SME
Štvrtok, 13. máj, 2021 | Meniny má ServácKrížovkyKrížovky

Zemetrasenie zabilo v Taliansku najmenej 120 ľudí (minúta po minúte)

Popoludní zasiahli krajinu dotrasy, ktoré vyvolali paniku.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Dianie po zemetrasení sme sledovali minútu po minúte:

22:17 Prenos minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

20:35 Osemročné dievčatko vytiahli v stredu večer živé z trosiek domov v mestečku Pescara del Tronto. 

Skryť Vypnúť reklamu

Tlačová agentúra AP uviedla, že po západe slnka bežali ulicou dve ženy kričiac: "Ona je živá!" Šéf požiarnikov Danilo Dionesei potvrdil, že dievčatko vyslobodili živé a dopravili do blízkej nemocnice. O jej stave nič bližšie nepovedal.

Talianska ministerka zdravotníctva Beatrice Lorenzinová povedala, že medzi 120 obeťami zemetrasenia v centre Talianska je veľa detí. Povedala to pri svojom odchode - pešom - zo zničeného mestečka Amatrice, ale taktiež neuviedla žiadne presnejšie počty.

V zóne zemetrasenia podľa nej zatiaľ nechýba krv, ale obyvatelia majú iné zdravotné potreby, najmä psychologické.

Ministerka konštatovala, že záchranná operácia ide dobre. "Žiaľ, už sme si na tento fenomén zvykli," dodala.

19:30 Zemetrasenie v Taliansku si dnes vyžiadalo 120 mŕtvych a 368 zranených. Novú bilanciu oznámil taliansky premiér Matteo Renzi, ktorý navštívil oblasti postihnuté katastrofou. Posledný údaj civilnej ochrany bol predtým 73 mŕtvych.

Skryť Vypnúť reklamu

"Zomrelo najmenej 120 ľudí a nejde o konečnú bilanciu," vyhlásil Renzi na tlačovej konferencii v meste Rieti, ktoré leží na okraji zasiahnutého regiónu.

Šéf talianskej vlády tiež oznámil, že obete už identifikujú, ale ide o náročný proces.

18:26 Taliansko dnes zasiahla séria viac ako 200 otrasov, pričom dva z prvých prekročili silu päť stupňov, informovala talianska civilná ochrana.

Prvé otrasy zaznamenané o 03:36, kedy sa zastavili hodiny na veži v ťažko postihnutom mestečku Amatrice, boli najsilnejšie - dosiahli silu šiestich stupňov. Zhruba o hodinu neskôr mali ďalšie otrasy intenzitu 5,3 stupňa.

Intenzita ďalších šiestich zemetrasení sa podľa civilnej obrany pohybovala medzi štyrmi a piatimi stupňami a okolo 70 z nich potom medzi tromi a štyrmi stupňami.

Skryť Vypnúť reklamu

18:16 Záchranári v sprievode špeciálne vycvičených psov narážajú niekedy aj na kurióznejšie situácie pri komunikácii so zavalenými ľuďmi. V jednom prípade museli uviaznutú 80-ročnú ženu ubezpečiť, že sa môže vymočiť, aj keď je oblečená, pretože vyslobodzovanie predsa len ešte potrvá. Jej 47 ročnú dcéru, ktorá v dome žila s ňou, sa však už zachrániť nepodarilo.

Starosta Amatrice oznámil, že väčšina obce bola zrovnaná so zemou. Upozornil, že záchranné tímy sa snažia tiež zasahovať v siedmich desiatkach dedín v okolí mesta. "Myslím si, že počet (obetí) ešte stúpne," povedal.

V meste sa zrútili tiež časti baziliky svätého Františka a svätého Augustína a značne poškodená bola aj jej fasáda zo 4. storočia. Úplne zrovnaná so zemou bola známa reštaurácia s preslávenými špagetami "all'amatriciana".

Skryť Vypnúť reklamu

V Amatrice sa mal od soboty konať kulinársky festival, na ktorý už dorazilo mnoho turistov, upozornila agentúra ANSA.

18:07 Talianski záchranári pokračujú v intenzívnom pátraní po ľuďoch uviaznutých v troskách po zemetrasení. Okrem mŕtvych sa im darí vyslobodzovať aj množstvo živých ľudí.

Agentúra ANSA napísala, že v meste Amatrice bolo počuť chlapca, ako pod troskami volá o pomoc. To záchranárom pomáha pri ďalšom pátraní v rozvalinách. V rovnakej časti obce záchranári však vytiahli telá štyroch obetí, ale aj dve živé dievčatá spoločne s ich matkou.

Vyslobodení zo sutín boli aj dvaja sedemroční bratia. Jedno z dvojčiat bolo prevezené v kritickom stave vrtuľníkom na jednotku intenzívnej starostlivosti v Ríme, kde ale nakoniec podľahlo zraneniam.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa agentúry DPA boli záchranári úspešní aj pri prehľadávaní sutín miestneho kláštora, z ktorých vyslobodili tri mníšky. Dve boli so zraneniami prevezené do nemocnice, jedna bola ošetrená na mieste.

17:32 V okolí najhoršie zasiahnutých miest záchranári stavajú stanové mestečká a poľné kuchyne, kde sa môžu ukryť tisíce ľudí, ktorí v dôsledku zemetrasenia prišli o strechu nad hlavou.

Záchranári už z trosiek popadaných domov a budov povyťahovali tisíce preživších. Tých, ku ktorým sa nedá dostať bez techniky, upokojujú a udržujú s nimi kontakt, pokým sa ich nepodarí dostať do bezpečia.

16:56 Zemetrasenie, ktoré zasiahlo strednú časť Talianska, spôsobil pomalý, ale trvalý podzemný pohyb Africkej platne. Povedal to poľský geológ profesor Jerzy Zaba zo Sliezskej univerzity v Katoviciach v južnom Poľsku, ktorého cituje agentúra AP.

Skryť Vypnúť reklamu

Klinovitá predná časť Africkej platne tlačí na Eurázijskú platňu v oblasti Jadranského mora a posúva ju do susedných regiónov, ako sú talianske Apeniny, vysvetlil Zaba. Dodal, že v dôsledku nahromadeného napätia potom vzniká náhle uvoľnenie vo forme podzemného pohybu hornín, ktoré spôsobuje chvenie zeme.

Zaba pre poľskú tlačovú agentúru PAP doplnil, že táto tektonická platňa (Africká platňa) sa pohybuje severným smerom rýchlosťou asi päť centimetrov za rok.

16:35 Podľa predsedníčky Poslaneckej snemovne talianskeho parlamentu Laury Boldriniové, ktorá navštívila svoje rodisko Marche v strednej časti krajiny, nezostalo z dediny vôbec nič. "Vyzerá to, ako keby bola zbombardovaná," povedala.

16:05 Talianska civilná ochrana zverejnila novú bilanciu. Zemetrasenie si podľa nej vyžiadalo 73 obetí.

Skryť Vypnúť reklamu

15:55  Medzi obeťami je aj viacero detí, vrátane osemnásťmesačnej Marisol Permariniovej, ktorá zomrela počas spánku v mestečku  Arquata del Tronto. Do nemocnice v Ascoli Piceno previezli podľa portálu local.it 81 zranených ľudí, z toho sedem vážne. 

V uliciach poškodených miest hliadkujú policajti, ktorí sa snažia predísť rabovaniu. 

15:19 Nové otrasy o sile 4,9 stupňa zasiahli popoludní oblasti Talianska, kde skoro ráno udrelo silné zemetrasenie. Následné záchvevy vyvolali medzi obyvateľstvom paniku, informovala s odvolaním sa na talianske médiá agentúra APA.

Nové zemetrasenie pocítili hlavne ľudia v meste Arquata del Tronto, ktoré sa ešte len spamätáva z ranných otrasov. 

14:49 Zemetrasenie si vyžiadalo najmenej 63 mŕtvych. Uviedla to agentúra ANSA, ktorá vychádza z informácií úradov a zo zistení svojich spravodajcov. 

Skryť Vypnúť reklamu

Najtragickejšiu bilanciu má zatiaľ mestečko Amatrice, ktoré hlási 35 mŕtvych. Neďaleké Accumoli oznámilo 11 obetí. Ďalších 17 mŕtvych eviduje mesto Ascoli Piceno, tento údaj zahŕňa ja mŕtvych z dediny Pescara del Tronto a jej okolia. Niektorí ľudia podľahli zraneniam v nemocnici, medzi nimi malé dievča, ktoré v Amatrice vytiahli z trosiek.

Počet 63 mŕtvych zatiaľ oficiálne úrady nepotvrdili, píše agentúra DPA. Talianske médiá hovoria už o stovkách zranených, počet nezvestných osôb nie je jasný. Záchranné práce stále pokračujú.

14:31 Talianska polícia zverejnila zábery najviac poškodených oblastí:

14:28 Maria Gianniová z najviac postihnutého mestečka Amatrice agentúre AP povedala, že sa počas zemetrasenia schovala pod vankúš. "Na jednej strane spadla celá stena, ale nezasiahla ma," povedala Gianniová. "Na druhej strane sa múr tiež zrútil a dopadol vedľa mňa, veľmi tesne vedľa mňa, našťastie ma nezasypalo. Potom na mňa ale spadol celý strop. Stihla som si cez hlavu dať vankúš," dodala.

Skryť Vypnúť reklamu

Ďalšie obyvateľka Amatrice uviedla, že nevie, čo bude robiť. "Bolo to jedno z najkrajších miest Talianska, teraz z neho nič nezostalo," povedala.

Prečítajte si tiež: Zemetrasenie v L'Aquile zničilo mesto aj životy seizmológov Čítajte 

Simona Maniová, ktorá bola v čase katastrofy na návšteve u rodičov v rodnej obci Acquasparta vzdialenej len niekoľko desiatok kilometrov od hypocentra uviedla, že nikdy nič podobné nezažila. "Rodičov aj mňa náhle prebudil veľký hluk, cítili sme, ako sa dom chveje," uviedla.

"Niektoré predmety padali zo stien. Vybehli sme von, rovnako tak urobilo mnoho našich susedov," povedala Maniová. "Otrasy trvali asi dvadsať sekúnd, ale zdalo sa to nekonečné," dodala.

13:52 Robert Fico poslal sústrastný telegram talianskemu premiérovi Renzimu. Fico v mene celej vlády vyjadril úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí zemetrasenia a potvrdil pripravenosť Slovenska poskytnúť Taliansku pomoc. Zároveň Renzimu tlmočil svoj zármutok nad následkami ničivého zemetrasenia.

Skryť Vypnúť reklamu

13:44 Svoju pomoc ponúkol aj šéf Európskej komisie Jean Claud-Juncker. "Európska komisia i ja osobne sme pripravení pomôcť akokoľvek to len bude možné," píše vo svojom vyhlásení.

13:24 V dôsledku zemetrasenia zostali bez strechy nad hlavou tisíce ľudí. Len v Accumoli ich je podľa starostu Stefana Petrucciho okolo 2500, obývateľný nezostal jediný dom. "Musíme postaviť stanové mestečko pre všetkých obyvateľov. Hoci je august, v noci máme desať stupňov,"  citovala Petrucciho agentúra ANSA.

13:05 Silné zemetrasenie s magnitúdom 6,8 postihlo v stredu aj Mjanmarsko. Bezprostredne neboli informácie o prípadných materiálnych škodách či obetiach na životoch. 

12:44 Do nemocníc v Ríme previezli 69 zranených.  Devätnásť ľudí,  ktorí boli vo vážnom stave, transportovali vrtuľníkom.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

12:42 Premiér Matteo Renzi navštívi najhoršie zasiahnuté oblasti. "Nikto nezostane osamote. Žiadna rodina, žiadna dedina. Toto je okamih pre akciu," povedal taliansky premiér novinárom.

"Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí s holými rukami v troskách hľadajú preživších. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa dobrovoľne pridali," povedal Renzi a dodal, že krajina sa musí pripraviť na núdzový stav nielen v najbližších hodinách, ale aj v najbližších dňoch a týždňoch. 

"V ťažkých chvíľach Taliansko vie, ako sa má správať," doplnil. Prisľúbil tiež, že nikto nezostane bez pomoci.

Prečítajte si tiež: Šanca na zemetrasenie na Slovensku je malá, ale predsa. Viete, ako ho prežiť? Čítajte 

12:39  Zemetrasenie pocítil aj bývalý predseda KDH Ján Figeľ, ktorý je na konferencii v talianskom Rimini.

 "Nadránom ma v hoteli v Rimini prebudili silné otrasy stien, cítil som mykanie postele a nábytku, luster sa hýbal ako kyvadlo hodín. Bolo pol štvrtej a chvenie budovy trvalo takmer pol minúty," reagoval Figeľ. "Také silné otrasy zeme som zatiaľ nezažil," dodal. Figeľ tiež na sociálnej sieti vyjadril obetiam úprimnú sústrasť.

Skryť Vypnúť reklamu

12:35 Medzi najviac zasiahnuté oblasti patria Accumoli, Amatrice a Pescara del Tronto.

Veľká časť mestečka Amatrice je podľa zverejnených leteckých snímok zničená. Tamojší starosta Sergio Pirozzi najskôr hovoril o polovici mesta v troskách, hneď po úsvite a obhliadke však odhadol, že skaza postihla zhruba tri štvrtiny Amatrice.

12:10 "V tejto chvíli sú tu stovky záchranárov, ktorí sa snažia zachrániť tých, ktorí sú stále nažive pod troskami," povedal stanici BBC fotograf Emiliano Grillotti.

"Amatrice je úplne v troskách. Jedna z najkrajších dedín v celom Taliansku dnes neexistuje. Všetko sú iba sutiny," doplnil. 

12:03 Slovensko zatiaľ nemá informácie, že by medzi obeťami alebo zranenými boli slovenskí občania. V registračnom systéme ministerstva zahraničných vecí je registrovaných 239 Slovákov nachádzajúcich sa v Taliansku, poslali im núdzovú SMS. 

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Na Slovensku je ročne aj 80 zemetrasení, no cítime ich iba pár Čítajte 

11:55  Prezidentovi Mattarellovi poslal sústrastný telegram aj prezident Andrej Kiska.

"S hlbokým pohnutím som prijal správu o ničivom zemetrasení, ktoré zasiahlo región stredného Talianska. Je ťažké nájsť slová, ktoré by vyjadrili smútok nad obeťami tejto tragickej udalosti a nad utrpením ľudí, ktorí zostali bez domova," uviedol Kiska.

11:47 Otrasy si už vyžiadali najmenej 38 obetí, informovala hovorkyňa talianskej civilnej obrany, ktorú citovala agentúra Reuters. Počet nezvestných osôb nie je zatiaľ oficiálne známy.

Zemetrasenie prekvapilo obyvateľov počas spánku o 3:36, behom troch hodín potom nasledovalo ďalších 17 otrasov. Plný rozsah skazy sa záchranárom odkryl až po východe slnka.

11:29  Taliansky prezident Sergio Mattarella vyzval národ k jednote. "Krajina ako celok musí zostať s postihnutými obyvateľmi solidárna," vyhlásil Mattarella. 

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Čo je čo pri zemetraseniach: magnitúda alebo magnitúdo? Čítajte 

11:26 Talianom prisľúbila pomoc EÚ. "Európska únia je pripravená pomôcť," uviedol na twitteri eurokomisár pre humanitárnu pomoc a krízové riadenie Christos Styliandis. "Myslím na rodiny obetí," dodal. Pomoc prisľúbili aj Francúzsko, Nemecko, či Izrael.  

11:19 Otrasy postihli aj mestečko Nursia, kde sa okolo roku 480 n.l. narodil sv. Benedikt, považovaný za zakladateľa západoeurópskeho mníšstva.

Vážne poškodená je miesta katedrála. Desiatky turistov, ktorí sa v tom čase v Nursii nachádzali, vybehli v panike do ulíc.

11:02  Záchranárom aj dobrovoľníkom poďakoval za ich úsilie pri pátraní po preživších pápež František. Správu o tragédii prijal s hlbokým zármutkom. "Som v myšlienkach so všetkými, ktorých postihlo zemetrasenie, ktorí stratili svojich milovaných a ktorí sú stále otrasení strachom," uviedol pápež. Podľa televízie Rai zároveň vyzval ostatných, aby sa k nemu v modlitbách za obete pripojili.

Skryť Vypnúť reklamu

11:00 Väčšina mestečka Amatrice hojne navštevovaného turistami, sa ocitla v troskách. Pacientov tamojšej regionálnej nemocnice museli evakuovať. Amatrice je momentálne ťažko dostupné, keďže prístupové cesty i samotné ulice blokujú trosky budov.

Na jednej z prístupových ciest sa navyše zrútila časť mosta.  "Amatrice prestalo existovať, celá naša obec je v troskách," povedal starosta Sergio Pirozzi.

10:55 "Je to tragédia ako tá v L'Aquile spred siedmich rokov. Amatrice je na nepoznanie, celé historické centrum sa zrútilo," vyhlásil Massimo Cialente, starosta L'Aquily, kde si zemetrasenie s magnitúdou 6,3 zo 6. apríla 2009 vyžiadalo viac ako 300 obetí.

Prečítajte si tiež: Zemetrasenia zabíjajú v Taliansku pravidelne Čítajte 

10:50  Hypocentrum hlavného otrasu, ktorý mal podľa talianskych seizmológov magnitúdu 6,2, sa nachádzalo v provincii Perugia juhovýchodne od mestečka Norcia v hĺbke iba štyri kilometre. Tento otras bol zaznamenaný o 03.36 h a po ňom nasledovali desiatky dotrasov, pričom najsilnejší mal magnitúdu 5,5. 

Zem sa triasla v oblasti od regiónu Lazio cez Umbriu a Marche po pobrežie Jadranského mora.

10:26 Šéf talianskej civilnej obrany Fabrizio Curcio na tlačovej konferencii vyhlásil, že záchranári sa stále ešte nedostali do všetkých postihnutých oblastí. "Je samozrejmé, že máme problémy dostať sa na niektoré miesta," dodal s tým, že na pomoc povolali aj armádu.

10:01  "Pripravujeme miesto pre telá," povedal starosta mestečka Amatrice Sergio Pirozzi, ktorý očakáva desiatky obetí. Dodal, že stále nie je jasné, koľko ľudí je pod troskami. 

Prečítajte si tiež: Predpovedať zemetrasenie? Hudba budúcnosti, tvrdí seizmológ Čítajte 

RÍM. Silné zemetrasenie s magnitúdom 6,0 zasiahlo v stredu v noci región Umbrie v strednej časti Talianska, s hypocentrom južne od mesta Perugia. Úrady zatiaľ hlásia najmenej 21 mŕtvych. 

Záchvevy zeme bolo cítiť aj v Ríme, uvádza americká geologická služba USGS.

Zemetrasenie nastalo o 3.36 h SELČ, 76 kilometrov juhovýchodne od Perugie, vo veľmi malej hĺbke desať kilometrov pod povrchom zeme, uviedol americký geologický ústav USGS, ktorú cituje stanica BBC.

Zemetrasenie vzniklo následkom zlomu v litosferickej doske, keď jedna z krýh voči druhej klesne. S odvolaním sa na USGS to uviedol server denníka The Guardian. 

Obetí bude zrejme viac 

Talianske médiá uviedli, že otrasy zničili viacero domov. Podľa najnovšej bilancie si zemetrasenie vyžiadalo už 21 obetí, doteraz sa hovorilo o trinástich mŕtvych. S odvolaním na záchranárov o tom informovala talianska agentúra ANSA. 

Obetí však bude zrejme viac, pretože podľa prvých správ zostalo pod troskami budov v niekoľkých mestách viacero ľudí, ktorých otrasy prekvapili počas spánku. 

Zatiaľ najtragickejšie sú správy z horskej dediny Pescara del Tronto, ktorá informovala o desiatich mŕtvych vrátane postaršieho manželského páru. Úrad civilnej ochrany uviedol, že z dediny previezli do nemocnice dvadsať zranených.

V meste Accumoli zatiaľ našli šesť tiel, tamojší starosta predtým podľa rozhlasovej stanice RAI povedal, že otrasy zabili najmenej štyroch miestnych obyvateľov, rodičov s dvoma deťmi. "Je to tu tragické. Máme mŕtvych a zničené budovy," povedal starosta agentúre Agi.

Ďalších päť mŕtvych našli v meste Amatrice. "Polovica mesta je preč," uviedol starosta Sergio Pirozzi. "Pod troskami sú ľudia. Došlo k zosuvu pôdy a hrozí zrútenie mosta," povedal. Zdôraznil, že je potrebné doviezť ťažkú ​​techniku ​​na odstránenie trosiek a vytiahnutie zranených.

"Pripravujeme miesto pre telá," povedal Pirozzi, ktorý očakáva desiatky obetí. Dodal, že stále nie je jasné, koľko ľudí je pod troskami.

Ďalšie obete môžu hlásiť z miest Posta a Arquata del Tronto, ktoré boli vážne zasiahnuté, obáva sa podľa agentúry Reuters hovorca hasičov Luca Cari. 

Budovy sa chveli aj v Ríme 

Podľa talianskej verejnoprávnej rozhlasovej stanice RAI mnoho ľudí krátko po zemetrasení vybehlo do ulíc. V Ríme sa budovy chveli zhruba 20 sekúnd, informuje denník La Repubblica.

"Bolo to hrozne silné. Videla som, ako s nami posteľ sama od seba cestovala po izbe," povedala Reuters Lina Mercantiniová z obce Ceselli.

Úrad talianskeho premiéra Mattea Renziho oznámil, že vláda je v spojení s miestnymi orgánmi civilnej obrany.

Zemetrasenie s magnitúdom 6,3 v apríli v roku 2009 v regióne Aquila v strednom Taliansku zabilo viac ako tristo ľudí. Otrasy aj vtedy bolo cítiť až v Ríme.

Najväčšie zemetrasenia v Taliansku: 

 

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 2. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
 3. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
 4. Prečo Slováci nemajú rezervy?
 5. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
 6. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
 7. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
 8. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
 9. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
 10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku
 1. Prečo Slováci nemajú rezervy?
 2. Union má novinku – Očný balík v hodnote 100 eur pre každého
 3. Čerstvá dvojnásobná mamička porovnáva pôrod v Nemecku
 4. Tretia generácia očných špecialistov prichádza do Košíc
 5. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
 6. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
 7. Nákupy, ktoré rozbúchajú srdce v nákupnom centre Novum Prešov
 8. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
 9. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
 10. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
 1. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 15 477
 2. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku 14 265
 3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku 11 558
 4. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 11 511
 5. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy? 7 811
 6. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 7 209
 7. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania 5 880
 8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál 5 688
 9. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 5 614
 10. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné 5 406
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) pózuje pri prvej dodávke ruských vakcín Sputnik V na Slovensko.

Podania na Sputnik sú staršie ako mesiac.

6 h

Prečo sme prestali očkovať Astrou a ako na tom s vakcináciou sme.

4 h

Neprehliadnite tiež

Raketa smerujúca z Gazy na Izrael.

Čoskoro zaútočí na ministerstvo financií v centre mesta Gaza.

3 h

Indický variant už bol zaznamenaný v 44 krajinách.

4 h
Komička Ellen DeGeneres.

Posledný diel je naplánovaný na jar budúceho roka.

5 h
Britský premiér Boris Johnson.

Súd rozhodol, že desať ľudí, ktorí zahynuli počas vojenskej operácie v Belfaste, bolo nevinných.

6 h