Rijád 12. júna (TASR) - Neznámi ozbrojenci dnes v saudskoarabskej metropole Rijád smrteľne zranili občana USA. Potvrdil to náčelník polície v Rijáde i zdroj z veľvyslanectva USA, ktorý si neželal byť menovaný.
Incident sa odohral okolo 16.00 h miestneho času v štvrti Malaz. Polícia štvrť uzavrela a pátra po páchateľoch.
Panarabská televízia al-Arabíja informovala, že na Američana zaútočili dve osoby v čase, keď nastupoval do auta v garáži pri svojom dome.
Za posledný týždeň je to už tretí útok na cudzinca spáchaný v Rijáde: v utorok prišiel o život Američan pracujúci pre americkú firmu Vinnel - tá je súčasťou spoločnosti Northrop Grumman, ktorá pomáha školiť príslušníkov elitnej saudskoarabskej Národnej gardy. Minulú nedeľu bol pri nakrúcaní reportáže zabitý írsky kameraman. Jeho kolega, reportér britskej televíznej a rozhlasovej spoločnosti BBC bol vážne zranený.
Za uplynulý rok zahynulo pri teroristických útokoch v Saudskej Arábii viac ako 60 ľudí. Saudské úrady preto odštartovali "agresívnu" verejnú protiteroristickú kampaň proti militantom. Podarilo sa im desiatky z ich zajať a zhabať im množstvo zbraní, útoky však neutíchajú.