SME
Štvrtok, 8. jún, 2023 | Meniny má Medard

Zemana v druhom kole volieb vyzve Drahoš (minúta po minúte)

Jiří Drahoš priznal, že ho inšpiroval príbeh prezidenta Andreja Kisku.

Súčasného prezidenta Miloša Zemana v druhom kole vyzve Jiří Drahoš.Súčasného prezidenta Miloša Zemana v druhom kole vyzve Jiří Drahoš. (Zdroj: TASR)

Prezidentské voľby v Česku sme sledovali minútu po minúte:

19:10 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

19:04 Druhé kolo volieb sa bude konať o dva týždne, Česi budú môcť opäť hlasovať dva dni, v piatok aj v sobotu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

19:00 "Zeman je skutočne víťazom prvého kola. Na rozdiel od situácie spred piatich rokov však teraz nemá porazených súperov, ktorým by mohol zlákať voličov, aby za neho hlasovali v druhom kole. Po sobote ho podporujú len marginálni kandidáti pohybujúci sa okolo percenta hlasov.

Prečítajte si tiež: Zemanovi už neveria ani stávkové kancelárie. Drahoša vidia ako prezidenta Čítajte 

Naopak, za Drahoša sa postavili jeho hlavní súperi v prvom kole, Pavel Fischer, Michal Horáček, Marek Hilšer aj Mirek Topolánek.

Títo kandidáti získali spolu takmer asi 33 percent hlasov, ak by ich voliči hlasovali za Drahoša a ten by si udržal aj voličov súčasných, Zemana by porazil," zhrnul redaktor denníka SME Matúš Krčmárik.

18:27 Vo volebnom štábe Jiřího Drahoša je aj najmladší člen poslaneckej snemovne Dominik Feri (Top 09). Podporu kandidátovi vyslovil už pred voľbami, priznáva však, že je z miery Drahošovho úspechu prekvapený. Ohromilo ho najmä to, koľko hlasov dokázal získať aj v malých obciach.
Podľa Feriho za to vďačí najmä svojej charizme, cítiť z nej podľa neho profesorovu dôstojnosť. “Pôsobí na mňa ako taký masarykovský typ,” hovorí pre SME Feri. “Vysoký, majestátny, charizmatický muž. Šedé vlasy, ale zároveň zaujímavý a vtipný.”

SkryťVypnúť reklamu

18:24 Do volebného štábu Jiřího Drahoša zavítal aj porazený kandidát Michal Horáček. Okamžite ho obklopili podporovatelia a novinári, započuť, čo hovorí, je tak nemožné. Skupinka, ktorá ho obklopila, len každú chvíľu vykríkne “bravó” či “hurá”.

18:19 Do volebného štábu Jiřího Drahoša prišiel kandidát Marek Hilšer s manželkou, ktorý v prvom kole prezidentských volieb skončil na piatom mieste.

Drahošovi zablahoželal a poďakoval mu za gentlemanskú kampaň. “Sme radi, že sa vám podarilo uspieť,” povedal Drahošovi. “Ak budete potrebovať akúkoľvek podporu, som pripravený.” Jiří Drahoš mu poďakoval za to, že do volebného štábu prišiel, a ich súperenie označil za rytierske. “Tak čo, dáme si panáka?” zakončil Hilšer rozhovor pred novinármi.

18:00 Neúspešný kandidát Vratislav Kulhánek v druhom kole podporí Drahoša. Zo svojho posledného miesta je sklamaný. Súdi, že mu uškodil jeho postoj k euru.

SkryťVypnúť reklamu

17:48 Premiér Andrej Babiš (ANO) zablahoželal k výsledku obom postupujúcim kandidátom, Milošovi Zemanovi aj Jiřímu Drahošovi.

"Nemám dôvod meniť názor ohľadom podpory," dodal Babiš, ktorý pred prvým kolom podporil Zemana. Súčasnému prezidentovi pre druhé kolo poradil, aby sa zbavil niektorých svojich spolupracovníkov, mal by ísť do televíznych debát s Drahošom a mal by dať najavo, že nechce Českú republiku orientovať na východ. "Ak chce uspieť v druhom kole, mal by jasne deklarovať, že nechce našu krajinu orientovať na východ, že tam jazdí len kvôli českým firmám, aby ich podporil" uviedol Babiš.

17:35 "Šance oboch kandidátov v druhom kole sú vyrovnané, trochu navrch má Drahoš," uviedol pre ČT slovenský politický analytik Grigorij Mesežnikov.

SkryťVypnúť reklamu

17:25 Ak by mal Drahoš pristúpiť na dve televízne debaty so Zemanom, bude požadovať, aby sa jedna z nich vysielala na ČT, výber druhej televíznej stanice nechá na Zemanovom tíme.

17:05 V hlasovaní Čechov v Nemecku suverénne zvíťazil Jiří Drahoš.

16:52 Miloš Zeman zvíťazil celkovo v 74 okresoch ČR, Jiří Drahoš v troch.

16:47 Prezidentský kandidát Pavel Fischer do druhého kola podporil Jiřího Drahoša. Svoj výsledok, ktorý prekročil desať percent, označil za fenomenálny.

16:38 Zeman vyzval svojich voličov, aby prišli aj v druhom kole volieb a sľúbil, že sa zúčastní predvolebnej diskusie s Jiřím Drahošom. "Zavolajte svojich blízkych, priateľov, priateľky, milencov aj milenky, aby prišli k voľbám," povedal v brífingu súčasný český prezident.

SkryťVypnúť reklamu

Inšpirovalo ma, ako Andrej Kiska vyhral voľby. Zvíťaziť môže aj človek, ktorý za sebou nemá tridsať rokov v politike a neovláda politické fígle.

Jiří Drahoš

16:35 Na Slovensku získal najväčšiu podporu Jiří Drahoš (46,3% hlasov). Na druhom mieste skončil Pavel Fischer s 16,2% a na treťom Miloš Zeman s 13,9%.

16:28 Expremiér Mirek Topolánek zo svojej neúspešnej kandidatúry sklamaný nie je. Voličov vyzýva, aby v druhom kole volieb dali svoj hlas Jiřímu Drahošovi.

16:19 Jiří Drahoš priznal, že ho oslovil príbeh slovenského prezidenta, ktorý voľbu vyhral bez predošlých politických skúseností. “Inšpirovalo ma, ako Andrej Kiska vyhral voľby. Zvíťaziť môže aj človek, ktorý za sebou nemá tridsať rokov v politike a neovláda politické fígle,” povedal. Drahoš tiež dodal, že ak boj o kreslo prezidenta vyhrá, veľmi rád sa s Andrejom Kiskom stretne pri svojej prvej zahraničnej návšteve.

Drahoš zároveň očakáva, že pred druhým kolom prezidentskej voľby ho podporia aj tí kandidáti, ktorí dnes z boja vypadli. Podľa jeho slov si to kandidáti navzájom sľúbili už dávnejšie.

SkryťVypnúť reklamu

16:17 V druhom kole si s Milošom Zemanom definitívne zmeria sily Jiří Drahoš.

Prečítajte si tiež: Po veľkom prekvapení volieb postupuje Drahoš. A má šancu Čítajte 

"Nebude to mať ľahké, ale ak to ustojí, môže sa stať prezidentom. Spomedzi Zemanových súperov má totiž najväčšiu šancu získať na svoju stranu voličov protikandidátov," píše z Česka redaktor SME, Matúš Krčmárik.

16:00 Jiří Drahoš dorazil do svojho volebného štábu. Svoj príhovor k podporovateľom a novinárom začal športovou metaforou. “Vyzerá to tak, že sme zo skupiny postúpili do finále,” povedal.
Pokračoval poďakovaním všetkým voličom, ktorí prišli v piatok a sobotu k volebným urnám, neskôr aj voličom, ktorí podporili konkrétne jeho. Poďakoval i svojmu tímu a manželke.
Taktiež si v príhovore položil otázku, či sa v druhom kole stretne s terajším prezidentom, alebo skôr s jeho tímom. “Miloša Zemana rešpektujem, ale mám pocit, že súperím skôr s jeho najbližším okolím,” uviedol.

SkryťVypnúť reklamu

15:58 V štábe Michala Horáčka je už každému jasné, že hostiteľ nemá šancu na víťazstvo. Horáček rozdal niekoľko rozhovorov a stiahol sa do VIP zóny. V hlavných priestoroch ľudia sledujú priamy prenos z prejavu Jiřího Drahoša.

15:56 Po sčítaní 90 percent okrskov vedie Miloš Zeman, prepadol sa pod hranicu štyridsiatich percent, má 39,71% hlasov.

15:51 Expremiér Mirek Topolánek pred novinármi priznal, že výsledky nie sú veľmi priaznivé. “Zatiaľ to vyzerá blbo, uvidíme,” povedal podľa iDNES.cz. Podľa vlastných slov prebudil ľudí z letargie. Neskôr priamo podporil Jiřího Drahoša, ktorý má najväčšiu šancu Zemana poraziť.

15:40 Prezident Miloš Zeman vystúpi pred novinármi o hodinu. Jeho hovorca Jiří Ovčáček hovorí, že ho teší výsledok prvého kola a dúfa, že Zeman výhru zopakuje aj druhom kole.

SkryťVypnúť reklamu

15:38 Priebežné výsledky v Prahe sa výrazne líšia od zvyšku republiky. V hlavnom meste výrazne boduje Jiří Drahoš a mierne nad republikový priemer aj Pavol Fischer. Naopak, Miloš Zeman má v Prahe pri sčítaní 40% miestnych okrskov o 18 percentuálnych bodov menej ako v celej republike.

15:35 Situácia po sčítaní takmer 80 percent volebných okrskov.

15:30 Priebežné výsledky po sčítaní 60% okrskov:

Zeman - 41,5 percenta, Drahoš - 25 percent, Fischer - 9,4 percenta, Horáček - 8,76 percenta, Hilšer - 8,69 percenta, Topolánek - 3,96 percenta, Hynek - 1,21 percenta, Hannig - 0 , 58 percenta, Kulhánek - 0,47 percenta hlasov.

15:16 Po sčítaní polovice všetkých okrskov sa črtá duel súčasného prezidenta Miloša Zemana s Jiřím Drahošom. Ostatní kandidáti sú v priebežných výsledkoch s odstupom za nimi. Web iDNES.cz upozorňuje, že čísla sa môžu výrazne zmeniť, zatiaľ sú zrátané len malé okrsky s desiatkami voličov.

SkryťVypnúť reklamu

15:08 Vo všetkých štyroch okresoch Libereckého kraja zatiaľ víťazí Miloš Zeman. Pri voľbách v roku 2013 pritom zvíťazil len v jednom z nich - v okrese Česká Lípa.

15:02 V Číne sú zrátané tri z piatich okrskov. Zatiaľ vedie Jiří Drahoš zhruba so 40 percentami hlasov. Druhý je Pavel Fischer (17%) a tretí Marek Hilšer (14%). Miloš Zeman je až piaty s približne 8%.

15:00 Po sčítaní 20 percent okrskov vedie naďalej Zeman (43,63 percenta hlasov). Druhý je Drahoš (34,32), tretí Fischer (8,83), štvrtý Hilšer (8,60), piaty Horáček (8,54). Pre Topolánka zatiaľ hlasovalo 3,68 percenta voličov. Účasť zatiaľ predstavuje 59,17 percenta.

14:50 Na južnej Morave sa začínajú profilovať dvaja favoriti - Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Zatiaľ je však sčítané 3,5% okrskov. Pripomeňme, že v Juhomoravskom kraji pred piatimi rokmi v prvom kole zvíťazil Miloš Zeman s 25,81%. Jediným okresom južnej Moravy, kde nedominoval, bolo Brno-mesto. Tu zvíťazil Karel Schwarzenberg.

SkryťVypnúť reklamu

14:48 Vo volebnom štábe Jiřího Drahoša naďalej panuje dobrá nálada aj bez prítomnosti kandidáta. Priebežným výsledkom, v ktorých je zatiaľ Drahoš na druhom mieste, nik veľkú pozornosť nevenuje. Novinári sa viac sústredia na slávne osobnosti, ktoré do štábu zavítali - napríklad opernú speváčku Soňu Červenú či dokumentaristku Olgu Sommerovú, ktoré v kampani Drahoša oficiálne podporili.

14:43 V čase, keď ešte veľmi nie je čo hodnotiť, vystúpil Michal Horáček, na pódiu ho sprevádzala manželka. Poďakoval jej, svojim poradcom, aktivistom, ľuďom vo volebných komisiách. Horáček počas kampane prešiel viac ako 500 obcí, spolu 84-tisíc kilometrov. "Bola to nádherná doba," vyhlásil kandidát na pódiu.

"Teraz už nemôžem urobiť nič, občania rozhodli a ja ich verdikt očakávam bez nervozity, s pokorou, s úctou," povedal.

SkryťVypnúť reklamu

Potom požiadal novinárov o otázky, no zatiaľ žiadna nepadla, keďže výsledky nie sú známe a je po kampani. "V celej kampani ste boli féroví, zoznamovali ste občanov s kandidátmi a vašu prácu si veľmi vážim," odkázal z pódia Horáček novinárom.

14:42 V obci Lhota u Olešnice (Blanenský kraj) zvíťazil Pavol Fischer, ktorý získal 10 hlasov. V tesnom závese nasledoval Jiří Drahoš s počtom 9 hlasov. Miloš Zeman získal 6, Michal Horáček 4 hlasy. Na poslednom mieste sa umiestnil Marek Hilšer s 2 hlasmi. Uviedla to predsedníčka komisie Milena Nedělová.

14:37 Do svojho volebného štábu už dorazil aj Pavel Fischer. "Spokojný by som bol s dvojciferným výsledkom," povedal po príchode novinárom. "Som rád, že z neznámeho diplomata sa stal rešpektovaný kandidát," doplnil. V kampani mu urobilo radosť vrelé prijatie v regiónoch. Poďakoval tiež svojom manželke Kláre Fischerovej, členom svojho štábu a dobrovoľníkom.

SkryťVypnúť reklamu

14:27 V Kostelci v Jičínskom kraji zvíťazil Jiří Drahoš, ktorý dostal deväť hlasov. Druhý skončil Marek Hilšer. Odvolilo 28 ľudí. Pre ČT to povedala predsedníčka tamojšej volebnej komisie.

14:22 Vo volebnom štábe Jiřího Dahoša začína byť rušno, hostí aj novinárov pribúda. Kandidát však stále nedorazil. Jeho príchod je ohlásený na pol štvrtú až štvrtú hodinu poobede.

14:18 V obci Jankov v Pelhřimovskom kraji majú hlasy sčítané. Zvíťazil tu Zeman, ktorý dostal 10 z 25 hlasov. Uviedol to člen komisie Miroslav Jonák.

14:02 Do svojho volebného štábu na brehu Vltavy dorazil Michal Horáček. S novinármi, ktorí ho okamžite obkolesili, veľmi nehovoril, prešiel do VIP zóny. Na pódiu by mal vystúpiť o 14:30.

13:54 Či už Miloš Zeman skončí v úrade teraz alebo o päť rokov, nič po sebe nezanechá, povedal v rozhovore pre SME Michael Žantovský, bývalý hovorca Občianskeho fóra, a tiež exhovorca Václava Havla. Žantovský je dlhoročný diplomat a v súčasnosti šéf Knižnice Václava Havla. „Nič nevytvoril, nič nedokázal, o nič sa nezaslúžil,“ povedal o Zemanovi. Napriek tomu sa podľa Žantovského na Zemana celkom nezabudne.

SkryťVypnúť reklamu

„Spomíname na prezidenta Emila Háchu, spomíname si, že prezident Antonín Zápotocký hral na hrade mariáš. Takisto si budeme spomínať, že prezident Zeman zažil silný záchvat virózy pri prehliadke korunovačných klenotov, ale že by vstúpil do dejín ako postava, ktorý niečo významné pre Česko urobila, to bohužiaľ nie,“ vyhlásil.

Zeman podľa neho vytvára rozdelenú atmosféru v Česku, no jeho prvé víťazstvo pred piatimi rokmi bolo vďaka dopytu po politikovi ako je on, takže je istým spôsobom aj produktom tejto atmosféry.

Nič nevytvoril, nič nedokázal, o nič sa nezaslúžil.

Michael Žantovský, bývalý hovorca Václava Havla

"Dopyt po pantátovi, ktorý bude piť v krčme pivo a počúvať hity popmusic z roku 1975, hovoriť vulgárne ako Jarda od vedľa, s ktorým sa cítime tak trochu doma, nemusíme sa príliš obzerať do ďaleka," popísal Žantovský. Zeman ho v minulosti nazval "skútr" a nezabudol pri tom dodať, že nejde o malú motorku ale o skratku slovného spojenia sk...ený trpaslík.

SkryťVypnúť reklamu

13:45 Jiří Drahoš bude výsledky sledovať v kultúrnom centre La Fabrika v pražských Holešoviciach. V prerobenom industriálnom priestore, ktorý dnes slúži aj pre účely seminárov, divadelných či tanečných predstavení, kandidáta ešte nevidieť.

Už približne hodinu sa tu zbiehajú najmä novinári. V štábe beží český spravodajský kanál ČT24, nikto mu však nevenuje príliš veľkú pozornosť. Podporovatelia Jiřího Drahoša sa venujú rozhovorom či obedu, zástupcovia médií zas prípravám.

V štábe Jiřího Drahoša je redaktorka denníka SME Karolína Klinková.

13:18 Michal Horáček si svoj volebný štáb rozložil priamo na brehu Vltavy v budove Spolku výtvarných umelcov Mánes, teda vo funkcionalistickej stavbe z čias prvej republiky.

Zhromažďujú sa tu zatiaľ najmä novinári, no je pripravený priestor pre množstvo hostí. Aj veľkoryso postavené pódium naznačuje, že Horáček verí, že napriek prieskumom by práve on mohol byť hlavným víťazom prvého kola volieb, a teda že postúpi do druhého kola.

SkryťVypnúť reklamu

V štábe Michala Horáčka je redaktor denníka SME Matúš Krčmárik.

13:00 Volebné miestnosti sa o hodinu zatvoria.

12:30 Aj Česi v zahraničí majú o voľby záujem. Pred volebnou miestnosťou v Londýne sa vytvoril rad.

12:14 Niektorí obyvatelia Brna žijúci v mestskej časti Žabovřesky prišli nechtiac o volebné právo. Pošta im totiž nedodala včas voličské preukazy. A pretože už boli vydané, nemohli odvoliť inak.

11:45 V Prahe okolo 11:00 volebná účasť presiahla 50 percent.

11:33 Ďalší mandát prezidenta Zemana nie je v najlepšom záujme Českej repulbiky, povedal na kongrese ODS predseda strany Petr Fiala. Podľa webu iDNES.cz vyzval ľudí, aby išli voliť.

11:19 Denník SME v novembri 2017 priniesol rozhovor s prezidentským kandidátom Marekom Hilšerom. Kriticky sa vyjadroval na adresu súčasného prezidenta Zemana.

Prečítajte si tiež: Zemanov súper: Zeman a Babiš hrajú falošnú hru. Oni stvorili tento systém Čítajte 

„Prezident si ústavu vždy vykladá inak, čo vidno už pri vymenovaní vlády. Od jednej chcel 101 hlasov s overenými podpismi, od ďalšej len prísľub väčšiny, teraz väčšinu nežiada. To hovorí o tom, že je nevyspytateľný a takto by sa prezident v demokracii nemal správať," uviedol pre SME Hilšer.

10:50 Každý kandidát mohol do kampane pred prvým kolom volieb vložiť najviac 40 miliónov českých korún (viac ako 1,5 milióna eur).

Z prezidentských adeptov sa k hornej hranici tejto sumy podľa prehľadu transparentných účtov blížili iba Horáček a Drahoš. Kritike v tomto ohľade čelí Zeman, ktorý podľa svojich slov kampaň nevedie, ale jeho billboardy a plagáty je vidno najviac.

10:23 V Jablonci nad Nisou obyvatelia súčasne s prvým kolom volieb rozhodujú o budúcnosti výherných automatov v meste. Ak aj budú ľudia hlasovať za ich zrušenie, koniec hazardu v meste to znamenať nebude, kasína totiž zostanú. Záujem o referendum bol v piatok menší ako o prezidentské voľby.

10:08 Aktivistku hnutia Femen vyšetruje polícia pre podozrenie z trestného činu výtržníctva. Podľa policajného hovorcu chcú kriminalisti prípad vyriešiť v skrátenom prípravnom konaní a odovzdať ho čo najrýchlejšie súdu. Ženu umiestnili do cely predbežného zadržania, kde môže byť maximálne 48 hodín, uvádza ČTK.

9:45 V Zlíne dosiahla volebná účasť v prvom kole už po piatku 45,8 percenta. V roku 2013 bola účasť po prvom dni volieb o čosi nižšia, na úrovni 42,16 percenta. Spravodajský web ČT24 informuje, že v meste možno voliť v 74 okrskoch, volebné komisie majú viac ako 500 členov.

9:35 V Bruseli odvolila skupina českých športovcov, ktorí krajinu reprezentujú v pozemnom hokeji. V Antverpách teraz súťažia v halových majstrovstvách Európy.

8:31 Priebeh volieb poznačil popoludňajší incident z 13. pražského obvodu, kde polonahá aktivistka feministického hnutia Femen, Ukrajinka Anželina Diašová, na prvý raz zabránila odvoliť úradujúcemu prezidentovi Milošovi Zemanovi, ktorému sa postavila do cesty s nápisom Zeman - Putin's slut (Zeman - Putinova fľandra) na hrudi. Ochranka zasiahla, ženu zadržali a prezidentovi po krátkom čase umožnili vhodiť hlas do urny.

Načítavam video...

8:30 Piatkový úvodný deň druhej priamej voľby prezidenta v histórii Česka sprevádzal značný záujem voličov. Účasť podľa odhadov členov volebných komisií mohla už v prvých hodinách dosiahnuť v závislosti od lokality 20-25 percent.

8:24 V Českej republike pokračuje v sobotu druhým dňom prvé kolo prezidentských volieb. Volebné miestnosti sa otvorili o 8.00 h a zatvoria sa o 14.00 h. Väčšina výsledkov by mala byť podľa odhadov známa do sobotňajšieho večera.

PRAHA. V Českej republike prebieha druhá priama voľba prezidenta, ktorú vyhlásil predseda Senátu na 12. a 13. januára 2018.

O Pražský hrad bojuje deväť kandidátov: Miloš Zeman, Jiří Drahoš, Michal Horáček, Marek Hilšer, Pavel Fischer, Mirek Topolánek, Petr Hannig, Vratislav Kulhánek a Jiří Hynek. Prípadné druhe kolo voľby pripadá na 26. a 27. januára 2018.

Prečítajte si tiež: Prechádzka prázdnou a o to viac rozhádanou Prahou. Nádej sa nečrtá Čítajte 

Podľa prieskumu CVVM z decembra by Zeman získal 32 percent hlasov a za ním je bývalý šéf akadémie vied Jiři Drahoš s 21,5 percenta a textár a podnikateľ Michal Horáček s 10,5 percentami.

Dá sa očakávať, že práve z tejto dvojice by mal vzísť Zemanov súper do druhého kola. Za nimi je totiž len so štyrmi percentami lekár Marek Hilšer.

Volebné miestnosti sa uzavrú v sobotu 13. januára o 14. hodine.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Aj vaše dieťa sa môže veľmi jednoducho nakaziť parazitmi.
 3. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 4. Viac kusov hydiny do každej rodiny
 5. Ako znížiť vysoký cholesterol?
 6. Najskôr boli nitrianskymi kniežatami, potom uhorskými kráľmi
 7. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 8. Hlavná cena 25.000 eur. Kráľovská súťaž s pivom Krušovice
 1. Ostré videnie vďaka špeciálnym biometrickým šošovkám
 2. Viac kusov hydiny do každej rodiny
 3. Super zábava, super deň
 4. Špecialisti na úspory vám bezplatne poradia
 5. Ako znížiť vysoký cholesterol?
 6. Čo priznali rodičia?
 7. Najskôr boli nitrianskymi kniežatami, potom uhorskými kráľmi
 8. Špecialisti na úspory vám bezplatne poradia
 1. Čierne zlato zeme premenili v Lipanoch na aquaparkové potešenie 15 257
 2. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku 12 155
 3. Prečo sa oplatí nakupovať na online trhovisku? Poznáme dôvody 6 745
 4. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 5 881
 5. Aká má byť hrúbka izolácie pri rekonštrukcii domu? 5 816
 6. Dovolenkový raj kúsok za hranicami 5 427
 7. Ak si teraz predplatíte mesačník INDEX, získate knihu zadarmo 5 142
 8. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem 3 911
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Môžeme síce akože bojovať s trollovacou farmou z Ruska, ale to nie je žiaden boj ani len bitka.

Ak chceme poraziť svet politických podvodníkov a ruskej propagandy, musíme ľuďom vrátiť kontakt s kultúrou. A začať u detí.


7. jún
Dušan Dědeček s eskortou pred senátom Mestského súdu Bratislava.

Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné.


a 1 ďalší 6 h
Anna Lührmannová

Rozhovor s Annou Lührmannovou.


7. jún
Nataša Holinová

Lepšou možnosťou bolo priznať si vinu a čin oľutovať.


1 h

Neprehliadnite tiež

Vrtuľník Chinook počas medzinárodného vojenského cvičenia na Lešti.

Tuniská armáda v uplynulých rokoch stratila počas prieskumných a výcvikových letov niekoľko strojov.


TASR 1 h
Ilustračné foto.

Turkménsko už zakázalo reklamu na tabakové výrobky a fajčenie na verejných miestach.


TASR 1 h
Instagram.

Meta, materská spoločnosť Instagramu, bezprostredne na informácie nereagovala.


TASR 2 h
Pekka Haavisto

Haavista sa bude o post prezidenta pokúšať tretíkrát.


TASR 2 h

Sportnet

Rakúšan Kevin Wimmer sa stal novou posilou Slovana Bratislava.

Slovan zdôrazňuje, že má opäť tie najvyššie ciele.


TASR 42m
Na snímke slovenskí reprezentanti vo futsale.

Slovenskí reprezentanti vo futsale zabojujú o postup na MS.


TASR 1 h
Fernando Verdasco.

Na domácom turnaji sa predstaví Molčan.


TASR 39m
Anglický futbalista Alexis Mac Allister v drese Brightonu.

Agentúra AFP píše o sume 55 miliónov libier.


TASR 2 h
SkryťZatvoriť reklamu