Stav núdze zastihol 50 miliónov ľudí. Východ USA zasiahla snehová víchrica

Husto sneží v oblasti Bostonu, New Yorku, Baltimoru i Filadelfie.

New York. (Zdroj: SITA/AP)

WASHINGTON. Na východe Spojených štátov panovali v pondelok i utorok pre toto obdobie nezvyčajne nízke teploty, od mínus štyri až do dvoch stupňov Celzia. Predpokladá sa, že okrem východného pobrežia víchrica zasiahne aj oblasť Veľkých prérií a tzv. stredoatlantickú oblasť.

Agentúra Reuters v utorok uviedla, že guvernéri štátov New York, New Jersey, Pensylvánia a Virgínia už vyhlásili stav núdze. Ide o regióny, kde žije okolo 50 miliónov ľudí.

Husto sneží v oblasti Bostonu, New Yorku, Baltimoru i Filadelfie. Očakáva sa, že napríklad v okolí New Yorku napadne do stredy rána do 60 centimetrov snehu. Hranica, kde sa snehové zrážky menia na dažďové, prechádza južne od Washingtonu.

Newyorská radnica v noci na utorok vyzvala obyvateľov mesta, aby podľa možnosti zostali doma alebo aspoň nepoužívali autá, kým technické služby sneh z ciest neodstránia. Varovala tiež pred nízkou viditeľnosťou kvôli hustému sneženiu a nárazovému vetru. Energetické spoločnosti sa pripravili na možné výpadky v dodávkach elektrického prúdu.

Očakávajú sa aj výpadky v železničnej a autobusovej doprave a možné prerušenie na viacerých linkách newyorského metra. Štátne školy v New Yorku dnes zrušili vyučovanie. Rovnaké nariadenie vydali aj úrady v ďalších mestách. Letecké spoločnosti pôsobiace v USA začali postupne rušiť viac ako 5000 na utorok naplánovaných letov.

Téma: Počasie


Článok je zaradený aj do ďalších tém Sme v obrazoch

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Volkswagen: Odborári dostali to, čo sme im núkali pred štrajkom

Na jar ponúkal Volkswagen zvýšenie platov o 12 percent.

ŠPORT

Sagan vracia investované milióny. Jeho šéf je spokojný

Denk založil pred siedmimi rokmi amatérsky tím, teraz je medzi elitou.

KULTÚRA

Ľubomír Feldek: Význam má hnutie, ktorému ide o život

Namiesto aliancie za rodinu by mala vzniknúť aliancia proti rodine, hovorí.

Neprehliadnite tiež