Naí Dillí 26. februára (TASR) - Šikovnosť sedemnásťročného indického chlapca Saurabha Singha prekročila všetky hranice vtedy, keď sa mu podarilo nachytať kompletne celý indický vládny kabinet.
Chlapec, ktorý pochádza z jednej z najchudobnejších a najzaostalejších krajín sveta, presvedčil indickú vládu, médiá a dokonca aj prezidenta, že vyhral medzinárodnú súťaž vo vedeckom objave NASA na Oxfordskej univerzite v Británii.
Prirodzene, celá krajina bola naňho hrdá a vláda štátu mu darovala ako odmenu za jeho "schopnosti" 500.000 rupií (v prepočte približne 330.000 slovenských korún). To však nie je všetko, vyše 100 členov parlamentu sa vzdalo v prospech tohto obrovského talentu svojho denného platu, ktorý mu venovali.
Problémy vyšli na svetlo až vtedy, keď mladíka očakávali v priebehu minulého týždňa v prezidentskom sídle. Overiť si informáciu napadlo až indický spravodajský portál rediff.com a vzápätí kontaktovali predstaviteľov NASA, ktorí však výhru popreli. Plánované stretnutie s predsedom vlády Manmohanom Singhom narýchlo odvolali a chlapec sa vrátil do jeho rodiska - dedinky Narhai, kde sa v súčasnosti podrobuje policajnému vyšetrovaniu.
Kópiu osvedčenia, že sa Singh stal členom NASA, sa podarilo získať britskej agentúre Reuters a je na nej podpísaný ako mladík tak údajne aj "samotný šéf NASA" - Cin K. Kif, pričom bývalý šéf sa volá Sean O'Keefe.
Singh však naďalej tvrdí, že odletel do Londýna indickými aerolíniami, ktoré však v skutočnosti nelietajú do metropoly, a odtiaľ si vzal taxík do Oxfordu. Pozoruhodné je aj to, že presne ten istý postup mal absolvovať ďalšie štyri dni - 4. až 8. januára tohto roku. Len pre informáciu, cesta tam a späť taxíkom je dlhšia ako 230 kilometrov. Singh povedal pre Reuters, že sa v Londýne ubytoval v istom hotely, ale pre indický denník zas prezradil, že prespal v Buckinghamskom paláci. Indická škola, kde on údajne sedel na priebežnej skúške spolu s 200.000 inými študentami, neexistuje. Svoj "malý veľký podvod" však zavŕšil tvrdením, že matematiku študoval na inštitúte Bansal, kde však o ňom nikdy nepočuli.