Los Angeles 4. novembra (TASR) - Kanaďan rozhnevaný, že na medzinárodnom letisku v Los Angeles nedostal letenku do Austrálie, sa vyzliekol donaha, rozbehol sa po rozjazdovej dráhe a vyšplhal sa do kolesovej komory lietadla, ktoré práve rolovalo na štart, informovali novinárov úradné zdroje.
Piloti spoločnosti Qantas Airways však na upozornenie letiskových pracovníkov okamžite lietadlo zastavili. Muža presvedčili, aby z úložného priestoru pre kolesá vyliezol a zatkli ho za nezákonný vstup na cudzí majetok, uviedla hovorkyňa letiska Nancy Castlesová.
"Bolo to preňho veľmi nebezpečné. Keby tam bol zostal zaklinený, pri štartovacej rýchlosti 320 kilometrov za hodinu by mohol vypadnúť a vcucol by ho motor lietadla," spresnila. "Keby to však aj napriek tomu prežil, rozdrvilo by ho pri pristávaní a bez šiat v 9150-metrovej výške počas 15,5-hodinového letu by mohol zamrznúť," zdôraznila hovorkyňa losangelského letiska. Tridsaťjedenročný Neil Melly, ktorý si chcel kúpiť letenku a nemal platnú kreditnú kartu, je duševne chorý - trpí manio-depresívnou psychózou.