vanie slintačky a krívačky pod kontrolou je.
Vláda tvrdí, že krízu zvláda, konštatuje dnes londýnsky denník Daily Telegraph a pripomína, že konanie kabinetu kritizoval aj írsky minister prírodných zdrojov Hugh Byrne. Noviny si všímajú aj reakcie zahraničnej tlače na šírenie slintačky a krívačky. Bez ohľadu na to, že nákaza má pôvod v niektorej odľahlej časti sveta, alebo že Británia reagovala na jej vypuknutie veľmi účinne, zahraničná tlač robí veľké haló z britského poľnohospodárstva. Briti teraz v očiach Američanov a Európanov vyzerajú ako krajina zaplavená psychotickým dobytkom a živená hamburgermi, z ktorých sa zbláznite, konštatuje Daily Telegraph.
Independent pripomína, že v Británii sa stále objavujú nové prípady slintačky a krívačky, a zvieratá sa utrácajú tak rýchlo, že ich nestíhajú páliť. Pohľad na hranice horiacich zvierat je deprimujúci, pokračujú noviny a pýtajú sa: Urobil minister Brown všetko, čo mohol na zvládnutie krízy, ako o tom neúnavne presviedča verejnosť, alebo postupoval zle, ako ho obviňuje írsky minister poľnohospodárstva?
Nick Brown v nedeľu prisľúbil, že po skončení krízy vláda prehodnotí svoje reakcie a zoberie si z nej ponaučenie. To možno len privítať, píše Independent, rovnako ako pocit, že ministri si v týchto dňoch viac uvedomujú, že všetko ich konanie môže preveriť nejaká vyšetrovacia komisia. No podľa toho, ako reagoval minister poľnohospodárstva na krízu, je ťažké povedať, kde mohol postupovať inak, stavia sa na obranu Nicka Browna v závere svojho článku denník Independent.