AMERICKÉ VOĽBY NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

Prezident Putin sa už teší na svojich kolegov (voľby na sociálnych sieťach)

Američania na sociálnych sietiach sa dlho zabávali. Po ziskoch Donalda Trumpa sa stala témou číslo jedna emigrácia.

Ilustračné foto.(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Voľby 45. prezidenta Spojených štátov amerických majú vlastné hashtagy, emotikon, ktorý zobrazuje volebnú urnu aj digitálnu verziu nálepky, ktorú roky voliči priliepali v reálnom svete.

Prečítajte si tiež: Minúta po minúte: Američania rozhodujú o budúcnosti, Clintonová už odvolila

Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

Streda 11:36 Voľby objektívom Magnum Foundtation.

Streda 9:05 Americký komik George Carlin raz povedal:

Streda 8:38 Trump zverejnil na Twitteri fotografiu z čakania na výsledok.

Článok pokračuje pod video reklamou

Streda 8:11 Trump spasiteľ.

Streda 7:39 Prezident Putin sa už teší na stretnutie s kolegami.

Streda 7:29 Zo všetkých múdrostí, ktoré sme mohli nájsť v Simpsonovcoch, teraz vynikne táto.

Streda 6:06 Medzičasom v Kalifornii legalizovali marihuanu aj na rekreácie, kým Florida a Severná Dakota ju schválili na lekárske účely.

Streda 5:27 Kanadská webová stránka pre imigráciu kolabuje. A podľa humornej nálady na oficiálnom twitterovom účte krajiny sa na južných susedov už tešia.

Streda 5:07 Stretnutie s madam prezidentovou sa odkladá.

Streda 4:47 Ivanka sa pri volení za svojho otca cítila surreálne. Až sa prebudíte, budete na tom podobne.

Streda 4:35 Kanada nedávno ohlásila, že v ďalšom roku prijme 300-tisíc ekonomických migrantov. Pre Američanov, ktorí sledujú Trumpove zisky po celej krajine so zdesením, je to dobrá správa.

Streda 0:48 Po tom, ako na profile satirického The Onion volil v amerických voľbách Ježiš, prišiel na rad portál Huffington Post.

Svojim fanúšikom ponúkajú možnosť sledovať v priamom prenose, ako sa Donald Trump roztápa.

Streda 0:35 Americká televízia CNN o nedávno zverejnených exit polloch zo štátu Kentucky informuje ako o "kľúčových". Podľa odhadov mal na výhru šancu 97 percent.

Ešte predtým uverejnili prieskum, podľa ktorého 38 percent ľudí volilo kvôli – držte sa – zmene. Drámy nie je nikdy dosť.

Utorok 23:50 Predstavte si posledné mesiace v koži Melanie Trumpovej. Najprv sa musíte tváriť, že vám neprekážajú jeho vulgárne reči o ženách. A potom ani nemôžete slobodne voliť.

Utorok 23:39 Trumpovu oficiálnu stránku napadli hackeri. Všimnúť si rozdiel nie je jednoduché.

Utorok 23:24 Viete, že ak by ani jeden z kandidátov nezískal viac ako 270 voliteľov, rozhodoval by o prezidentovi Kongres? Vyberal by si zo všetkých možností, ktoré do hlasovacích lístkov voliči napísali.

Čo by ste povedali na amerického prezidenta Vladimira Putina?

Utorok 23:13 Slovenská stránka Zomri, predtým Jakub Martinec, predtým Martin Jakubec, si všimla pozoruhodnú zmenu u jedného z významných slovenských politikov. Skromne.

Utorok 22:57 Donaldovi netrvalo dlho, kým niekoho zažaloval za manipulovanie volieb. Ešte kratšie trvalo, kým mu žalobu zamietli.

Utorok 22:41 Donald Trump sa zrejme pozeral na hlasovací lístok svojej manželky Melanie. Dôvera je predsa základ každého vzťahu.

Utorok 22:14 Zakladateľ serveru WikiLeaks Julian Assange, ktorý už niekoľko týždňov publikuje e-maily jej poradcu Johna Podestu, sa bráni kritike. Tvrdí, že nemá osobný záujem na tom, aby Clintonová prehrala voľby.

"Nemôžeme uverejniť niečo, čo nemáme," reaguje na obvinenia, že WikiLeaks neboli dosť kritickí voči Trumpovi.

Utorok 21:59 Satirický server The Onion informoval o tom, že Bernie Sanders počas volieb zaskočil za neznámeho robotníka v továrni, aby mohol ísť voliť. Žartoval.

Bernie Sanders si to všimol a na svojom twitterovom účte navrhol, aby bol vždy v deň volieb sviatok. Nežartoval.

Utorok 21:31 Keď už je reč o takzvaných tretích kandidátoch, nemožno nespomenúť Joea Exotica. Na twitteri má svoj vlastný hashtag, #VoteExotic.

Joe sa zasadzuje za všetko, za čo sa zasadiť dá a v súkromnom živote sa venuje svojej farme s tigrami. A nie, nie je to žart.

Utorok 21:15 V denníku The Economist majú pravdepodobne jasno. Hillary Clintonová podľa nich vyhrá

pravdepodobne, veľmi pravdepodobne.

Utorok 20:57 Donalda Trumpa a Hillary Clintonovej je doslova plný internet. Bolo by ľahké zabudnúť na to, že o miesto v Bielom Dome sa uchádzajú aj ďalší kandidáti.

Libertarián Gary Johnson, ktorý sa nechtiac preslávil tým, že mu nič nehovoril pojem Aleppo (niekdajšie najväčšie mesto v Sýrii, zničené vojnou), sa nevzdáva. Voličom podľa televízie CNBC odkazuje, že voliť Trumpa alebo Clintonovú považuje za plytvanie časom.

Utorok 20:40 Medzi slávnymi bude zrejme volebná účasť vysoká. Minimálne to tak vyzerá podľa množstva selfie fotiek, ktorými zaplavili sociálne siete Lady Gaga, Katy Perry, Jessica Biel, Alanis Morissette a ďalší.

Nálepky, ktoré majú na sebe nalepené (a pripomínajú svojich populárnejších súrodencov z banánov), dostáva v Spojených štátoch každý volič pri odchode z miestnosti.

Utorok 20:19 Rapper Chance spolu s desiatkami ľudí v Chicagu pochodujú smerom k volebným miestnostiam. "Moje meno je Chance. Pochádzam zo Chicaga v štáte Illinois. Som tu, aby som sa uistil, že všetci ostanete hore a budete voliť," burcoval dav na svojom spontánnom koncerte.

Hovorí sa, že demokracia v Spojených štátoch upadá. Viete si ale predstaviť Rytmusa na čele pochodu, ktorého cieľom je zvýšiť volebnú účasť?

Utorok 19:42 Nemecká kancelárka Angela Merkelová aj premiérka Nórska Erna Solbergová by privítali ženskú prezidentku v Spojených štátoch, vďaka čomu by sa svet posunul smerom k rovnováhe žien a mužov v politike.

Merkelová podľa vlastných slov očakáva výsledky volieb v USA "s napätím". Ktorý kandidát to napätie spôsobuje už ale verejnosti neprezradila.

Utorok 19:34 Donaldovi Trumpovi často vyčítajú, že nemá skúsenosti. Ak by sa však do Bieleho domu chcel niekto vlámať a Donald by tam bol osamote, nebolo by to prvýkrát. Sám Doma už totiž Donald bol.

Utorok 19:19 Kandidáti v amerických voľbách sa vždy doslova bijú o podporu celebrít. Mimochodom, odvoliť už stihli Ice Cube, najbohatšia speváčka na svete Taylor Swift a ďalší.

Kým väčšina z nich sa prikláňa k Hillary Clintonovej, režisér Clint Eastwood má iný názor. Politická korektnosť už ho vraj nebaví a cez Trumpov rasizmus by sa ľudia mali preniesť – má totiž "niečo za lubom".

Utorok 19:14 Prvý reálny úspech dosiahla Hillary Clintonová v dedinke Dixville Notch. Získala tam štyri hlasy v pomere ku Trumpovým dvom.

Obec, ktorá v roku 2012 mala 12 obyvateľov, je dlhodobo známa tým, že svoje volebné výsledky zverejňuje ako prvá.

Utorok 18:58 Za svoju mamu s nadšením hlasovala aj Chelsea Clintonová. Mimochodom, voda je mokrá.

Utorok 18:38 The Economist ukazuje, ako by dopadli prezidentské voľby, keby volili občania iných krajín, ako Spojených štátov. Pozrite sa, ako by volilo Nemecko, Francúzsko, Dánsko, ale aj Vietnam či Filipíny.

Utorok 18:25 Aj syn republikánskeho kandidáta a jeho bývalej manželky Ivany má jednu radu: "Ak vás rozčuľujú politici, potom za nich nehlasujte! Voľte riešenie, nie ďalšie problémy!"

Utorok 18:05 O voľbách nehovoria len politici. Nevidiaci spevák Stevie Wonder si podľa Guardianu v súvislosti s republikánskym kandidátom Donaldom Trumpom uťahuje sám zo seba. Tvrdí, že čakať, že mať Trumpa za prezidenta je niečo podobné ako mať Wondera za šoféra.

Utorok 17:50 Politická skupina NextGenClimate doniesla pred niektoré volebné miestnosti šteniatka. Dôvod? Psy majú k volebným urnám pritiahnuť mladých.

Prečítajte si tiež: Idioti nemôžu voliť a podobne bizarné zvyky amerických volieb

Utorok 17:00 V jednej z newyorských volebných miestností zatkli skupinu protestujúcich žien, ktoré narušili priebeh volieb.

Polonahé a pomaľované heslami ako “Trump, grab your balls” chceli znovu upozorniť na neúctivé výroky republikánskeho kandidáta na adresu žien.

Utorok 17:26 Američanom sa prostredníctvom Twitteru prihovára aj Biely dom. "Môj odkaz všetkým Američanov znie: Choďte tam a voľte," cituje pri fotografii súčasného prezidenta Spojených štátov Baracka Obamu.

Utorok 17:15 Pod hashtagom #WearWhiteToVote (voľ v bielom) voličky vzdávajú poctu americkým sufražetkám, teda ženám, ktoré bojovali za zrovnoprávnenie s mužmi. Práve sufražetky si totiž bielu farbu osvojili ako jeden z ich znakov. Dnes ženy v bielom vyjadrujú solidaritu s Hillary Clintonovou, ktorá sa môže stať prvou prezidentkou Spojených štátov v histórii.

Utorok 17:10 #"Post voting stress relfief", teda "povolebná úľava. Tak znie hasghtag, pod ktorý voliči pridávajú ankety, v ktorých sa ďalších užívateľov Twitteru pýtajú na to, ako podľa nich voľby dopadnú, pridávajú vtipné videá a obrázky či odporúčajú relaxačnú hudbu. Jedna z voličiek si pod hashtagom povolebnej úľavy pýta liek na upokojenie a pridáva emotikon, ktorý plače od smiechu.

Utorok 16:53 Kandidátka demokratov Hillary Clintonová na sociálnej sieti zdieľala fotku z volebnej miestnosti. Pre CNN popísala moment, keď volila samú seba, za "tú najponižujúcejšiu chvíľu". V popise snímky na Twitteri však len všetkým želá šťastný volebný deň, poníženie vôbec nespomína.

Prečítajte si tiež: Trump a Babiš: podobné majetky aj túžba po moci (profil)

Utorok 16:50 Donald Trump v deň volieb opakuje heslo svojej kampane aj na Twitteri. "Dnes spravíme Ameriku znova skvelou," prihovára sa na sociálnej sieti kapitálkami a výkričníkom.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
 2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
 3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
 4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
 5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
 6. Ušetrite na vykurovaní s novým Teplom so zárukou od ZSE
 7. Vo VSD prepli na vyššiu rýchlosť, šetria nám čas a peniaze
 8. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
 9. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať
 10. Najužitočnejšia appka
 1. Billa otvorila svoju 150. predajňu na Slovensku
 2. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
 3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
 4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
 5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
 6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
 7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
 8. Ušetrite na vykurovaní s novým Teplom so zárukou od ZSE
 9. Vo VSD prepli na vyššiu rýchlosť, šetria nám čas a peniaze
 10. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
 1. Najužitočnejšia appka 16 991
 2. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 16 103
 3. V O2 to s dátami poriadne prehnali 10 981
 4. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej 9 596
 5. Arabská exotika: Top hotely v Ománe 6 548
 6. Do boja s plastovým odpadom na Slovensku vstúpil prvý reťazec 6 428
 7. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách 6 356
 8. Účet za liečbu chlapca? Šesť miliónov eur 5 632
 9. Nasledujúci týždeň budeme cestovať za polovicu 3 748
 10. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať 2 868

Téma: Donald Trump


Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Ako zachrániť rodinné firmy

Takéto firmy sú kľúčové v menej rozvinutých regiónoch.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Fico je späť, ako prvého vytrestá Kisku

Keď treba zmasakrovať ústavu, vždy sa nájde koalícia ochotných.

Neprehliadnite tiež

Ozbrojenci zranili na vojenskej prehliadke v Iráne dvadsať ľudí

Cieľom útočníkov boli príslušníci iránskych revolučných gárd.

Pavúky vytvorili na pobreží v Grécku gigantickú pavučinu

Lepkavé biele pavučinové pokrývky sa ťahajú po pobreží Etolika niekoľko stoviek metrov.

Bomba na ceste zabila v Afganistane osem detí

K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, policajný hovorca z neho obvinil Taliban.

Rusko odmieta tvrdenia, že chcelo pomôcť Assangeovi utiecť z Británie

Zakladateľ organizácie WikiLeaks je vo Švédsku obvinení zo znásilnenia a sexuálneho obťažovania.

Týždeň pred návštevou Erdogana v Berlíne prepustili Turci väzneného Nemca

Turecké úrady z politických dôvodov zadržiavajú ešte piatich Nemcov.