BRATISLAVA. Egyptská organizácia plniaca úlohu watchdoga uviedla, že úrady zvýšili počet blokovaných kritických webstránok a teraz sa snažia zabrániť používateľom internetu získavať softvér, ktorý im umožní obísť takéto obmedzenia.

V pondelkovom vyhlásení Asociácia pre slobodu slova a názorov zverejnila informáciu, že Egypt od spustenia cenzúrnej kampane na konci mája zablokoval ďalších päť webov, čo zvýšilo ich celkový počet na 62 webstránok.
Hlavná egyptská tlačová agentúra vtedy oznámila, že vláda dala príkaz poskytovateľom internetových služieb zablokovať prístup k 21 spravodajským webom pre domnienky o podpore terorizmu a vydávaní falošných správ.
Napriek tomu zablokovali aj seriózne weby ako prominentnú investigatívnu platformu Mada Masr či Daily News Egypt. Udalosti začali napredovať po tom, ako egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí podnikol ďalšie kroky proti svojim odporcom.