Gaza 18. marca (TASR) - Predstavitelia palestínskej teroristickej organizácie Hamas potvrdili, že sa skupina zúčastní na palestínskych parlamentných voľbách, ktoré by mali byť v lete tohto roku.
Dvaja politickí šéfovia Hamasu Muhammad Ghazal a šejk Hamíd Bitáví už cez víkend vyhlásil, že hnutie sa rozhodne až po júlovom hlasovaní, či sa pripojí k vláde Ahmada Kuráju a aký bude jeho postoj ohľadne mierových rokovaní s Izraelom.
Nedávne komunálne voľby na palestínskych územiach ukázali, že Hamas má medzi palestínskymi voličmi veľkú podporu. V Gaze si zabezpečil víťazstvo a veľký podiel mandátov získal aj v zastupiteľstvách na západnom brehu Jordánu.
Podobný úspech v nadchádzajúcich júlových parlamentných voľbách sa môže stať pre Abbása, ktorý sa snaží o mierovú dohodu s Izraelom, osudný. Hamas sa na posledných parlamentných voľbách v roku 1996 pretože odmieta uznať mierové dohody z Oslo, ktoré viedli k vytvoreniu Palestínskej autonómie.