SME

Tábor v Hille sa stal terčom útoku

Bagdad 3. júla (TASR) - Poľská vojenská základňa v irackom meste Hilla, 110 kilometrov od Bagdadu, sa dnes ráno stala terčom útoku.

DPA cituje svedkov, podľa ktorých nad základňou vidno čierny dym. Polícia okolie uzavrela a pátra po útočníkoch. Iracká civilná domobrana pomáha hasiť oheň.

V Iraku došlo dnes dopoludnia k viacerým incidentom: V Hille neznámi páchatelia zabili člena bývalej irackej vládnej strany Baas. Isámu Muhammada zastrelili neznámi muži neďaleko jeho domu. Na kontrolnom stanovisko na hlavnej ceste z Hilly do Karbaly zaútočili povstalci na hliadku a jedného z policajtov ľahko zranili.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pri výbuchu v juhoirackom meste Basra sa zranil jeden britský vojak. Arabská televízia al-Džazíra tvrdí, že na vojenské auto, v ktorom sa viezol, vypálili irackí partizáni mínometné granáty. A na kontrolnom stanovisku neďaleko Bagdadu protivládny odboj zabil piatich irackých policajtov a ďalších piatich zranil.

SkryťVypnúť reklamu

Aj Američanom pribudla ďalšia obeť - príslušník námornej pechoty podľahol zraneniam, ktoré utrpel v piatok v provincii Anbar.

Američanom sa však podaril kapitálny úlovok. Objavili miesto, kde povstalci vyrábali automobilové bomby a ďalšie výbušné systémy. Hovorca americkej armády uviedol, že tento objekt bol jedným z niekoľkých miest, ktoré vojaci v Bagdade prehľadali. Američania okrem toho zatkli 51 ľudí a zaistili bomby, peniaze, výbušniny a vozidlá, ktorá sa mali zmeniť na automobilové bomby.

Predstavitelia irackého ropného priemyslu zase informovali, že na jeden z hlavných exportných ropovodov v južnom Iraku znovu zaútočili sabotéri. Na ropovode, ktorým sa dopravuje ropa do exportného zariadenia na poloostrove Faó, vypukol požiar.

SkryťVypnúť reklamu

Export ropy z tohto terminálu bol minulý mesiac na niekoľko dní úplne zastavený, keď útočníci poškodili oba ropovody, ktoré ho zásobujú. Aj najnovšia sabotáž bude mať negatívny vplyv na export ropy.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  2. Probiotiká nie sú len na trávenie
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  2. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  3. Probiotiká nie sú len na trávenie
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Spoločnosť sa dištancuje od falošnej investície
  7. Potrebujete vypnúť, ale letná dovolenka je ešte v nedohľadne?
  8. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 8 465
  2. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 053
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 260
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 665
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 2 083
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 1 886
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 1 574
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave 1 308
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Erik Černák oslavuje gól proti Floride.

Tím slovenského obrancu inkasoval v posledných troch minútach duelu tri góly.


TASR
Ján Chovan v zápase Slovensko - Lotyšsko na MS 18.

Pozrite si program a štvrťfinálové dvojice na MS v hokeji do 18 rokov 2025. Kedy a proti komu hrá Slovensko?


Luka Radivojevič v zápase Slovensko - Fínsko na MS v hokeji do 18 rokov 2025.

Vo výbere najlepších nováčikov zámorskej juniorky sa objavili dvaja Slováci, ktorí bojujú aj na MS v hokeji do 18 rokov 2025.


Dalibor Dvorský v drese St. Louis Blues.

Informáciu potvrdil aj Miroslav Šatan.


Martin Turčin
SkryťZatvoriť reklamu