AMERICKÉ VOĽBY NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

Prezident Putin sa už teší na svojich kolegov (voľby na sociálnych sieťach)

Američania na sociálnych sietiach sa dlho zabávali. Po ziskoch Donalda Trumpa sa stala témou číslo jedna emigrácia.

Ilustračné foto.(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Voľby 45. prezidenta Spojených štátov amerických majú vlastné hashtagy, emotikon, ktorý zobrazuje volebnú urnu aj digitálnu verziu nálepky, ktorú roky voliči priliepali v reálnom svete.

Prečítajte si tiež: Minúta po minúte: Američania rozhodujú o budúcnosti, Clintonová už odvolila

Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

Streda 11:36 Voľby objektívom Magnum Foundtation.

Streda 9:05 Americký komik George Carlin raz povedal:

Streda 8:38 Trump zverejnil na Twitteri fotografiu z čakania na výsledok.

Článok pokračuje pod video reklamou

Streda 8:11 Trump spasiteľ.

Streda 7:39 Prezident Putin sa už teší na stretnutie s kolegami.

Streda 7:29 Zo všetkých múdrostí, ktoré sme mohli nájsť v Simpsonovcoch, teraz vynikne táto.

Streda 6:06 Medzičasom v Kalifornii legalizovali marihuanu aj na rekreácie, kým Florida a Severná Dakota ju schválili na lekárske účely.

Streda 5:27 Kanadská webová stránka pre imigráciu kolabuje. A podľa humornej nálady na oficiálnom twitterovom účte krajiny sa na južných susedov už tešia.

Streda 5:07 Stretnutie s madam prezidentovou sa odkladá.

Streda 4:47 Ivanka sa pri volení za svojho otca cítila surreálne. Až sa prebudíte, budete na tom podobne.

Streda 4:35 Kanada nedávno ohlásila, že v ďalšom roku prijme 300-tisíc ekonomických migrantov. Pre Američanov, ktorí sledujú Trumpove zisky po celej krajine so zdesením, je to dobrá správa.

Streda 0:48 Po tom, ako na profile satirického The Onion volil v amerických voľbách Ježiš, prišiel na rad portál Huffington Post.

Svojim fanúšikom ponúkajú možnosť sledovať v priamom prenose, ako sa Donald Trump roztápa.

Streda 0:35 Americká televízia CNN o nedávno zverejnených exit polloch zo štátu Kentucky informuje ako o "kľúčových". Podľa odhadov mal na výhru šancu 97 percent.

Ešte predtým uverejnili prieskum, podľa ktorého 38 percent ľudí volilo kvôli – držte sa – zmene. Drámy nie je nikdy dosť.

Utorok 23:50 Predstavte si posledné mesiace v koži Melanie Trumpovej. Najprv sa musíte tváriť, že vám neprekážajú jeho vulgárne reči o ženách. A potom ani nemôžete slobodne voliť.

Utorok 23:39 Trumpovu oficiálnu stránku napadli hackeri. Všimnúť si rozdiel nie je jednoduché.

Utorok 23:24 Viete, že ak by ani jeden z kandidátov nezískal viac ako 270 voliteľov, rozhodoval by o prezidentovi Kongres? Vyberal by si zo všetkých možností, ktoré do hlasovacích lístkov voliči napísali.

Čo by ste povedali na amerického prezidenta Vladimira Putina?

Utorok 23:13 Slovenská stránka Zomri, predtým Jakub Martinec, predtým Martin Jakubec, si všimla pozoruhodnú zmenu u jedného z významných slovenských politikov. Skromne.

Utorok 22:57 Donaldovi netrvalo dlho, kým niekoho zažaloval za manipulovanie volieb. Ešte kratšie trvalo, kým mu žalobu zamietli.

Utorok 22:41 Donald Trump sa zrejme pozeral na hlasovací lístok svojej manželky Melanie. Dôvera je predsa základ každého vzťahu.

Utorok 22:14 Zakladateľ serveru WikiLeaks Julian Assange, ktorý už niekoľko týždňov publikuje e-maily jej poradcu Johna Podestu, sa bráni kritike. Tvrdí, že nemá osobný záujem na tom, aby Clintonová prehrala voľby.

"Nemôžeme uverejniť niečo, čo nemáme," reaguje na obvinenia, že WikiLeaks neboli dosť kritickí voči Trumpovi.

Utorok 21:59 Satirický server The Onion informoval o tom, že Bernie Sanders počas volieb zaskočil za neznámeho robotníka v továrni, aby mohol ísť voliť. Žartoval.

Bernie Sanders si to všimol a na svojom twitterovom účte navrhol, aby bol vždy v deň volieb sviatok. Nežartoval.

Utorok 21:31 Keď už je reč o takzvaných tretích kandidátoch, nemožno nespomenúť Joea Exotica. Na twitteri má svoj vlastný hashtag, #VoteExotic.

Joe sa zasadzuje za všetko, za čo sa zasadiť dá a v súkromnom živote sa venuje svojej farme s tigrami. A nie, nie je to žart.

Utorok 21:15 V denníku The Economist majú pravdepodobne jasno. Hillary Clintonová podľa nich vyhrá

pravdepodobne, veľmi pravdepodobne.

Utorok 20:57 Donalda Trumpa a Hillary Clintonovej je doslova plný internet. Bolo by ľahké zabudnúť na to, že o miesto v Bielom Dome sa uchádzajú aj ďalší kandidáti.

Libertarián Gary Johnson, ktorý sa nechtiac preslávil tým, že mu nič nehovoril pojem Aleppo (niekdajšie najväčšie mesto v Sýrii, zničené vojnou), sa nevzdáva. Voličom podľa televízie CNBC odkazuje, že voliť Trumpa alebo Clintonovú považuje za plytvanie časom.

Utorok 20:40 Medzi slávnymi bude zrejme volebná účasť vysoká. Minimálne to tak vyzerá podľa množstva selfie fotiek, ktorými zaplavili sociálne siete Lady Gaga, Katy Perry, Jessica Biel, Alanis Morissette a ďalší.

Nálepky, ktoré majú na sebe nalepené (a pripomínajú svojich populárnejších súrodencov z banánov), dostáva v Spojených štátoch každý volič pri odchode z miestnosti.

Utorok 20:19 Rapper Chance spolu s desiatkami ľudí v Chicagu pochodujú smerom k volebným miestnostiam. "Moje meno je Chance. Pochádzam zo Chicaga v štáte Illinois. Som tu, aby som sa uistil, že všetci ostanete hore a budete voliť," burcoval dav na svojom spontánnom koncerte.

Hovorí sa, že demokracia v Spojených štátoch upadá. Viete si ale predstaviť Rytmusa na čele pochodu, ktorého cieľom je zvýšiť volebnú účasť?

Utorok 19:42 Nemecká kancelárka Angela Merkelová aj premiérka Nórska Erna Solbergová by privítali ženskú prezidentku v Spojených štátoch, vďaka čomu by sa svet posunul smerom k rovnováhe žien a mužov v politike.

Merkelová podľa vlastných slov očakáva výsledky volieb v USA "s napätím". Ktorý kandidát to napätie spôsobuje už ale verejnosti neprezradila.

Utorok 19:34 Donaldovi Trumpovi často vyčítajú, že nemá skúsenosti. Ak by sa však do Bieleho domu chcel niekto vlámať a Donald by tam bol osamote, nebolo by to prvýkrát. Sám Doma už totiž Donald bol.

Utorok 19:19 Kandidáti v amerických voľbách sa vždy doslova bijú o podporu celebrít. Mimochodom, odvoliť už stihli Ice Cube, najbohatšia speváčka na svete Taylor Swift a ďalší.

Kým väčšina z nich sa prikláňa k Hillary Clintonovej, režisér Clint Eastwood má iný názor. Politická korektnosť už ho vraj nebaví a cez Trumpov rasizmus by sa ľudia mali preniesť – má totiž "niečo za lubom".

Utorok 19:14 Prvý reálny úspech dosiahla Hillary Clintonová v dedinke Dixville Notch. Získala tam štyri hlasy v pomere ku Trumpovým dvom.

Obec, ktorá v roku 2012 mala 12 obyvateľov, je dlhodobo známa tým, že svoje volebné výsledky zverejňuje ako prvá.

Utorok 18:58 Za svoju mamu s nadšením hlasovala aj Chelsea Clintonová. Mimochodom, voda je mokrá.

Utorok 18:38 The Economist ukazuje, ako by dopadli prezidentské voľby, keby volili občania iných krajín, ako Spojených štátov. Pozrite sa, ako by volilo Nemecko, Francúzsko, Dánsko, ale aj Vietnam či Filipíny.

Utorok 18:25 Aj syn republikánskeho kandidáta a jeho bývalej manželky Ivany má jednu radu: "Ak vás rozčuľujú politici, potom za nich nehlasujte! Voľte riešenie, nie ďalšie problémy!"

Utorok 18:05 O voľbách nehovoria len politici. Nevidiaci spevák Stevie Wonder si podľa Guardianu v súvislosti s republikánskym kandidátom Donaldom Trumpom uťahuje sám zo seba. Tvrdí, že čakať, že mať Trumpa za prezidenta je niečo podobné ako mať Wondera za šoféra.

Utorok 17:50 Politická skupina NextGenClimate doniesla pred niektoré volebné miestnosti šteniatka. Dôvod? Psy majú k volebným urnám pritiahnuť mladých.

Prečítajte si tiež: Idioti nemôžu voliť a podobne bizarné zvyky amerických volieb

Utorok 17:00 V jednej z newyorských volebných miestností zatkli skupinu protestujúcich žien, ktoré narušili priebeh volieb.

Polonahé a pomaľované heslami ako “Trump, grab your balls” chceli znovu upozorniť na neúctivé výroky republikánskeho kandidáta na adresu žien.

Utorok 17:26 Američanom sa prostredníctvom Twitteru prihovára aj Biely dom. "Môj odkaz všetkým Američanov znie: Choďte tam a voľte," cituje pri fotografii súčasného prezidenta Spojených štátov Baracka Obamu.

Utorok 17:15 Pod hashtagom #WearWhiteToVote (voľ v bielom) voličky vzdávajú poctu americkým sufražetkám, teda ženám, ktoré bojovali za zrovnoprávnenie s mužmi. Práve sufražetky si totiž bielu farbu osvojili ako jeden z ich znakov. Dnes ženy v bielom vyjadrujú solidaritu s Hillary Clintonovou, ktorá sa môže stať prvou prezidentkou Spojených štátov v histórii.

Utorok 17:10 #"Post voting stress relfief", teda "povolebná úľava. Tak znie hasghtag, pod ktorý voliči pridávajú ankety, v ktorých sa ďalších užívateľov Twitteru pýtajú na to, ako podľa nich voľby dopadnú, pridávajú vtipné videá a obrázky či odporúčajú relaxačnú hudbu. Jedna z voličiek si pod hashtagom povolebnej úľavy pýta liek na upokojenie a pridáva emotikon, ktorý plače od smiechu.

Utorok 16:53 Kandidátka demokratov Hillary Clintonová na sociálnej sieti zdieľala fotku z volebnej miestnosti. Pre CNN popísala moment, keď volila samú seba, za "tú najponižujúcejšiu chvíľu". V popise snímky na Twitteri však len všetkým želá šťastný volebný deň, poníženie vôbec nespomína.

Prečítajte si tiež: Trump a Babiš: podobné majetky aj túžba po moci (profil)

Utorok 16:50 Donald Trump v deň volieb opakuje heslo svojej kampane aj na Twitteri. "Dnes spravíme Ameriku znova skvelou," prihovára sa na sociálnej sieti kapitálkami a výkričníkom.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
 2. Ušetrite na vykurovaní s novým Teplom so zárukou od ZSE
 3. Vo VSD prepli na vyššiu rýchlosť, šetria nám čas a peniaze
 4. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
 5. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať
 6. Najužitočnejšia appka
 7. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách
 8. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej
 9. V O2 to s dátami poriadne prehnali
 10. Zužitkovaním biologického odpadu šetríme prírodu aj náklady
 1. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
 2. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
 3. Ušetrite na vykurovaní s novým Teplom so zárukou od ZSE
 4. Vo VSD prepli na vyššiu rýchlosť, šetria nám čas a peniaze
 5. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
 6. Bratislava dostane o rok nový mestský bulvár
 7. Dexis Slovakia má nového generálneho riaditeľa
 8. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať
 9. Stavebná fakulta hostila medzinárodnú konferenciu CSASC
 10. Cestárske kariérne dni 2018 na SvF
 1. Najužitočnejšia appka 16 252
 2. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 13 887
 3. Do boja s plastovým odpadom na Slovensku vstúpil prvý reťazec 13 770
 4. Účet za liečbu chlapca? Šesť miliónov eur 13 711
 5. V O2 to s dátami poriadne prehnali 10 768
 6. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej 9 393
 7. Nasledujúci týždeň budeme cestovať za polovicu 7 184
 8. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách 6 107
 9. Čerstvosť je o správnom skladovaní. Reportáž zo skladu Kauflandu 4 176
 10. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu 2 403

Téma: Donald Trump


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Žitňanská: Stratila som dôvod zotrvávať v koalícii aj formálne

Žitňanská sa chce viac venovať učeniu.

DOMOV

Žitňanská sa rozhodla odísť zo strany Most-Híd

Exministerka spravodlivosti opúšťa aj poslanecký klub.

Komentár Zuzany Kepplovej

Kto žiadal otvorenosť, nikdy v cirkvi nepochodil

Obvinený biskup vidí tradičných nepriateľov.

Neprehliadnite tiež

Talianski akademici sa ospravedlnili za antisemitské zákony

V septembri 1938 boli Židia vylúčení z talianskych škôl, univerzít a výskumných inštitúcií.

Summit lídrov EÚ otázku migrácie nevyriešil, tvrdí Gabrižová

Šéfredaktorka portálu Euractiv: Motivácia vyhnúť sa neriadenému brexitu je pomerne veľká.

Na Cyprus dorazilo 65 utečencov zo Sýrie, priplávali z Libanonu

Pobrežná stráž ich sprevádzala na pevninu, kde im poskytli zdravotnú starostlivosť.

Na Viktóriinom jazere sa prevrátil trajekt so stovkami cestujúcich

Plavidlo bolo údajne preťažené a nachádzalo sa v ňom vyše 400 ľudí.

Pri Baltimore sa strieľalo. Situácia je nestála, varujú úrady

Udalosť sa odohrala v distribučnom centre spoločnosti Rite Aid v obci Perryman.