CAGLIARI. Podnapitý vodič v noci na piatok na Sardínii nezvládol riadenie a vrazil do davu ľudí, ktorí sa v obci Nule zúčastnili na miestnych oslavách.
Zranil pri tom viac ako tri desiatky osôb. Polícia muža zadržala, čím ho zachránila pred lynčovaním rozzúreného davu dedinčanov.
Krvná skúška ukázala, že 43-ročný vodič päťnásobne prekročil zákonom stanovenú hranicu pol promile alkoholu v krvi. Zranenia podľa polície utrpelo 32 ľudí, vrátane niekoľkých detí. Najmenej dvaja ľudia utrpeli vážne zranenia a jeden 11-ročný chlapec je v nemocnici s poranením hlavy. Nikto ale nie je v ohrození života.
V nemocnici skončil aj šofér, ktorého pobúrení ľudia na námestí zbili. Kým ho policajti zadržali a vzali pod svoju ochranu, schytal okrem úderov päsťami aj päť bodných rán.
Polícia vyšetruje aj útočníka s nožom, šoférovi hrozí viacročné väzenie.
Loading
...