Mazáre Šaríf 26. novembra (TASR) - Pri potláčaní vzbury zajatých protalibanských bojovníkov pri severoafganskom meste Mazáre Šaríf bolo zabitých "prakticky všetkých" 600 cudzincov, ktorí pôsobili v radoch fundamentalistického hnutia.
V Mazáre Šarífe to dnes vyhlásil predstaviteľ Severnej aliancie Ulim Rázm, politický zástupca generála Abdula Rašída Dóstuma.
Talibanských bojovníkov - hlavne Arabov, Čečencov a Pakistancov - v pevnosti v meste Kalí Džangi internovali po tom, čo sa vzdali po viac ako týždňovom obliehaní neďalekého mesta Kunduz jednotkami Severnej aliancie.
Pri vzbure, ktorá vypukla v nedeľu, zahynul aj jeden člen špeciálnych služieb USA a asi 40 Dóstumových vojakov, Dóstumov zástupca pre bezpečnostné otázky Saíd Kámil utrpel zranenia.
Podľa Rázma boje medzi poslednými vzbúrencami a vojakmi Severnej aliancie pod Dóstumovým velením pokračovali aj dnes.