Paríž 28. júna (TASR) Železničná a prímestská doprava vo francúzskom hlavnom meste Paríž bola dnes ráno silne narušená v dôsledku prerušenia dodávky elektrického prúdu.
Železničná spoločnosť SNCF oznámila, že vyše 200 vlakov nebolo vypravených alebo mali meškanie. Výpadok postihol približne 150.000 cestujúcich a železničné stanice Saint-Lazare a Nord.
Prerušenie dodávky elektrického prúdu na hodinu obmedzilo aj premávku parížskeho metra.
Vedenie spoločnosti Electricité de France (EDF) odsúdilo prerušenie dodávky elektrického prúdu ako nezodpovedný čin a vysvetlilo ho ako sabotáž na miestach rozvodov. Vo vyhlásení EDF priznala, že nevie, kto je za čin zodpovedný.
Odborová centrála CGT deklarovala, že nie je organizátorom dnešnej akcie a ústami hovorkyne Marie-Claire Cailletaudová naznačila, že ide o provokáciu jednotlivcov a zneužitie súčasnej situácie.
Predstavitelia SNCF vyjadrili nespokojnosť, že terčom nespokojných zamestnancov EDF sa znova stal sektor verejných služieb a dodali, že podajú sťažnosť na súd.
Začiatkom mesiaca po štrajku prevažne elektrikárov, členov odborovej organizácie CGT, boli prerušené dodávky elektrického prúdu do verejného sektora na protest proti pripravovaným zmenám štatútu EDF, o ktorých rokujú poslanci parlamentu. Následkom prerušenia dodávok elektrického prúdu museli byť zrušené alebo meškali stovky vlakových spojení.
4 roi 1 pel