"Stiahneme všetkých našich vojakov v Libanone do oblasti (údolia) Bikáa a odtiaľ k sýrsko-libanonským hraniciam," povedal Asad v prejave pred parlamentom.
Z Asadovho vyhlásenia však nie je jasné, čo myslel pohraničnými oblasťami a či ponechá sýrskych vojakov v Libanone.
Asad oznámil, že s libanonským prezidentom Emilom Lahúdom sa dohodol na budúcotýždňovom stretnutí s cieľom schváliť tento plán. "Týmto opatrením by Sýria splnila svoj záväzok vyplývajúci z dohody z Taífu a splnila rezolúciu (Bezpečnostnej rady OSN) číslo 1559," povedal prezident.
Sýria je pod medzinárodným tlakom, aby sa stiahla z Libanonu, kde svojich vojakov po prvý raz rozmiestnila v roku 1976. V krajine je rozmiestnený asi 14-tisícový sýrsky kontingent. Taífska dohoda ukončila libanonskú občiansku vojnu z rokov 1975-90. Rezolúcia 1559 prijatá v septembri 2004 vyzýva, aby všetci zahraniční vojaci opustili Libanon.
Medzinárodný tlak na Damask sa zintenzívnil po tom, čo bol vo februári v Bejrúte pri bombovom atentáte zavraždený bývalý libanonský premiér Rafík Harírí, ktorý vystupoval proti sýrskej prítomnosti. Mnohí Libanončania zodpovednosť za útok pripisujú Sýrii, tá účasť na zabití odmieta.