VIEDEŇ, ĽUBĽANA, ZÁHREB. Po dramatickej sobote je v nedeľu premávka na európskych diaľniciach v smere na juh pokojnejšia.
Na rakúskej diaľnici A10 ale skomplikovala premávku nehoda zo sobotňajšieho večera. Doteraz je tam prejazdný len jeden pruh a na mieste sa podľa agentúry APA vytvorila štrnásťkilometrová kolóna.
Je to komplikácia pre vodičov, ktorí odložili cestu k moru na nedeľu.

Slovinec s nákladiakom
Podľa polície sa nehoda stala v sobotu večer, keď štyridsaťdvaročný Slovinec zišiel z cesty s nákladným autom naloženým potravinami.
Auto prerazilo zvodidlá, zišlo z komunikácie a zakliesnilo sa medzi stromami. Zraneného šoféra previezli do nemocnice.
Diaľnica bola kvôli odpratávacím prácam uzavretá a teraz je prejazdný len jeden pruh. Premávka viazla aj na objazde po ceste B99.
Kolóna je po nehode aj na diaľnici A1, ktorá vedie zo severu Rakúska na západ k bavorským hraniciam.
Hodina čakania na M1
V nedeľu dopoludnia sa vytvorila aj zhruba hodinová čakacia doba pre osobné autá na maďarskej diaľnici M1 pred maďarsko-rakúskym hraničným priechodom Hegyeshalom.
Agentúru MTI o tom informovala polícia Györsko-šopronsko-mošonskej župy, podľa ktorej je dôvodom zápchy kontrola vstupujúcich vozidiel rakúskymi policajtmi náhodným výberom.
Hovorkyňa polície Gabriella Tóthová uviedla, že kolóna čakajúcich vozidiel na diaľnici M1 dosiahla dĺžku tri kilometre a pred priechodom do Nickelsdorfu na štátnej ceste č. 1 je pol kilometrový rad.
Maďarská polícia odporučila vodičom, aby si zvolili hraničný priechod na štátnej ceste č. 84 v Šoprone.
V sobotu komplikovali na preťažených európskych diaľniciach cestu na dovolenku niekoľkokilometrové kolóny.