Prezidentský palác a parlament, nachádzajúce sa v centre Lomé, strážila polícia, podobne ako aj priľahlé ulice.
Predpoludním sa skupina študentov v Lomé pokúsila postaviť barikádu, ale polícia ich rozohnala. Približne o 11.00 h SEČ sa situácia v Lomé dostala do normálneho stavu.
Francúzsko dnes vyjadrilo znepokojenie z vývoja situácie v Togu a vyzvalo na rýchle zorganizovanie slobodných a demokratických volieb. Hospodárske spoločenstvo západoafrických štátov (ECOWAS) zvolalo na stredu do nigerskej metropoly Niamey mimoriadny summit o situácii v Togu.
Hlavný predstaviteľ togskej opozície Gilchrist Olympio neakceptuje dezignovanie Faura Gnassingbého poslancami parlamentu za nástupcu po zosnulom otcovi. Avizoval, že opozícia bude organizovať demonštrácie.
Eyadéma mladší neprevzal moc, ale skupina vojakov - pôvodom z jeho rodnej dediny - sa ho rozhodla vymenovať za prezidenta, vysvetlil Olympio. Tento fakt neakceptujeme, preto budeme organizovať demonštrácie. Chceli sme sa vyhnúť násiliu, ale teraz nemáme na výber, uviedol Olympio, ktorý žije v exile v Paríži od roku 1999, keď sa ho v domovine pokúsili zabiť. Zdôraznil, že demonštrácie sa budú konať v Lomé, ale aj v iných mestách a oblastiach krajiny. Nechceme mať dedičnú diktatúru, vyhlásil.
Vlády viacerých európskych krajín, generálny tajomník OSN Kofi Annan, Africká únia i EÚ zaujali odmietavé stanovisko k vývoju k Togu. Napriek tomu bol Faure Gnassingbé Eyadéma poslancami v nedeľu zvolený za predsedu Národného zhromaždenia, a to po zmene ústavy, čo mu umožnilo zákonnou cestou nastúpiť do funkcie po otcovi a stáť na čele štátu až do roku 2008.