Moskva 24. novembra (TASR) - Podľa posledného sovietskeho prezidenta Michaila Gorbačova môže politika súčasného prezidenta Ruskej federácie Vladimira Putina zaradiť Rusko medzi štáty s vyspelým priemyslom a informatikou.
V prejave na ustanovujúcom zjazde zjednotenej ruskej Sociálnodemokratickej strany Gorbačov označil za veľmi dôležité a ďalekosiahle najnovšie Putinove návrhy, týkajúce sa globalizácie a celkovej situácie vo svete po septembrových atentátoch na budovy v New Yorku a vo Washingtone.
"Globalizácia sa stala dominantným faktorom súčasného diania vo svete. Po tragickom 11. septembri sa viac ako kedykoľvek predtým pociťuje potreba vytvorenia celosvetového systému, v rámci ktorého by sa zmenšila priepasť medzi najbohatšími a najchudobnejšími vrstvami obyvateľstva našej planéty a zaviedol nový medzinárodný právny poriadok. Moskva by v týchto procesoch mala zohrať dôležitú rolu," zdôraznil M. Gorbačov.
Podľa neho bude zjednotená ruská sociálna demokracia podporovať všetky reformy a programy vlády prezidenta Putina, ktoré budú vypracované a realizované v prospech širokých vrstiev obyvateľstva Ruskej federácie.