Paríž 8. marca (TASR) - Ministri zahraničných vecí Nemecka a Francúzska, Joschka Fischer a Hubert Védrine, na svojom dnešnom informačnom stretnutí v Paríži opäť vyzdvihli zhodné názory obidvoch krajín na mnohé problémy.
Pozície Nemecka a Francúzska sú oveľa bližšie, ako sa hovorí, povedal Védrine po stretnutí s Fischerom. "Vo veci rozšírenia Európskej únie existuje napriek všetkým ťažkostiam veľká miera zhody," doplnil šéf nemeckej diplomacie.
Fischer a Védrine nehovorili o epidémii slintačky a krívačky, pretože táto téma je na budúci týždeň na programe rokovania ministrov poľnohospodárstva obidvoch krajín. Ich stretnutie slúžilo v prvom rade na prípravu mimoriadneho summitu EÚ v Štokholme v dňoch 23. a 24. marca.
Ministri zahraničných vecí Nemecka a Francúzska vydali vyhlásenie, v ktorom odsúdili najnovšie násilné akcie albánskych extrémistov na hraniciach Macedónska a Kosova. "Celistvosť Macedónska sa musí rešpektovať," uvádza sa vo vyhlásení. Fischer a Védrine podporili v tejto súvislosti umiernenú politiku macedónskej vlády.