Madrid 17. marca (TASR) - V Iraku narodený španielsky podnikateľ, ktorého pred niekoľkými týždňami uniesli v Bagdade, prepustili na slobodu po vyplatení výkupného, informuje dnes španielsky denník El País s odvolaním sa na vládne zdroje.
Uneseného muža, ktorého identifikovali len iniciálkami U.A.H., prepustili v utorok a ešte v ten večer sa vrátil do vlasti. Denník dodáva, že nemenované vládne zdroje odmietli uviesť výšku zaplateného výkupného s odôvodnením, aby neohrozili bezpečnosť osôb zainteresovaných do operácie.
Podnikateľ má španielske občianstvo i cestovný pas Španielskeho kráľovstva od roku 2000 a ostatných 30 rokov žil v Španielsku, kde vlastní prekladateľskú firmu a spoločnosť s nehnuteľnosťami. Militanti ho uniesli, keď bol v Iraku navštíviť svoju rodinu. Vláda pomohla rukojemníkovej rodine dojednať jeho prepustenie a vrátiť sa do Španielska, informuje El País.