unkcie. Policajné odbory (GdP) žiadali, aby sa minister ospravedlnil.
Podľa Becksteina je neúnosné, aby "Nemecko malo za ministra zahraničných vecí bývalého násilníka, ktorý kopal do bezbranného, na zemi ležiaceho človeka". Obraz Nemecka vo svete tým veľmi utrpel. "Ako zástupca Nemecka vo svete sa stal Fischer neudržateľný," vyhlásil Beckstein, ktorý je členom opozičnej Kresťanskosociálnej únie (CSU).
Šéf GdP Konrad Freiberg uviedol, že fyzické útoky na príslušníkov polície sú neospravedlniteľné - rovnako vtedy ako aj dnes. "Bolo by dobré, keby dnešný minister zahraničných vecí vyslovil nad vtedajším útokom poľutovanie a ospravedlnil sa," povedal Freiberg.
V rozhovore pre najnovšie číslo týždenníka Stern Fischer uviedol, že začiatkom 70. rokov, keď mal militantné názory, vo Frankfurte nad Mohanom fyzicky napadol policajta.
"Áno, bol som militantný. Obsadzovali sme domy a keď ich mali vypratať, bránili sme sa. Hádzali sme kamene. Mlátili nás, ale aj my sme si ich riadne podali," povedal 52-ročný politik v rozhovore pre najnovšie číslo týždenníka Stern.
Stern má k dispozícii doteraz nezverejnené fotografie, ktoré Fischera zachytávajú, ako udiera policajta päsťou do tváre. Incident sa podľa týždenníka odohral v apríli 1973 vo frankfurtskej štvrti Bornheim.
Na sérii piatich fotografií vidieť, ako Fischer v motorkárskej helme a rukaviciach udiera príslušníka a ten padá na zem. Následne Fischer a ďalší násilníci do policajta kopú. "Vtedy som prvýkrát sám a s holými rukami neutekal pred políciou, ale proti nej," uviedol Fischer.