Kolombo 29. decembra (TASR) - Mŕtve ľudské telá po katastrofe v južnej Ázii stále pribúdajú, no činitelia monitorujúci život v divokej prírode vyjadrili dnes prekvapenie, že po víkendovej masívnej ničivej vlne cunami nenašli väčšie množstvo uhynutých zvierat.
"Je to veľmi zaujímavé. Nachádzam telá ľudí, ale musím ešte pohľadať aj mŕtve zvieratá," hovorí Gehan de Silva Vidžéjératné, ktorého spoločnosť Jetwing Eco Holidays prevádzkuje hotel v národnom parku Yala.
Prívalové vlny sa síce v nedeľu prehnali cez Yalu, najväčšiu prírodnú rezerváciu na Srí Lanke, avšak zvieratá zjavne neutrpeli žiadne škody a pravdepodobne si našli vyššie prírodné polohy, tvrdí cejlónsky zoológ. "Zvieratá majú pravdepodobne šiesty zmysel," dodal.
Prírodný park je domovom 200 slonov, leopardov, divých kancov a ďalších už len málo sa vyskytujúcich živočíchov. Zvieratá sa síce zachránili, na Srí Lanke však pri katastrofe zahynulo 21.000 ľudí.
1 dem ed