SME

Dáta z Panama Papers ukazujú aj na Slovensko (minúta po minúte)

Únik dokumentov odhalil daňové raje svetovej elity.

Reakcie na zverejnené dokumenty sme sledovali minútu po minúte:

Prečítajte si tiež: Panama Papers: Peniaze mali skrývať a čistiť aj na Slovensku Čítajte 

20:30 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

20:26 V dokumentoch figuruje aj futbalista Lionel Messi. Argentínsky športovec podľa agentúry AFP ale poprel, že by panamskú spoločnosť vlastnenú jeho rodinou, využíval na daňové úniky. Spomínaná spoločnosť je podľa Messiho vyjadrenia úplne neaktívna a nikdy nemala peniaze. Hviezda FC Barcelona už čelí obvineniu za nepriznané štyri milióny eur z rokov 2007 až 2009.

20:03 Veľké množstvo Islanďanov vyšlo do ulíc a žiadalo rezignáciu premiéra Gunnlaugssona, ktorý má so svojou ženou údajné väzby na offshore podniky. Online petíciu za odstúpenie premiéra podpísalo už 26-tisíc Islanďanov.

Gunnlaugsson v parlamente zopakoval, že nemieni rezignovať. Podľa kritikov prostredníctvom schránkovej spoločnosti zatajil miliónové investície do bánk vo svojej krajine.

SkryťVypnúť reklamu

Mossack Fonseca pomohla v roku 2007 Gunnlaugssonovi a jeho manželke Anne Sigurlaug Pálsdóttirovej kúpiť na Britských Panenských ostrovoch firmu Wintris. Keď sa Gunnlaugsson stal v roku 2009 poslancom, svoj 50-percentný podiel vo firme zamlčal. O osem mesiacov tento podiel predal manželke za jeden dolár. Premiér je presvedčený, že tým neporušil žiadne pravidlá.

"Vláda má dobré výsledky. Pokrok bol silný a je dôležité, aby vláda mohla dokončiť svoju prácu," vyhlásil premiér v parlamente.

Gunnlaugsson sa dostal k moci v čase, keď sa Island spamätával z globálnej finančnej krízy, počas ktorej na ostrove skolabovali tri najväčšie banky. Island vtedy patril k najhoršie postihnutým krajinám sveta.

Načítavam video...

19:59 Predstavitelia argentínskej opozície žiadajú od prezidenta Mauricia Macriho viac informácií o jeho úlohe v offshore spoločnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Macri potvrdil, že obchodná skupina vlastnená jeho rodinou, založila na Bahamách firmu Fleg Trading Ltd. Podľa vyhlásenia však Macri nemal vo Fleg Trading Ltd. žiadne podiely a nikdy z nej nemal príjem.

Macri, bývalý starosta Buenos Aires, je synom magnáta Francisca Macriho, jedného z najbohatších ľudí v Argentíne.

Prečítajte si tiež: Čo je vlastne prekvapujúce na Panama Papers Čítajte 

19:26 V súvislosti s masívnym únikom dokumentov spustilo podľa BBC vyšetrovanie Španielsko aj Francúzsko.

19:04 Švajčiarske daňové úrady poznajú všetky moje účty aj aktíva, vyhlásil bývalý šéf UEFA Michel Platini. Podľa novín Le Monde Platini riadil offshore spoločnosť menom Balnea Enterprises Corp. založenú v Paname v roku 2007.

18:55 Švajčiarska generálna prokuratúra sa vyjadrila, že v súčasnosti neplánuje vyšetrovať rozsiahly únik, ktorý okrem iného spája švajčiarske banky so schránkovými spoločnosťami.

SkryťVypnúť reklamu

Do veci však vstúpil Švajčiarsky úrad pre dohľad nad finančným trhom, ktorý následne oznámil, že spúšťa predbežné vyšetrovanie. Malo by objasniť, či švajčiarske banky spolupracovali s panamskou firmou Mossack Fonseca a či porušili zákon, uviedol úrad v písomnom vyhlásení.

Banky Credit Suisse a UBS zriadili podľa dokumentov 918 a 579 schránkových spoločností. Obe banky zdôraznili, že neprekročili zákon. Denník Tages-Anzeiger vo svojom komentári napísal, že veľké švajčiarske banky sa v uplynulých rokoch poučili, "ale finanční sprostredkovatelia, exkluzívne právnické firmy vo finančnej štvrti Zürichu a zahraničné banky s pobočkami vo Švajčiarsku ešte nepochopili, že časy sa zmenili".

Načítavam video...

18:30 Brat a biznis manažér filmového režiséra Pedra Almodóvara ospravedlnil rozhodnutie založiť offshore spoločnosť nedostatkom skúseností. Podľa webu El Confidencial mená režiséra a jeho brata Agustina boli v rokoch 1991 až 94 spájané s firmou z Britských Panenských ostrovov.

SkryťVypnúť reklamu

Agustin spoločnosť založil v roku 1991, ale neskôr ju zrušili, pretože sa nestotožňovali s tým, ako firma pracovala.

Ospravedlnil sa tiež za to, že poškodil verejný obraz svojho slávneho brata. Pedro si podľa Augustina splnil všetky svoje daňové povinnosti.

Prečítajte si tiež: So schránkami obchoduje aj Slovensko, kontrola zaostáva Čítajte 

18:12 Najväčšianórska banka DNB ľutuje, že pomohla s pomocou kancelárie Mossack Fonseca otvoriť asi 40 zákazníkom offshore spoločnosti na Seychelách. Banka, ktorá je čiastočne vo vlastníctve štátu, informovala, že sa tak stalo v rokoch 2006 až 2010 a túto prax už ukončila.

17:58 Tri hlavné prokremeľské stanice nevenujú žiadnu pozornosť kauze Panama, ktorá hovorí aj o údajnom pripojení na prezidenta Putina, informuje moskovský korešpondent BBC Steve Rosenberg.

17:53 Ako funguje pranie špinavých peňazí ukazuje naša infografika.

SkryťVypnúť reklamu
(zdroj: SME/MM)

17:24 Medzi klasické daňové raje patria najmä ostrovné štáty v karibskej oblasti, napríklad Antigua a Barbuda, Anguilla, Bahamy, Belize, Britské Panenské ostrovy či Seychely. Patrí sem ale aj Andorra alebo Lichtenštajnsko. Celkovo je nie zozname daňových rajov, ktorý vlani zverejnila Európska únia, 30 krajín. OECD má odlišnú metodiku a na jej zozname 38 sledovaných krajín je napríklad aj Cyprus alebo Malta.

Podľa odhadov OECD vlády po celom svete každým rokom prichádzajú kvôli daňovým rajom na príjmoch o 100 až 240 miliárd dolárov.

Prečítajte si tiež: Ukázali, ktoré daňové raje najviac utajujú informácie Čítajte 

17:18 Medzi klientov firmy patril podľa novín El Mundo aj nový argentínsky prezident Mauricio Macri, ktorý bol od roku 1998 niekoľko rokov šéfom bahamskej firmy Fleg Trading Ltd., čo vtedy oficiálne nepriznal. Argentínska vláda však reagovala, že Macri "nikdy nemal a nemá podiel na imaní tejto spoločnosti.“

SkryťVypnúť reklamu

16:49Na Slovensku existuje niekoľko spoločností, ktoré zakladajú schránkové spoločnosti v zahraničí či na Slovensku za pár stoviek eur. Sľubujú najmä vysoký profit firmy.

Hlavnými dôvodmi, prečo si ľudia zakladajú schránky v zahraničí, je anonymita vlastníkov, verejne nedostupné údaje o majiteľoch týchto spoločností ale aj minimálne zásahy zo strany štátu. Podľa odborníkov slúžia schránkové firmy najmä na krytie ekonomických prepojení podnikateľov na politikov.V daňových rajoch sídlia aj najznámejšie slovenské firmy a schránky,

16:48 Všetci ich kritizujú, no daňové raje stále prežívajú. Prečo je to tak sa dočítate tu.

16:32 Toto sú obľúbené daňové raje podľa Panama Papers:

16:23 Petro Porošenko v reakcii na obvinenia napísal na Facebooku, že je "prvou úradnou osobou na Ukrajine, ktorá seriózne pristupuje k deklarácii svojich zárobkov, plateniu daní a riešeniu konfliktu záujmov". Uviedol, že svoje akcie zveril do správy konzultačným a právnym firmám a nezávislým expertom, na ktoré dohliada renomovaná banka.

SkryťVypnúť reklamu

Právnická firma Avellum, s ktorou prezident spolupracuje, vydala vyhlásenie, v ktorom všetky obvinenia Porošenka označuje za nepodložené. Porošenko vraj zo svojej potravinárskej firmy Rosen platí všetky dane na Ukrajine.

15:52 Nikoho, kto aspoň základne chápe podstatu ľudskej povahy, nemôže prekvapiť správa, že niektorí svetoví vodcovia si naškrečkovali milióny (miliardy) na tajných bankových účtoch mimo dosahu daňových úradov.

Nedávno takéto podozrenia podnietili nárast strán orientovaných proti systému - postavenom na predpoklade, že „volič je hovno, volič vníma iba absolútny povrch“. Píše v komentári Tom Nicholson.

15:37 Týchto desať bánk využívali služby Mossack Fonseca najčastejšie:

15:14 České centrum pre investigatívnu žurnalistiku zverejnilo, že panamská právnická kancelária Mossack Fonesca mala spojku aj v Bratislave. Cez bratislavskú eseročku LATEM Trading sa mali podľa centra prať peniaze. Viac sa dozviete vo videu:

SkryťVypnúť reklamu

15:11 Pozrite sa, s ktorými svetovými krajinami spolupracovala firma Mossack Fonseca najviac.

15:09 Takto vidí Panama Papers karikaturista Mikuláš Sliacky:

15:05 V kauze sa spomína aj meno najbohatšieho Čecha Petra Kellnera. Jeho firma PPF Group je vlastníkom napríklad mobilného operátora O2. Kellner ho kúpil od španielskej spoločnosti Telefónica.

„Manželia Kellnerovci majú na Britských Panenských ostrovoch majetok a podnikateľské aktivity, prevažne nehnuteľnosti, ktoré pochádzajú z obdobia, keď tam dlhodobo bývali. Tento majetok je teda logicky spravovaný spoločnosťami ktoré boli založené a fungujú na Britských panenských ostrovoch,“ konštatoval hovorca PPF Radek Stavěl. Kellnerov majetok sa podľa časopisu Forbes odhaduje na 10,6 miliardy dolárov. V minulosti spoluvlastnil aj Slovenský plynárenský priemysel.

SkryťVypnúť reklamu

14:58 Český energetický gigant Energetický a průmyslový holding (EPH) priznal, že Daniel Křetínský vlastní spoločnosť Wonderful Yacht Holdings Ltd.

Jeho hovorca Daniel Častvaj vysvetlil, že táto firma je zaregistrovaná na Britských Panenských ostrovoch a jej jediným účelom je vlastníctvo športovej plachetnice.

Křetínský, ktorý vedie Energetický a průmyslový holding, hovorí, že nevyužíva a nikdy nevyužíval akékoľvek panamské a iné anonymné štruktúry k zakrývaniu skutočného vlastníctva spoločností.

„Vlastnícka štruktúra EPH, EP Industries, Czech News Center a všetkých spoločností je plne transparentná a pri všetkých sú uverejnení koneční vlastníci. Křetínský nevlastní iné firmy než tie, kde je uvedený ako skutočný vlastník firmy,“ konštatoval Častvaj.

SkryťVypnúť reklamu

EPH na Slovensku spoluvlastní viaceré firmy. Má podiely v pološtátnom eustreame, ako aj Stredoslovenskej energetike. Má blízko k Slovenským elektrárňam.

(zdroj: SME/MM)

14:50 Rakúsky úrad dohľadu nad finančnými trhmi preverí, či banky Raiffeisen Bank International a Hypo Landesbank Vorarlberg postupovali v súlade s pravidlami o boji proti praniu špinavých peňazí. Podľa medializovaných informácií mali obe spoločnosti kontakty so schránkovými firmami

14:39 Na Islande rastie tlak na premiéra Davida Gunnlaugssona, aby podal demisiu. Predseda islandskej vlády je jedným zo svetových štátnikov, ktorí sú údajne zapletení do škandálu. Cez offshoreovú spoločnosť zatajil miliónové investície do bánk vo svojej krajine. Islandské opozičné strany plánujú vyvolať v parlamente hlasovanie o nedôvere. V Reykjavíku zasa chystajú aktivisti pouličné protesty.

SkryťVypnúť reklamu

"Dúfam, že si premiér uvedomí vážnosť situácie a bude mať dostatok slušnosti, aby podal demisiu pred začiatkom dnešného rokovania parlamentu," vyhlásila poslankyňa za Pirátsku stranu Birgitta Jónsdottirová. Zasadanie parlamentu sa začne o 15:00 miestneho času (17:00 SELČ). Podľa agentúry AFP premiér Gunnlaugsson odmieta odstúpiť.

14:34 Putinov hovorca vyjadril podozrenie, že v tomto prípade ide o snahu zatieniť úspechy ruských síl v Sýrii, kde pomohli vládnym jednotkám v obrate vo vojne a k dobytiu mesta Palmýra.

"Informačné útoky sa zameriavajú aj na zahraničné publikum. Je zjavné, že mimo (Rusko) dosiahla putinofóbia takej miery, že sa o Rusku a jeho úspechoch nesmie hovoriť v dobrom. O Rusku sa musí hovoriť zle, a to veľa. Keď nič nemajú, tak si to vymyslia," reagoval na dokumenty Dmitrij Peskov. Nové odhalenie podľa neho neobsahujú "nič konkrétne, ani nič nové". Podľa dokumentov sú do kauzy zapletení Putinovi priatelia vrátane popredného čelistu.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

14:14 Podľa vysokého úradníka Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Pascala Saint-Amansa kauza vyústi v silný politický a obchodný tlak na Panamu, aby už nebola daňovým rajom. Podľa neho už firmy nebudú chcieť zostať v krajine, ktorá "víta podvodníkov a aktérov prania špinavých peňazí".

13:58 Kauza Panama Papers nesiaha len do Kremľa, Sýrie či Islandu, ale zapletení v nej majú byť aj vysokí funkcionári FIFA. Jeden z nich, uruguajský právnik Juan Pedro Damiani, má paradoxne na starosti dohliadanie nad etikou. Damiani bol vlani v decembri jedným zo štyroch sudcov, ktorí rozhodli o osemročnom dištanci pre bývalého šéfa FIFA Seppa Blattera. Ako panamská chobotnica zožiera FIFU sa dočítate tu.

13:56 Z dokumentov vyplýva aj to, že ukrajinský prezident Petro Porošenko preniesol svoje podnikanie v čokoláde a sladkostiach do daňového raja v zahraničí. Ukrajinský Národný protikorupčný úrad to ale zo zákona nemôže vyšetrovať. Podľa ukrajinských zákonov smie vyšetrovať len bývalých prezidentov, čiže nemá právomoc spustiť vyšetrovanie Porošenka. Generálna prokuratúra dala od prípadu tiež ruky preč.

SkryťVypnúť reklamu

Prezidentovo konanie jeho poradcovia podľa agentúry Unian obhajujú tým, že ide o bežnú prax ukrajinských firiem. Porošenkov majetok sa odhaduje na 858 miliónov dolárov.

"Otvoriť si offshorové spoločnosti v čase, keď stovky našich vojakov umierajú, je vrchol cynizmu," napísal líder Radikálnej strany Oleh Ľaško na Facebooku. Ľaško tiež vyzval parlament, aby zriadil vyšetrovaciu komisiu a začal proces odvolania hlavy štátu.

13:34 WikiLeaks.org zverejnila súhrnné dáta z Panama Papers. Ukazujú, že na Slovensku bola do siete firmy Mossack Fonseca zapojená jedna firma, šesť konečných užívateľov výhod (skutočných majiteľov) a 109 akcionárov. Nie je jasné, či sa myslia biele kone, alebo skutoční majitelia firiem.

13:28 Firma z emisného škandálu prvej vlády Roberta Fica Interblue Group bola jednou z najznámejších firiem, v pozadí ktorých boli biele kone.

SkryťVypnúť reklamu

Hlavnou postavou je Jana Lütken, ktorá bola konateľkou Interblue Group a podľa Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku sa jej meno ako bieleho koňa spomína aj v kauze Panama Papers.

Prečítajte si tiež: Konateľka Interblue Group na Slovensku aj lieči

V kauze sa však vyskytuje aj meno Slovenky Zuzany Herichovej. Tá sa spomínala už v súvislosti s Interblue Group ale aj s mýtnou firmou Ibertax. V rovnakej garáži ako sídlila Interblue Group totiž sídlila napríklad aj spoločnosť Marrat Electronics. Jej konateľkou bola Britka Brenda Patricia Cocksedgeová s trvalým bydliskom v Dubaji, ktorá mala blízko k Česku aj Slovensku.

Podľa českého obchodného registra bola v roku 2009 konateľkou v dvoch spoločnostiach. V oboch pôsobila s Herichovou. Išlo napríklad o firmu Nordic Victory, ktorá bola blízka právnikom Jany Lütkenovej.

Zuzana Herichová zakladala viacero firiem aj na Slovensku, medzi inými aj spoločnosť Ibertax, ktorá bola investorom elektronického mýta na Slovensku a vlastníctvo k nej priznala aj J&T. Herichová pritom spolupôsobila napríklad vo firme Bonducci so Štefanom Jankovičom. Jankovič zase vlastní firmu Elwing Slovakia, ktorá sa ešte pred rokom volala R. F. Development a pôvodne patrila premiérovi Robertovi Ficovi a v dozornej rade pôsobila jeho manželka Svetlana Ficová.

13:20 Podľa Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku je v dokumentoch aj 283 Čechov, ktorí vlastnia akcie jednej alebo viacerých offshoreových firiem. Česi najčastejšie umiestňujú svoje podniky na Seychely, kde pre nich Mossack Fonseca založila vyše 800 firiem.

V databáze Panama Papers majú firmy okrem iného najbohatší Čech Petr Kellner, miliardár Daniel Křetínský, v Juhoafrickej republike odsúdený Radovan Krejčíř, ale aj majitelia a konatelia českých solárnych elektrární či tenista Tomáš Berdych.

Prečítajte si tiež: Ukázali, ktoré daňové raje najviac utajujú informácie (rebríček) Čítajte 

13:14 Podľa Ramóna Fonsecu je kauza s uniknutými dokumentmi "útokom proti Paname", pretože vraj niektoré krajiny zle nesú to, že Panama je príťažlivá pre podnikanie. Obvinenia, že majetní ľudia využívajú Panamu na skrývanie svojich príjmov označil za „totálnu“ lož. "Bankové účty nie sú tu a majetky sú v iných častiach sveta," povedal Fonseca, ktorého firma vraj tuší, kto materiály vyniesol, ale nemá na to dôkazy.

Načítavam video...

13:03 Do kauzy je namočený aj islandský premiér Sigmund Gunnlaugsson. Ten v nedeľňajšom rozhovore odmietol reagovať na otázky reportéra stanice SVT o offshorovej firme Wintris.

Načítavam video...

12:18 Francúzsky prezident François Hollande povedal, že úrady prešetria informácie o možných daňových únikoch. Zverejnenie časti materiálov je podľa neho dobrá vec, lebo pomôže zvýšiť príjmy z daní od "tých, čo páchajú podvody".

"Môžem vás uistiť, že (informácie uvedené v dokumentoch) budú vyšetrené,“ uviedol podľa agentúry Reuters Hollande. Dodal, že vyšetrovanie môže viesť k trestným stíhaniam a súdom.

Z francúzskych občanov je v dokumentoch spomenutý napríklad bývalý šéf európskeho futbalu Michel Platini alebo bývalý minister financií Jérôme Cahuzac.

12:17 Daňové raje malo využívať aj šesť členov britskej Snemovne lordov, niekoľko bývalých konzervatívnych poslancov a desiatky sponzorov britských politických strán. V uniknutých materiáloch je údajne aj meno už zosnulého otca premiéra Davida Camerona. Britské médiá však upozorňujú, že Cameron starší sa ničoho nezákonného nedopustil.

Multimilionár Ian Cameron, ktorý zomrel v roku 2010, podľa médií využíval firmu Mossack Fonseca k tomu, aby zabezpečila, že jeho investičný fond Blairmore Holdings nebude sídliť v Británii a platiť tam dane. Takáto prax je dnes úplne bežná medzi zaistenými fondmi, ktoré tvrdia, že vďaka nižšiemu zdaneniu sú schopné prilákať viac klientov.

Na otázku agentúry Reuters, či má Cameronova rodina stále peniaze v takzvaných offshoreových fondoch zriadených premiérovým otcom, Cameronova hovorkyňa odpovedala, že je to premiérova súkromná vec. Premiér sa ale teraz zrejme ocitne pod značným tlakom, aby zrušil britské daňové raje.

12:06 Dokumenty sa týkajú aj ruského prezidenta Vladimira Putina. Rolduginova stopa je zatiaľ jediným, aj keď stále len nepriamym dôkazom, že Putin má na účtoch v zahraničí obrovské a často aj nezdanené finančné prostriedky.

Prečítajte si tiež: Putinove miliardy skrýval jeho dvorný čelista Čítajte 

11:33 Uniknuté materiály spracovávali novinári viac ako rok. Anonymný zdroj svoju motiváciu vysvetlil tým, že chce, aby sa verejnosť dozvedela o deliktoch, o ktorých dokumenty vypovedajú.

10:00 Je v uniknutých dokumentoch niečo prekvapujúce? Tu je päť otázok a odpovedí.

9:46 Panamská vláda prisľúbila spoluprácu pri objasňovaní odhalených prípadov. "Panamská vláda zastáva politiku nulovej tolerancie vo všetkých oblastiach práva a finančníctva, v ktorých sa nepracuje s najvyššou mierou transparentnosti," uvádza v nedeľu zverejnené

9:25 Nemecké noviny Süddeutsche Zeitung vyjadrili presvedčenie, že dokumenty sú pravé. Mníchovský denník dostal za niekoľko mesiacov približne 2,6 terabytov dát. "Pokiaľ vieme, je to najväčší únik, na akom kedy novinári pracovali," povedal pre agentúru AP reportér Bastian Obermayer.

9:00 Firmu Mossack Fonseca založili nemecký právnik Jürgen Mossack a panamský autor a právnik Ramón Fonseca v roku 1977. Medzičasom má kancelárie po celom svete a patrí k najväčším "tvorcom" schránkových spoločností.

Ramón Fonseca v reakcii v televízii TVN obvinenia voči svojej firme odmietol s tým, že spoločnosť nepomáha pri praní peňazí ani daňových únikoch. Mossack Fonseca podľa neho len zakladá firmy a predáva ich bankám, správcom majetku alebo právnikom, obchodné vzťahy s konečnými klientmi nemá.

Fonseca priznal, že časť z dokumentov zverejnených médiami pochádza z jeho kancelárie. "Hackli nás. To je trestný čin," dodal podľa DPA bývalý poradca panamského prezidenta Juana Carlosa Varelu.

Prečítajte si tiež: Messi, Almodóvar aj Jackie Chan. Spracovanie uniknutých dát trvalo rok Čítajte 

8:30 Uniknuté dáta prinášajú informácie o 214.488 offshore spoločnostiach spojených s ľuďmi vo viac ako 200 krajinách a teritóriách, napríklad s rodinami a spolupracovníkmi bývalého egyptského prezidenta Husního Mubaraka, zvrhnutého líbyjského diktátora Muammara Kaddáfího či sýrskeho prezidenta Bašára Asada a mnohých ďalších.

Podľa BBC odhaľujú tiež prepieranie peňazí ruskou bankou, ktoré zahŕňa blízkeho priateľa ruského prezidenta Vladimira Putina, či nekalé praktiky islandského premiéra Sigmunda Gunnlaugssona v roku 2007.

Načítavam video...

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Naučte deti narábať s peniazmi: Máme pre vás niekoľko tipov
  2. GUTEN TAG! Deň plný pohody, zaujímavých destinácií a informácií
  3. Miesto, kde je úspech podnikania zaručený
  4. Choďte za odborníkom. Či vás bolí zub alebo chcete investovať
  5. Firmy a školy sa môžu zbaviť elektroodpadu rýchlo a bezplatne
  6. Zmena pre ľudí s postihnutím: Prichádzajú európske preukazy
  7. 25 tipov na tašky, ktoré vás budú baviť. A takto si ich vyrobíte
  8. Revolučná inovácia: Mobil pomáha v boji proti rakovine!
  1. Deň narcisov už po piatykrát v dm
  2. Nissan Qashqai: Facelift prináša množstvo inovatívnych vylepšení
  3. Choďte za odborníkom. Či vás bolí zub alebo chcete investovať
  4. Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa h3kovali
  5. Aj jedenáste ocenenie Slovak Superbrands Award putuje do dm
  6. Autocentrá AAA AUTO už za prvý štvrťrok predali 26 000 vozidiel
  7. Firmy a školy sa môžu zbaviť elektroodpadu rýchlo a bezplatne
  8. Zmena pre ľudí s postihnutím: Prichádzajú európske preukazy
  1. Cestujte za zlomok ceny. Päť destinácii na dovolenku mimo sezóny 13 843
  2. Revolučná inovácia: Mobil pomáha v boji proti rakovine! 8 600
  3. V púpave je všetko, čo potrebujete 5 087
  4. Zmena pre ľudí s postihnutím: Prichádzajú európske preukazy 3 936
  5. Esplanade - wellnes s pridanou hodnotou 3 140
  6. Veľká zmena pre ľudí s postihnutím 2 910
  7. Náš prvý prezident sa nebál hovoriť o mravnosti v politike 2 383
  8. 25 tipov na tašky, ktoré vás budú baviť. A takto si ich vyrobíte 2 102
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Schody Haʻikū nad Honolulu sú známe ako schody do neba. Turisti na ne neustále chodili aj napriek zákazu.

Schodisko zavreli v roku 1987.


a 1 ďalší
Iránske rakety počas vojenskej prehliadky v Teheráne.

Izrael avizoval odvetný útok na Irán aj napriek tomu, že je vyzývaný k zdržanlivosti.


TASR
Ilustračné foto

Na palube boli vysokopostavení velitelia vrátane generála Ogollu.


TASR

Labhost odcudzil viac ako milión hesiel a údajov o kreditných kartách.


TASR

Sportnet

Slovenskí hokejisti ďakujú divákom po výhre 3:0 po prípravnom zápase na májový svetový šampionát Slovensko - Švajčiarsko.

Craig Ramsay predstavil zostavu proti Nemecku.


Fiorentina - Viktoria Plzeň: ONLINE prenos zo zápasu štvrťfinále  Európskej konferenčnej ligy.

Sledujte s nami ONLINE prenos zo zápasu odvety štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy: ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň.


Slovenský hokejový reprezentant Martin Marinčin

Slovensko na MS v hokeji 2024 neposilní Martin Marinčin.


a 1 ďalší
HC Prešov - Vlci Žilina: ONLINE prenos z 3. zápasu finále play-off SHL.

Sledujte ONLINE prenos z 3. zápasu finále play-off SHL: HC Prešov - Vlci Žilina.


SkryťZatvoriť reklamu