RÍM. Stovky ľudí sa v stredu prišli na radnicu v Ríme naposledy rozlúčiť so zosnulým hercom Budom Spencerom. Záujem verejnosti bol tak veľký, že na dodržiavanie verejného poriadku dohliadali policajti.

Vždy sa usmieval
Okolo truhly so zosnulým prechádzali smútiaci filmoví nadšenci so slzami očiach, aby vzdali niekdajšiemu olympionikovi a populárnemu hrdinovi akčných komédií a spaghetti westernov poslednú poctu.
Pred otvorenou truhlou nechýbali kvety, fotografie ani vlajka futbalového tímu Lazio Rím. V sieni sa nachádzal aj erb umelcovho rodného mesta Neapol, logo Talianskeho olympijského výboru či konzerva fazule, ktorú v kombinácii s cibuľou zosnulý herec tak obľuboval.
Na pietnej slávnosti boli prítomné aj deti Buda Spencera, vlastným menom Carla Pedersoliho. Jeho syn Giuseppe a dcéra Christiana pre talianske médiá okrem iného uviedli: "Bol to úžasný otec a slobodný človek, plný radosti zo života. Bol mimoriadne pozitívne naladeným človekom, ktorý sa vždy usmieval. Jeho životnou filozofiou bolo prijímať život taký, aký je. Zanechal v nás, aby sme prijímali dobro a s úsmevom bojovali proti zlu. Nikdy sme ho nevideli smutného, aj v ostatných dňoch života neprišiel o chuť vtipkovať."
Filmová dvojka Terence Hill
Vo štvrtok sa uskutoční v Ríme umelcov pohreb, ktorému bude predchádzať pietny obrad v rímskom kostole Santa Maria in Montessanto, neoficiálne nazývanom kostol umelcov, pretože práve tu sa obvykle konajú pietne rozlúčky s osobnosťami kultúrnej scény.
Tam sa očakáva podľa talianskych médií celý rad prominentných smútočných hostí.
Umelec, ktorý začínal na striebornom plátne ešte v 50. rokoch minulého storočia, tvoril od sklonku 60. rokov filmovú dvojicu s Terenceom Hillom (vlastným menom Mariom Girottim), s ktorým nakrútil mnoho úspešných akčných komédií a spaghetti westernov. Ich popularita dosiahla vrchol v 70. rokoch 20. storočia.
Medzi najznámejšie filmy Buda Spencera patria okrem iných Boh odpúšťa... ja nie! (1967), Tromfové eso (1968), Pravá a ľavá ruka diabla (1970), Malý unavený Joe (1972), Ak sa nahneváme, budeme zlí (1974), Policajt v Hongkongu (1975), Charleston (1977), Dvaja ničomníci (1977), Miliónový chrobák (1980), Banánový Joe (1982) či Dvojníci (1984).