1. Účasť pomohla. Orbánovi
Stovky ľudí v predvečer volieb kráčali za autom s dídžejom a mávali vlajočkami rôznych strán. Aj keď niektorí čakali na mobilizačnom protivládnom pochode viac ľudí, reálne výsledky sa ukázali až v nedeľu.

K volebným urnám prišlo historicky najviac Maďarov – 69,5 percenta voličov.
Už ráno o deviatej bola účasť vyššia ako vo všetkých voľbách od roku 1998, v Budapešti stáli ľudia v radoch ešte tri hodiny po oficiálnom skončení volieb.
Analytici pôvodne predpokladali, že účasť vyššia ako 65 percent pomôže najmä opozičným stranám. Realita však bola úplne iná – voličov sa podarilo zmobilizovať najmä Fideszu, a to mimo Budapešti.
Opoziční kandidáti vyhrali mimo Budapešti len v troch okrskoch, kým Fidesz až v 91. Vládna strana tak získala hlasy od najmenej 2,5 milióna voličov, čo Viktor Orbán hneď v ďakovnej reči označil za symbol toho, že nikto nemôže jeho mandát spochybniť. Vládnuť tak môže nielen sám, ale aj s ústavnou väčšinou.
2. Hoaxy a antikampaň
Výraznú úlohu v kampani vládnej strany tvorili dezinformácie. Viktor Orbán obviňoval mimovládne organizácie, že chcú do Maďarska a Európy priniesť milióny utečencov.