WASHINGTON D.C., BRATISLAVA. Špekulovalo sa, ako vyzerá, keďže jej podobizeň po zmene pohlavia bola takmer neznáma. Chelsea Manningová v piatok konečne zverejnila svoju fotografiu a na sociálnych sieťach pozdravila svojich fanúšikov.
„Okej, tu som všetci!“ napísala pod fotku. Deň predtým sa na jej twitteri objavil aj záber, ako zapíja prepustenie na slobodu, nebolo jej však vidieť tvár.

Manningovú prepustili z vojenskej väznice Fort Leavenworth v americkom Kansase v stredu po tom, ako si odpykala sedem rokov zo svojho 35-ročného trestu. Odsúdili ju za stiahnutie obrovského množstva tajných diplomatických depeší, ktoré odovzdala WikiLeaks.
Do väznice nastúpila ešte ako vojak Bradley Manning, ktorý si tam zmenil pohlavie.
„Viem si predstaviť, že budem žiť ako osoba, ktorou skutočne som a ktorou môžem byť aj smerom k vonkajšiemu svetu. Sloboda bola niečím, o čom som snívala, ale nikdy som si nevedela predstaviť, že by sa týkala aj mňa,“ vyhlásila.
Loading
...
a