v najbližších dňoch alebo týždňoch sa odhlasujú predčasné voľby.

Vo spomínanom sa zhromažďujú členovia poslaneckého klubu konzervatívcov, ktorí nemajú miesto v administratíve, teda vnútrostranícke opozície.

„Ak to dnes neprejde, tak rovnako ako sme si istí, že po noci príde deň, si môžeme byť istí, že prídu aj predčasné voľby,“ vyhlásil. Zatiaľ však s týmto návrhom nikto relevantný neprišiel.

Nové voľby žiadajú aj opoziční labouristi, ktorí dúfajú, že vyhrajú a budú môcť s Európskou úniou znovu prerokovať podmienky odchodu. Podľa ich vízie by Briti ostali ekonomicky oveľa viac naviazaní na kontinent. Tejto myšlienky sa však v krátkodobom horizonte vzdali, keďže na to treba najprv posunúť termín brexitu. Namiesto toho presadzujú posun a nové referendum, ktoré podporuje aj časť konzervatívcov.

Prečítajte si tiež: Blíži sa kľúčové hlasovanie o brexite. Má Mayová konečne väčšinu? Čítajte 

16:30 Mayová môže uspieť, ak obavy z odchodu bez dohody presvedčia dostatočný počet kritických poslancov jej vlastnej strany či niekoľkých opozičníkov, aby - podľa premiérkiných slov z parlamentu - „neničili dobré na úkor túžby po dokonalom“ a dohodu napriek výhradám potvrdili. Píše Matúš Krčmárik.

15:58 Najmenej dvanásť poslancov z radov konzervatívnych toryovcov, ktorí Mayovej dohodu v januári odmietli, v utorok prisľúbili, že upravenú podobu zmluvy podporia.

15:50 Mayová vyhlásila, že britská vláda prijme potrebné zákony, aby zabezpečila, že regulačné normy vo Veľkej Británii zostanú rovnaké ako v Severnom Írsku.

15:32 Ak britskí poslanci novú podobu dohody odmietnu, v hre sú dva scenáre. Buď Spojené kráľovstvo Úniu opustí vo vopred stanovenom termíne - teda 29. marca 2019 - avšak bez dohody, alebo sa dátum odchodu Britov z EÚ presunie.

V prípade, že parlament Mayovú podrží a dohodu podporí, Spojené kráľovstvo odíde 29. marca s tým, že "veci zostanú v súčasnej podobe" až do decembra 2020, kým sa obe strany nedopracujú k trvalej podobe obchodnej dohody.

15:19 Mayová zhrnula, k akým zmenám došlo v brexitovej dohode od januára, keď ju vo vtedajšej podobe britskí poslanci výraznou väčšinou odmietli.

Premiérka je presvedčená, že sa jej podarilo pre Spojené kráľovstvo zabezpečiť najlepšie možné úpravy v dohode.

15:15 Škótsky konzervatívec John Lamont uviedol, že v januári hlasoval proti podporeniu Mayovej dohody. Teraz však naznačuje, že premiérku podporí. Argumentuje tým, že "biznis potrebuje istotu."

15:06 Theresa Mayová otvára rozpravu. Jej hlas znie veľmi zachrípnuto.

13:50 Írska poistka je kontroverzným bodom brexitovej dohody.

Má zabezpečiť priechodnosť hranice medzi Írskom a Severným Írskom aj po brexite, ale podľa niektorých britských poslancov hrozí, že krajina preto zostane natrvalo pripútaná k štruktúram Únie.

EÚ uisťuje, že poistka, ak by k jej uplatnenie vôbec došlo, by mala byť len dočasným riešením. Rozvodovú dohodu kvôli poistke ale znovu otvárať nemieni.

13:10 Generálny prokurátor Anglicka a Walesu Geoffrey Cox vyhlásil, že zmeny v dohode o brexite nedávajú Británii "prostriedky s medzinárodnou platnosťou", na základe ktorých by Londýn mohol odstúpiť od tzv. írskej poistky bez súhlasu Bruselu.

Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Prečítajte si tiež: Na čo by sme lepšie minuli brexitovú energiu? Na čokoľvek Čítajte 

13:02 Podnikatelia nevedia, či ich tovar o tri týždne hladko prejde colnými kontrolami, ako bude vyzerať cestovanie či mnoho iných vecí, ktorým sme sa už v Európe otvorených hraníc odnaučili venovať pozornosť.

O brexitových rokovaniach a o tom, že nikto si na zodpovednosť nevezme ich kolaps, píše Matúš Krčmárik.

12:00 Britská ekonomika za tri mesiace do konca januára vzrástla o 0,2 percenta, rovnako ako v predchádzajúcich troch mesiacoch.

11:40 Británia musí opustiť EÚ dovtedy, kým voliči z členských krajín nezvolia nový europarlament. Juncker to uviedol v liste predsedovi Európskej rady Donaldovi Tuskovi.

11:30 Spojené kráľovstvo dostalo druhú šancu, ktorá umožňuje riadený brexit. Vyhlásil to predseda EK Jean-Claude Juncker.

"To, na čom záleží, je to, čo s touto druhou šancou urobíte. Pretože nebude žiadna tretia šanca," odkázal britským poslancom.

Juncker spresnil, že zo strany EÚ už bolo urobené maximum a ak hlasovanie opätovne zlyhá, už nebudú "žiadne interpertácie interepretácií, žiadne ďalšie uistenia a znovuuistenia".

Načítavam video...

11:00 Vláda poslancom predstaví tri dokumenty. Prvý je spoločným právne záväzným nástrojom umožňujúcim Británii odstúpiť od írskej poistky. Británia a EÚ budú spolupracovať, aby sa írska poistka nahradila alternatívnymi opatreniami do decembra 2020.

Druhým dokumentom je spoločné vyhlásenie, ktoré sa pridá k politickej deklarácii o budúcom vzťahu medzi EÚ a Britániou.

Tretím dokumentom je podľa servera BBC "jednostranná deklarácia", ktorá zdôrazní postoj Británie, že jej nič nemôže zabrániť od odstúpenia od ustanovenia o írskej poistke, ak diskusie o budúcom vzťahu s EÚ stroskotajú.

LONDÝN, BRATISLAVA. O tom, kam dospel chaos sprevádzajúci brexitové rokovania, najviac vypovedajú rokovania z noci na utorok.

Ich výsledkom totiž je, že Británia môže odísť v termíne, ktorý si sama v súlade s Lisabonskou zmluvou určila a podľa dohody, ktorú pred niekoľkými mesiacmi podpísala so všetkými členskými štátmi.

Prielomom nemusí byť nové referendum

Veľkým prielomom teda už nemusí byť len prípadné opakovanie referenda či aspoň posunutie odchodu v horizonte niekoľkých rokov, teraz už stačí len banálne dodržanie podmienky o splnení dvojročnej lehoty od aktivovania článku 50 na samotný odchod.

Nehovoriac o tom, že aj termín sa stále môže posunúť o niekoľko týždňov, aj keď brexit sa musí uskutočniť do konca mája, keď sa v členských štátoch konajú voľby do Európskeho parlamentu.

Čo ďalej?

No nejaká dohoda je na svete, čo bude nasledovať?

Theresa Mayová si napriek naťahovačkám a nedôvere vlastných straníkov (nehovoriac už o labouristickej opozícii) domácu úlohu splnila. Do parlamentu prinesie niečo, čo by sa dalo označiť za ubezpečenie o návrate suverenity do Británie.

Ak by sa naťahovali rokovania o zachovaní otvorenej hranice medzi Írskom a Severným Írskom, nebude musieť čakať na bruselské požehnanie a môže jednostranne iniciovať odchod od bruselských regulácií.

Otázne bude, či to ako dostatočné ubezpečenie budú chápať aj Mayovej najväčší odporcovia v strane a medzi demokratickými unionistami, keďže aj za týchto podmienok môže byť Severné Írsko naviazané na Európu dlhšie ako zvyšok krajiny.

Aj vo vládnom návrhu, s ktorým predkladá dohodu poslancom, sa píše o "výraznom znížení šance, že Británia ostane viazaná európskymi reguláciami na neurčito". Zníženie, nie úplné odmietnutie tejto šance.

Konečné rozhodnutie teda nemá Mayová úplne v rukách, ak to však nevyjde, môže rovno položiť funkciu. Ďalšiu možnosť na rokovania už Juncker odmieta a nezdá sa, že by tentokrát blufoval.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  4. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  5. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete
  6. Do ZWIRN OFFICE sa sťahuje špičková zubná klinika 3SDent
  7. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur
  8. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár
  1. Leťte priamo z KOŠÍC a dovolenkujte na najkrajších plážach
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Výlet 2 v 1: Jednou nohou na Slovensku, druhou v Rakúsku
  4. Ahoj, TABI! Kto je záhadný digitvor?
  5. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  6. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  7. Dobrovoľníci z MetLife vysadili nové stromy a kríky
  8. MISSia splnená. Projekt Kesselbauer ožíva spokojnými majiteľmi
  1. Fellner otvorene: Manželka mi vyčítala, že zo mňa nič nemá 30 711
  2. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár 17 344
  3. Do utorka za vás uhradia polovicu exotickej dovolenky 16 542
  4. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur 10 882
  5. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové? 10 215
  6. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu 10 028
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur 7 797
  8. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe 5 838
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Miloš Roman.

Na gól čakali fanúšikovia 50 minút.


TASR
Futbalisti FK Humenné.

Domáci Považania inkasovali tri góly v úvodnom polčase.


TASR
Máté Lékai (vľavo) a Lukáš Urban v prvom štvrťfinále Európskeho pohára EHF FTC-Green Collect Budapešť - Tatran Prešov.

Hádzanárov Tatrana čaká domáca odveta vo štvrťfinále Európskeho pohára EHF.


Larry Lloyd.

Po skončení v Nottinghame pôsobil ako hrajúci tréner vo Wigane, ktorý dostal zo štvrtej do tretej ligy.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu