Ako to vyzerá v zákulisí počas 100-minútovej prestávky? Sedadlá sú prázdne, dievčatá si pýtajú podpisy, stánky sú preplnené. FOTO SME - PAVOL MAJER |
Nálada na priamych prenosoch súťaže Slovensko hľadá SuperStar sa nestupňuje, ale klesá. S postupným vypadávaním finalistov sa zmenšuje aj napätie, s usadlými štýlmi, akými sú pomalé slovenské pesničky alebo swingové skladby, sa mení aj atmosféra. Diváci sa v Národnom tenisovom centre nezabávajú tak ako počas prvých priamych prenosov, v 100-minútovej prestávke medzi súťažou a rozhodnutím je nuda.
Potvrdzuje to aj Teo (16) z Liptovského Mikuláša: "Cez prestávku je nuda. Môžem popíjať v stánku, prechádzať sa s rodičmi po chodbách alebo čakať s mladšou sestrou dve hodiny na podpis karty finalistov a nedostať sa ani na rad. Nie je tu nič, čo by som sa počas týchto dvoch hodín čakania robil."
Stánky, kde si ľudia mohli kúpiť darčekové predmety s logom SuperStar či svetielkujúce ozdoby, tam už nestoja a jedinými funkčnými stánkami sú tie s nealkoholickými i alkoholickými nápojmi. Jediný bar je zaplnený už pár minút po priamom prenose.
Iné to nie je ani vo V.I.P. salóniku. Zo známych ľudí tam chodia občas porotcovia a manažment STV. Katarína (30) z Bratislavy: "Už po niekoľkých minútach som sa vo V.I.P. salóniku nudila. Vďaka V.I.P. vstupenke nemusím stáť dve hodiny na chodbe. Mohla som si tam dať drink, vypýtala som si podpisy od porotcov pre synovcov. Neviem si predstaviť, že by som mala čakať dve hodiny, kým sa nezačne rozhodnutie."
Na nudu sa nesťažujú snáď len finalisti a deti. Súťažiaci sa musia cez prestávku venovať fanúšikom, ktorí čakajú v dlhých radoch na ich podpisy. Nikolka (11) z Bratislavy, bude šťastná, len keď sa jej podarí zohnať podpisy od všetkých: "Ja sa naozaj nenudím. Čakám tu už viac ako pol hodiny. Musím si vypýtať pre spolužiačky a moje najlepšie kamarátky. Chcem mať všetky, od všetkých finalistov. Škoda je to, že sa s nimi nemôžem odfotiť."
Fotografovanie je počas priameho prenosu zakázané. To platí aj počas autogramiády. Toto pravidlo musia čakajúci na podpisy dodržiavať. Inak im ochranka zoberie fotoaparát. Moderátor Bruno Ciberej to zdôvodňuje tým, že fotografovanie zdržiava a potom sa nedostanú na rad všetky deti.
Napriek zmene atmosféry je však o lístok na priamy prenos stále záujem. Robo Mikla sa priznal, že lístky, ktoré dostával na finále pre príbuzných, predával za 1000 až 3000 korún. Teraz sa predávajú približne za tisícku, no päť minút pred 20. hodinou sa dajú kúpiť aj za 200 korún.
Iné to však zrejme bude tento piatok, keď ide SuperStar do najužšieho finále. Podľa manažéra súťaže Petra Kaveckého majú o miesto na superfinále záujem aj známi ľudia.
Dušan (34) z Ivanky pri Dunaji však upozorňuje, že po vyradení Tomáša Bezdedu záujem opadne. "Najideálnejšie finále by bolo dievča a chalan, Šindlerová verzus Bezdeda. Sú to dobrí speváci a majú šarm, krásu, charizmu, ľudia ich zbožňujú."
Psychologička Eva Jaššová potvrdzuje, že cieľová skupina Tomáša Bezdedu sa zhoduje so skupinou, ktorá najviac chodí na priame prenosy. Ide o "násťročné dievčatá, pre ktoré stelesňuje idol chlapca, schopného vzbudiť platonické city".
(hab, r)
FOTO |