KÁBUL.Šiesti americkí vojaci a traja afganskí civilisti utrpeli dnes zranenia pri samovražednom bombovom útoku na americký vojenský konvoj, ku ktorému došlo v stredoafganskej provincii Parván.
Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie misie NATO v Afganistane.

Pri incidente, ku ktorému došlo neďaleko Bagrámu, najväčšej americkej vojenskej základne v Afganistane, neutrpel ani jeden z vojakov "život ohrozujúce" zranenia. Všetci sú momentálne hospitalizovaní v zdravotníckom zariadení na základni.
Zranení afganskí civilisti boli prevezení do miestnej nemocnice, uvádza sa vo vyhlásení misie Rozhodná podpora v Afganistane.
K zodpovednosti za dnešný samovražedný bombový útok sa prihlásilo afganské militantné hnutie Taliban, podľa ktorého pri ňom 13 amerických vojakov zahynulo a ďalších 11 utrpelo zranenia.
Loading
...